Image
31.10.2017 0 Comments

Microsoft zastavil výrobu Kinectu. iPhone X princíp jeho fungovania bude využívať aj naďalej

Po rokoch diskusií o tom, či je Kinect skutočne mŕtvy, alebo nie, Microsoft ohlásil, že prestane vyrábať toto zariadenie, pôvodne vyvinuté pre Xbox 360. Predajcovia budú už len dopredávať existujúce zásoby. Podpora pre zákazníkov vlastniacich Kinect s Xbobom bude pokračovať, ale osud nástrojov pre vývojárov zostáva nejasný.

3D kamera s mikrofónom s rozpoznávaním hlasu bola uvedená na trh v roku 2010 s veľkou slávou (marketingová kampaň stála 500 miliónov dolárov) a odvtedy sa jej predalo približne 35 miliónov kusov. V roku 2011 sa dokonca stala najrýchlejšie predávaným spotrebným zariadením a dosiahla aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov.

Kamera pokryla miestnosť neviditeľnými infračervenými bodmi, namapovala ju v 3D priestore a umožnila sledovanie pohybov ľudského tela. Zdala sa ideálna na to, aby dostala hráčov z gauča. Xbox s Kinectom bol však podstatne drahší ako konkurenčný PS4, a tak bol o túto zostavu menší záujem. Navyše neprichádzali ani veľké herné tituly, ktoré by ju podporovali. Napokon bol Microsoft nútený oddeliť Kinect a s Xboxom One sa už nedodával. Vyrobil však trochu nevzhľadný doplnok, ktorým sa dal pripojiť k Xbox One S.

Hoci Kinect ako samostatné zariadenie sa prestane ponúkať na trhu, jeho základný senzor Kinect v4 (a čoskoro už aj v5) sa bude naďalej používať v zariadení Microsoft Hololens. Technológie Kinectu na snímanie hĺbky sa budú využívať vo funkcii Windows Hello na rozpoznávanie tváre a niektoré ďalšie v headsetoch Windows Mixed Reality.

A technológie podobné Kinectu bude obsahovať aj nový iPhone X od Applu, ktorý sa čoskoro dostane na trh. Bude zahŕňať kamery snímajúce hĺbku, ktoré umožnia prihlásenie majiteľa do zariadenia. Zárez (notch) na iPhone X je vlastne miniatúrny Kinect.

Zdroj: FastcodesignTheverge

 

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Analytik, vývojári, tester, projektový manažér, admin, UX špecialista. Ríša "ajťákov" a ako sa v nej vyznať

03.12.2018 00:10

Ak hovoríme o IT, asi sa zhodneme na tom, že ide v súčasnosti o jeden z najperspektívnejších odborov. Odborníci sú tu žiadaní, je ich málo, a tomu tiež zodpovedajú ich mzdy. Vo firme potom býva "ajťák ...

Biznis

Ako sa vo firme nezblázniť z Black Friday

30.11.2018 00:05

Nákupné šialenstvo počas Black Friday je každoročne výbornou príležitosťou, ako pred Vianocami odštartovať predaj vianočných darčekov vo veľkom. Ak si však nedáte pozor, môže to skončiť chaosom na skl ...

Biznis

365.bank spustila ostrú prevádzku, ponúka účet zadarmo, ktorý si vybavíte iba z mobilu

20.11.2018 08:43

Po 6 mesačnom beta testovaní dnes spustila ostrú prevádzku mobilná banka 365 bank. Banka vychádza v ústrety používateľom, ktorý žijú mobilnými technológiami. Umožňuje založiť si účet cez mobil a bez p ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button