Image
27.4.2018 0 Comments

Microsoft vyvíja minimalistickú verziu Windows 10 Lean. Bude asi o 2 GB lahšia

Do vydania Windows 10 Insider build 17650 Microsoft pridal novú oklieštenú verziu, nazvanú Windows Lean. Jej inštalačný obraz je približne o 2 GB menší v porovnaní s edíciou Pro. Dosahuje sa to tým, že sa nenainštaluje mnoho štandardných aplikácií a funkcií, ktoré sú zvyčajne súčasťou Windows 10.

Novú verziu ako prvý zaznamenal používateľ Lucan po tom, čo bolo nové zostavenie Redstone 5 uvoľnené pre insiderov, a informoval o tom na Twitteri.

Ako vidieť zo snímok obrazoviek, ktoré uverejnil Lucan, verzia Windows 10 Lean neobsahuje mnoho bežne nainštalovaných aplikácií a funkcií. Namiesto toho sú zobrazené zástupné tlačidlá, ktoré naznačujú, že si aplikáciu alebo funkciu môžete podľa potreby nainštalovať.

Po nainštalovaní poskytne táto verzia v registri Windows niekoľko informácií o tom, aké zámery s ňou má Microsoft. Podľa položky ProductName je Windows Lean súčasťou vetvy Windows 10 S Insider Preview a interné označenie tohto systému je zatiaľ CloudE. Lucan však zdôraznil, že táto verzia nemá bežné obmedzenia, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v systéme Windows S.

Hoci je to zaujímavá novinka, zatiaľ neexistuje jasná odpoveď na to, čo Microsoft plánuje robiť so systémom Windows 10 Lean.  

Zdroj: bleepingcomputer.comthurrott.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Technológie

Mačkopes. Mobilný telefón s rotačným číselníkom

14.02.2020 00:15

Justine Hauptová, ktorá pracuje ako inžinierka v Národnom laboratóriu v Brookhavene v New Yorku, zobrala rotačný mechanizmus zo starého telefónu, spojila ho s mikrokontrolérom a 3G modemom a to všetko ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá