Image
11.5.2018 5 Comments

Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10

Ďalšia veľká aktualizácia Windows 10 s kódovým označením Redstone 5 sa testuje už niekoľko týždňov a Microsoft postupne odhaľuje nové funkcie, s ktorými experimentuje. Patrí medzi ne aj funkcia s názvom Sets, určená pre všetky aplikácie. Tá mení spôsob, ako funguje skratka Alt-Tab.

Okrem prepínania medzi aplikáciami chce Microsoft umožniť používateľom systému Windows 10 prepínať aj medzi kartami v rámci funkcie Sets. V podstate to znamená, že Alt-Tab bude teraz fungovať pre aplikácie a karty prehliadača alebo karty aplikácií. Spoločnosť pracuje aj na prenesení kariet s aplikáciami na časovú os, čo je nová funkcia Windows 10, ktorá ponúka históriu aktivít a webových stránok.

Microsoft chce na podporu produktivity rozšíriť funkciu časovej osi z Windows aj na iOS a Android. Časovú os bude obsahovať aplikácia Microsoft Launcher pre Android, ako aj prehliadač Microsoft Edge pre iOS.

Testovanie novej funkcie Alt-Tab sa začne v krátkom čase v rámci programu Windows Insider. Nie je však isté, či bude súčasťou nasledujúcej veľkej aktualizácie Windows 10. Ako povedal Joe Belfiore, funkcia bude uvedená, až keď bude dokonale pripravená.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Video ukazuje možný radikálne iný dizajn Apple Watch 6

26.02.2020 00:15

Apple Watch vždy vyčnieval z radu svojím štvorcovým puzdrom a displejom. Čo keby sa Apple v novej sérii rozhodol pre iný dizajn? Na to sa pokúša odpovedať render vo videu od Phone Industry, uverejneno ...

Inovácie

Nový Xbox Series X by mal mať o dosť väčší výkon ako Sony PlayStation 5

26.02.2020 00:05

Microsoft odhalil niektoré parametre hardvéru nadchádzajúcej konzoly Xbox Series X. Patrí medzi ne aj výkon 12 teraflops, čo je osemkrát viac, ako zvládol Xbox One, a dvojnásobok oproti Xbox One X. Ďa ...

Inovácie

Technológia z počítačových hier môže úplne zmeniť nakrúcanie filmov

26.02.2020 00:00

Americký webový televízny seriál Mandalorian z roku 2019 mal premiéru na novo spustenej službe Disney+ a patril k najhorúcejším hitom z mnohých dôvodov. Jeden z nich bol však pre publikum skutočne nev ...

5 Comments

 1. Som zvedavy reakcia na: Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10
  12.5.2018 16:05
  pretoze vacsina aplikacii ktore pouzivam na win a linuxe tak funguje prepinanie medzi tabmi cez CTRL+TAB, medzi aplikaciami zase cez ALT+TAB. Po novom ako system rozlisi, ci sa budem chciet prepnut medzi tabmi, alebo aplikaciami? Zeby cez WIN+TAB, alebo nieco podobne? :-)
  Reagovať
 2. V browseroch reakcia na: Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10
  11.5.2018 15:05
  aspon teda v Opere, na prepinanie tabov funguje Ctrl+Tab.
  Reagovať
 3. som zvedavý reakcia na: Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10
  11.5.2018 09:05
  ako to bude skutočne fungovať. jeden z obrovských dôvodov, prečo som neprešiel na win 10 je, že sa nedá pomocou alt tab dostať na plochu, pričom, túto skratku používať asi najčastejšie....a veľmi ma otravuje, ak mám ísť po myš a urobiť to manuálne... (možno je to niekomu na smiech, ale snažiť sa optimalizovať si prácu by mal byť základ každého človeka).
  Reagovať
  • RE: som zvedavý reakcia na: som zvedavý
   11.5.2018 09:05
   co tak win+D suhaj, to funguje uz roky
   Reagovať
   • RE: RE: som zvedavý reakcia na: RE: som zvedavý
    11.5.2018 10:05
    tzv. zabil :)))))))
    Reagovať

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá