Image
13.2.2019 0 Comments

Microsoft varuje: Nepoužívajte Internet Explorer ako webový prehliadač

Verte, či neverte, ľudia ešte stále používajú Internet Explorer a Microsoft by tomu chcel zabrániť.

Odborník na kyberbezpečnosť zo spoločnosti Microsoft Chris Jackson na oficiálnom blogu Windows IT Pro uverejnil príspevok s názvom Nebezpečenstvo používania programu Internet Explorer ako predvoleného prehliadača. Jackson v ňom nalieha na používateľov, že je čas prestať používať starý webový prehliadač, produkt, ktorý Microsoft oficiálne odstavil v roku 2015.

Podľa Jacksona by sa IE mal používať len na firemné účely, ale nie na prehliadanie webu. Faktom je, že zatiaľ čo väčšina bežných používateľov internetu prešla na prehliadače Google Chrome, Firefox alebo Microsoft Edge, niektoré firmy stále pracujú so staršími webovými aplikáciami alebo webovými stránkami, ktoré boli navrhnuté pre Internet Explorer. Namiesto toho, aby aktualizovali svoje technológie, mnohé spoločnosti sa rozhodli jednoducho pokračovať v používaní rôznych režimov kompatibility starého webového prehliadača Microsoftu.

Expert Microsoftu však hovorí, že „už stačilo“. Je čas prestať nazývať Internet Explorer webovým prehliadačom. „Internet Explorer je riešenie kompatibility,“ píše Jackson. „Nevydávame preň nové webové štandardy, a hoci v ňom mnoho stránok funguje dobre, vývojári s ním vo všeobecnosti už dnes nepočítajú.“ Vysvetľuje, že v niektorých prípadoch je vhodné používať v podnikoch IE na prístup k webovým aplikáciám, ktoré ešte neboli modernizované, ale ani firmy by ho nemali používať ako predvolený webový prehliadač.

Web The Verge podotýka, že Microsoft sám pomohol tento problém zhoršiť spojením svojho súčasného webového prehliadača Edge so systémom Windows 10, čo obmedzuje jeho použitie na starších verziách Windows. No treba dodať, že Jackson neodporúča žiadny špecifický webový prehliadač, ktorý by mal nahradiť Internet Explorer.

Ak Microsoft vyrieši problémy súvisiace s verziou Edge založenou na jadre Chromium, bude prehliadač kompatibilný s Windows 7, Windows 8 a dokonca aj so systémom Mac.

Zdroj: mashable.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Tile ponúka nové sledovače na peňaženku, bicykel či notebook

10.10.2019 00:02

Spoločnosť Tile, známa svojimi sledovacími príveskami na kľúče a batožinu, má ambície sledovať aj viac vecí. Jej nové zariadenie Tile Slim vo veľkosti kreditnej karty je určené na sledovanie peňaženk ...

Bezpečnosť 3

Čínska sonická zbraň využíva infrazvuk na potlačenie vzbúr a demonštrácií

03.10.2019 00:05

Nová zbraň, ktorú vynašli čínski vedci, využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré spôsobujú fyzické ťažkosti. Možno ňou prinútiť vzbúrencov, demonštrantov alebo kohokoľvek iného opustiť danú oblasť. ...

Bezpečnosť 3

Cyklistov a kolobežkárov je na cestách stále viac. Toto sú pravidlá nielen pre nich

01.10.2019 00:00

Na Slovensku je cyklistika stále atraktívnejšia. Dobrá správa je, že tak, ako stúpa počet milovníkov bicyklov, stúpa aj ich opatrnosť, keďže z dlhodobého hľadiska počet usmrtených cyklistov klesá. Te ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019