Image
27.4.2018 0 Comments

Microsoft vyvíja minimalistickú verziu Windows 10 Lean. Bude asi o 2 GB lahšia

Do vydania Windows 10 Insider build 17650 Microsoft pridal novú oklieštenú verziu, nazvanú Windows Lean. Jej inštalačný obraz je približne o 2 GB menší v porovnaní s edíciou Pro. Dosahuje sa to tým, že sa nenainštaluje mnoho štandardných aplikácií a funkcií, ktoré sú zvyčajne súčasťou Windows 10.

Novú verziu ako prvý zaznamenal používateľ Lucan po tom, čo bolo nové zostavenie Redstone 5 uvoľnené pre insiderov, a informoval o tom na Twitteri.

Ako vidieť zo snímok obrazoviek, ktoré uverejnil Lucan, verzia Windows 10 Lean neobsahuje mnoho bežne nainštalovaných aplikácií a funkcií. Namiesto toho sú zobrazené zástupné tlačidlá, ktoré naznačujú, že si aplikáciu alebo funkciu môžete podľa potreby nainštalovať.

Po nainštalovaní poskytne táto verzia v registri Windows niekoľko informácií o tom, aké zámery s ňou má Microsoft. Podľa položky ProductName je Windows Lean súčasťou vetvy Windows 10 S Insider Preview a interné označenie tohto systému je zatiaľ CloudE. Lucan však zdôraznil, že táto verzia nemá bežné obmedzenia, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v systéme Windows S.

Hoci je to zaujímavá novinka, zatiaľ neexistuje jasná odpoveď na to, čo Microsoft plánuje robiť so systémom Windows 10 Lean.  

Zdroj: bleepingcomputer.comthurrott.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Nové výskumné a vývojové centrum batérií BMW Group v Mníchove

16.11.2019 11:03

Spoločnosť BMW Group predstavila nové špecializované centrum pre výskum a vývoj batérií, BMW Group Battery Cell Competence Centre v Mníchove. Zámerom interdisciplinárneho špecializovaného centra je na ...

Technológie

Prečo ísť na konferenciu FutureNow 2019?

15.11.2019 00:04

Konferencia FTRNW je popredným technologickým a inovačným podujatím v strednej Európe. Predstavuje významný spoločný priestor pre všetkých, ktorí sa chcú stretnúť a zamyslieť sa, ako riešiť problémy v ...

Technológie

Západoslovenská distribučná modernizovala v projekte ACON jedno z najporuchovejších vedení

12.11.2019 21:43

Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) v rámci medzinárodného projektu ACON Smart Grids investovala vyše 840 000 EUR do modernizácie jedného z najporuchovejších  vedení, ktoré zabezpečovalo dist ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá