Microsoft ukázal aktualizovaný webový Outlook. Toto su hlavné novinky

Technológie
0

Microsoft uvoľnil na betatestovanie novú rýchlejšiu, inteligentnejšiu a personalizovanejšiu verziu svojho webového klienta Outlook.com. Zmeny sa týkajú najmä funkcií Calendar, People a Mail.

Nové používateľské rozhranie je farebnejšie a prispôsobiteľné, takže používatelia budú môcť kategorizovať e-maily s možnosťou ich filtrovania. Doplnky programu Outlook teraz umožnia používateľom prístup k obľúbeným aplikáciám, ako napr. Evernote, GIPHY, Gfycat, Microsoft Translator, PayPal či Trello, priamo z webového rozhrania. Zjednodušil sa aj prístup k nastaveniu schránky a farebných tém.

Zdokonalila sa integrácia Skypu, aby sa uľahčil prístup ku kontaktom na čet a volania z Outlooku. Zmizol nešikovný bočný panel, ktorý umožňoval iba jednu konverzáciu naraz. „Môžete odoslať okamžitú správu alebo spustiť bezplatný videohovor a zúčastniť sa na viacerých konverzáciách naraz. Stačí vybrať osobu, s ktorou chcete hovoriť, a vaša konverzácia sa objaví vo vlastnom okne,“ vysvetlil tím Outlooku v blogovom príspevku.

Aj kalendár bude mať aktualizovaný vzhľad, zbavil sa výrazných farebných prvkov a ponúkne novú používateľskú skúsenosť – schopnosť  rýchlejšie pridávať udalosti a ich detaily do kalendára bez otvorenia nového okna. Rozšírené boli ikony, ktoré sa automaticky pridávajú k udalostiam podľa ich názvu na rýchlejšiu a lepšiu orientáciu.

V službe Ľudia (People) sa uľahčí vytváranie, zobrazovanie a úprava kontaktov a ich zoznamov. Pomôže to tým používateľom, ktorí potrebujú pridať ďalšie informácie o svojich kontaktoch, napríklad narodeniny alebo osobné poznámky. K dispozícii budú nové profilové karty s podrobnosťami, ktoré sa ukážu, ak na kontakt umiestnite kurzor myši. Ak si osobu pridáte do zoznamu obľúbených, vytvorí sa v ľavom menu záložka s prehľadom mailov od nej. Používateľ môže ku kontaktu priradiť aj fotografiu.

Používatelia programu Outlook.com môžu novú beta verziu vyskúšať po kliknutí na voľbu Try the Beta, ktorú Microsoft pridal do pravého horného rohu priečinka doručenej pošty.

Zdroj: blogs.office.comwire19.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Outlook aktualizacia zmena

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať