Image
31.10.2017 0 Comments

Microsoft zastavil výrobu Kinectu. iPhone X princíp jeho fungovania bude využívať aj naďalej

Po rokoch diskusií o tom, či je Kinect skutočne mŕtvy, alebo nie, Microsoft ohlásil, že prestane vyrábať toto zariadenie, pôvodne vyvinuté pre Xbox 360. Predajcovia budú už len dopredávať existujúce zásoby. Podpora pre zákazníkov vlastniacich Kinect s Xbobom bude pokračovať, ale osud nástrojov pre vývojárov zostáva nejasný.

3D kamera s mikrofónom s rozpoznávaním hlasu bola uvedená na trh v roku 2010 s veľkou slávou (marketingová kampaň stála 500 miliónov dolárov) a odvtedy sa jej predalo približne 35 miliónov kusov. V roku 2011 sa dokonca stala najrýchlejšie predávaným spotrebným zariadením a dosiahla aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov.

Kamera pokryla miestnosť neviditeľnými infračervenými bodmi, namapovala ju v 3D priestore a umožnila sledovanie pohybov ľudského tela. Zdala sa ideálna na to, aby dostala hráčov z gauča. Xbox s Kinectom bol však podstatne drahší ako konkurenčný PS4, a tak bol o túto zostavu menší záujem. Navyše neprichádzali ani veľké herné tituly, ktoré by ju podporovali. Napokon bol Microsoft nútený oddeliť Kinect a s Xboxom One sa už nedodával. Vyrobil však trochu nevzhľadný doplnok, ktorým sa dal pripojiť k Xbox One S.

Hoci Kinect ako samostatné zariadenie sa prestane ponúkať na trhu, jeho základný senzor Kinect v4 (a čoskoro už aj v5) sa bude naďalej používať v zariadení Microsoft Hololens. Technológie Kinectu na snímanie hĺbky sa budú využívať vo funkcii Windows Hello na rozpoznávanie tváre a niektoré ďalšie v headsetoch Windows Mixed Reality.

A technológie podobné Kinectu bude obsahovať aj nový iPhone X od Applu, ktorý sa čoskoro dostane na trh. Bude zahŕňať kamery snímajúce hĺbku, ktoré umožnia prihlásenie majiteľa do zariadenia. Zárez (notch) na iPhone X je vlastne miniatúrny Kinect.

Zdroj: FastcodesignTheverge

 

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Apple má len krôčik k trhovej hodnote bilión dolárov

13.06.2018 00:10

Americký technologický obor Apple má blízko k tomu, aby - ako prvá verejne obchodovateľná spoločnosť v USA - prekonal biliónovú métu v trhovej hodnote. Na dosiahnutie magickej úrovne potrebujú akcie s ...

Biznis

Sharp chce kúpiť PC biznis Toshiby a vrátiť sa na trh s počítačmi

11.06.2018 00:05

Japonská firma Sharp Corp. oznámila, že odkúpi podnikanie s osobnými počítačmi spoločnosti Toshiba. Akvizícia PC biznisu za 36 miliónov dolárov by znamenala návrat Sharpu na trh, ktorý opustil pred ôs ...

Biznis

Microsoft kupuje GitHub za 7,5 miliardy dolárov

07.06.2018 00:10

Microsoft oficiálne potvrdil, že získava spoločnosť GitHub prevádzkujúcu rovnomenné úložisko zdrojových kódov, za ktorú ponúkol 7,5 miliardy dolárov, teda viac, než svojho času zaplatil za mobilnú div ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button