Image
27.4.2018 0 Comments

Microsoft vyvíja minimalistickú verziu Windows 10 Lean. Bude asi o 2 GB lahšia

Do vydania Windows 10 Insider build 17650 Microsoft pridal novú oklieštenú verziu, nazvanú Windows Lean. Jej inštalačný obraz je približne o 2 GB menší v porovnaní s edíciou Pro. Dosahuje sa to tým, že sa nenainštaluje mnoho štandardných aplikácií a funkcií, ktoré sú zvyčajne súčasťou Windows 10.

Novú verziu ako prvý zaznamenal používateľ Lucan po tom, čo bolo nové zostavenie Redstone 5 uvoľnené pre insiderov, a informoval o tom na Twitteri.

Ako vidieť zo snímok obrazoviek, ktoré uverejnil Lucan, verzia Windows 10 Lean neobsahuje mnoho bežne nainštalovaných aplikácií a funkcií. Namiesto toho sú zobrazené zástupné tlačidlá, ktoré naznačujú, že si aplikáciu alebo funkciu môžete podľa potreby nainštalovať.

Po nainštalovaní poskytne táto verzia v registri Windows niekoľko informácií o tom, aké zámery s ňou má Microsoft. Podľa položky ProductName je Windows Lean súčasťou vetvy Windows 10 S Insider Preview a interné označenie tohto systému je zatiaľ CloudE. Lucan však zdôraznil, že táto verzia nemá bežné obmedzenia, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v systéme Windows S.

Hoci je to zaujímavá novinka, zatiaľ neexistuje jasná odpoveď na to, čo Microsoft plánuje robiť so systémom Windows 10 Lean.  

Zdroj: bleepingcomputer.comthurrott.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

V PLANEO Elektro je 10 % zľava na všetko, 0 % navýšenie splátok a doprava zadarmo!

27.03.2020 00:00

Špeciálny projekt Čističky vzduchu, šijacie stroje, záhradný nábytok, mobily, hračky, lampy, mixéry... Čo by sa vám práve doma zišlo, kúpite lacnejšie a bezpečne v PLANEO Elektro a zajtra to máte dom ...

Technológie

Prehľad digitálnej pomoci od firiem v čase epidémie. Pomáha aj NexTech.

20.03.2020 14:33

Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE) pripravila v spolupráci so svojimi 90 členmi veľký zoznam slovenských digitálnych iniciatív, ktoré pomáhajú v čase epidémie koronavírusu. Až 20 rôzn ...

Technológie

Elektromobilita 2020 - Všetko, čo potrebujete vedieť o elektromobilite v SR

05.03.2020 12:36

Rok 2020 je v oblasti elektromobility jeden z míľnikov. Regulačné orgány EÚ stále sprísňujú emisné limity a práve v tomto roku vstupuje do platnosti prvá méta obmedzujúca maximálnu produkciu miestnych ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá