Microsoft trvá na zapnutí predvoľby Do Not Track v IE 10

0

windows-8-cp-start.jpg Microsoft chce mať vo svojom novom prehliadači Internet Explorer 10 predvolene zapnutú funkciu Do Not Track (DNT). Tá slúži na ochranu súkromia používateľov a vysiela navštíveným serverom signál o tom, že používateľ nechce byť sledovaný. Orgán W3C, ktorý stojí za špecifikáciou DNT, radil redmondskej spoločnosti, aby nastavenie tejto voľby nechala na používateľa.

Ak ju totiž nastaví on sám, je jasné, že to je jeho želanie. No ak ju budú mať nastavenú všetci používatelia prehliadača, môže stratiť svoj význam. Webové servery ju môžu prestať rešpektovať. No Microsoft argumentuje svojím prieskumom, podľa ktorého väčšina používateľov uprednostňuje agresívnejšie nastavenie ochrany svojho súkromia. Teraz zverejnil informáciu o tom, ako bude možné vo Windows 8 postupovať pri nastavení. Pri inštalácii operačného systému si bude môcť používateľ vybrať medzi expresnou inštaláciou s predvoleným nastaveniami alebo všetko nastavovať ručne. Pri druhom spôsobe bude môcť zapnúť či vypnúť DNT.

Tí, ktorí budú IE10 používať na operačnom systéme Windows 7, budú na zapnutie DNT upozornení. Napriek tomu však bude Microsoft takýmto nastavením porušovať špecifikáciu, ktorá ukladá, že používateľ musí túto funkciu ručne zapnúť, nesmie byť v prehliadači automaticky povolená.

Zdroj: theverge.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať