Image
11.5.2018 5 Comments

Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10

Ďalšia veľká aktualizácia Windows 10 s kódovým označením Redstone 5 sa testuje už niekoľko týždňov a Microsoft postupne odhaľuje nové funkcie, s ktorými experimentuje. Patrí medzi ne aj funkcia s názvom Sets, určená pre všetky aplikácie. Tá mení spôsob, ako funguje skratka Alt-Tab.

Okrem prepínania medzi aplikáciami chce Microsoft umožniť používateľom systému Windows 10 prepínať aj medzi kartami v rámci funkcie Sets. V podstate to znamená, že Alt-Tab bude teraz fungovať pre aplikácie a karty prehliadača alebo karty aplikácií. Spoločnosť pracuje aj na prenesení kariet s aplikáciami na časovú os, čo je nová funkcia Windows 10, ktorá ponúka históriu aktivít a webových stránok.

Microsoft chce na podporu produktivity rozšíriť funkciu časovej osi z Windows aj na iOS a Android. Časovú os bude obsahovať aplikácia Microsoft Launcher pre Android, ako aj prehliadač Microsoft Edge pre iOS.

Testovanie novej funkcie Alt-Tab sa začne v krátkom čase v rámci programu Windows Insider. Nie je však isté, či bude súčasťou nasledujúcej veľkej aktualizácie Windows 10. Ako povedal Joe Belfiore, funkcia bude uvedená, až keď bude dokonale pripravená.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou

24.07.2018 00:15

Nadchádzajúci smartfón Huawei údajne bude mať namiesto výrezu otvor, ktorý bude úplne obklopený displejom. Bude v ňom umiestnený predný fotoaparát. Podľa čínskeho webu ETNews by zariadenie s takýmto 6 ...

Inovácie

Apple ohlásil na WWDC 2018 záplavu noviniek

08.06.2018 00:15

Na práve prebiehajúcej vývojárskej konferencii WWDC 2018 predstavil Apple množstvo nových produktov, funkcií a nástrojov. Hneď v úvode CEO spoločnosti Tim Cook oznámil, že spoločnosť od založenia App ...

Inovácie

Aktualizovaná aplikácia Notability dokáže vyhľadávať aj v ručne písaných poznámkach

25.05.2018 00:20

Obľúbená aplikácia pre iOS na poznámky a anotácie Notability dostala v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá jej pridáva nové funkcie. Verzia 8.0 zahŕňa rozpoznávanie a konverziu rukopisu, novú funkciu Mul ...

q

5 Comments

 1. Som zvedavy reakcia na: Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10
  12.5.2018 16:05
  pretoze vacsina aplikacii ktore pouzivam na win a linuxe tak funguje prepinanie medzi tabmi cez CTRL+TAB, medzi aplikaciami zase cez ALT+TAB. Po novom ako system rozlisi, ci sa budem chciet prepnut medzi tabmi, alebo aplikaciami? Zeby cez WIN+TAB, alebo nieco podobne? :-)
  Reagovať
 2. V browseroch reakcia na: Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10
  11.5.2018 15:05
  aspon teda v Opere, na prepinanie tabov funguje Ctrl+Tab.
  Reagovať
 3. som zvedavý reakcia na: Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10
  11.5.2018 09:05
  ako to bude skutočne fungovať. jeden z obrovských dôvodov, prečo som neprešiel na win 10 je, že sa nedá pomocou alt tab dostať na plochu, pričom, túto skratku používať asi najčastejšie....a veľmi ma otravuje, ak mám ísť po myš a urobiť to manuálne... (možno je to niekomu na smiech, ale snažiť sa optimalizovať si prácu by mal byť základ každého človeka).
  Reagovať
  • RE: som zvedavý reakcia na: som zvedavý
   11.5.2018 09:05
   co tak win+D suhaj, to funguje uz roky
   Reagovať
   • RE: RE: som zvedavý reakcia na: RE: som zvedavý
    11.5.2018 10:05
    tzv. zabil :)))))))
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button