Image
27.3.2018 0 Comments

Microsoft ukázal aktualizovaný webový Outlook. Toto su hlavné novinky

Microsoft uvoľnil na betatestovanie novú rýchlejšiu, inteligentnejšiu a personalizovanejšiu verziu svojho webového klienta Outlook.com. Zmeny sa týkajú najmä funkcií Calendar, People a Mail.

Nové používateľské rozhranie je farebnejšie a prispôsobiteľné, takže používatelia budú môcť kategorizovať e-maily s možnosťou ich filtrovania. Doplnky programu Outlook teraz umožnia používateľom prístup k obľúbeným aplikáciám, ako napr. Evernote, GIPHY, Gfycat, Microsoft Translator, PayPal či Trello, priamo z webového rozhrania. Zjednodušil sa aj prístup k nastaveniu schránky a farebných tém.

Zdokonalila sa integrácia Skypu, aby sa uľahčil prístup ku kontaktom na čet a volania z Outlooku. Zmizol nešikovný bočný panel, ktorý umožňoval iba jednu konverzáciu naraz. „Môžete odoslať okamžitú správu alebo spustiť bezplatný videohovor a zúčastniť sa na viacerých konverzáciách naraz. Stačí vybrať osobu, s ktorou chcete hovoriť, a vaša konverzácia sa objaví vo vlastnom okne,“ vysvetlil tím Outlooku v blogovom príspevku.

Aj kalendár bude mať aktualizovaný vzhľad, zbavil sa výrazných farebných prvkov a ponúkne novú používateľskú skúsenosť – schopnosť  rýchlejšie pridávať udalosti a ich detaily do kalendára bez otvorenia nového okna. Rozšírené boli ikony, ktoré sa automaticky pridávajú k udalostiam podľa ich názvu na rýchlejšiu a lepšiu orientáciu.

V službe Ľudia (People) sa uľahčí vytváranie, zobrazovanie a úprava kontaktov a ich zoznamov. Pomôže to tým používateľom, ktorí potrebujú pridať ďalšie informácie o svojich kontaktoch, napríklad narodeniny alebo osobné poznámky. K dispozícii budú nové profilové karty s podrobnosťami, ktoré sa ukážu, ak na kontakt umiestnite kurzor myši. Ak si osobu pridáte do zoznamu obľúbených, vytvorí sa v ľavom menu záložka s prehľadom mailov od nej. Používateľ môže ku kontaktu priradiť aj fotografiu.

Používatelia programu Outlook.com môžu novú beta verziu vyskúšať po kliknutí na voľbu Try the Beta, ktorú Microsoft pridal do pravého horného rohu priečinka doručenej pošty.

Zdroj: blogs.office.comwire19.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Falošná FaceApp aplikácia nakazila zariadenia obetí advérom

19.07.2019 11:23

Najnovšie zistenie spoločnosti Kaspersky, ktorá identifikovala falošnú aplikáciu, ktorá sa vydávala za certifikovanú verziu aplikácie FaceApp s úmyslom oklamať používateľov. V skutočnosti nakazila zar ...

Technológie 6

Komentár: Vlastníctvo áut sa pravdepodobne stane minulosťou. Rovnako aj verejná doprava

19.07.2019 00:05

Automobil v nasledujúcich rokoch prejde rozsiahlymi zmenami. Automatizácia postupne odstraňuje potrebu vodičov a podiel elektrických a hybridných vozidiel na svetovom trhu stále rastie. Ak sa v budúcn ...

Technológie

Svetové ekonomické fórum: 3 technológie, ktoré ovplyvnia kybernetickú bezpečnosť v ďalšom desaťročí

18.07.2019 00:00

Podľa správy Svetového ekonomického fóra s názvom Global Risks Report 2019 sa za posledné desaťročie kybernetická kriminalita stala jedným z najvýznamnejších strategických rizík, ktorým dnes čelí svet ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá