Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

0

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného Windows 10.

Procesory budúcej generácie od Qualcommu umožnia spúšťať aplikácie Win32 pomocou emulácie x86 na systéme Windows 10. Čipy Snapdragon sa nachádzajú väčšinou v mobilných zariadeniach. Bude tak možné na nich prevádzkovať aj desktopové aplikácie ako Photoshop či kancelársky balík Office. Video ukazuje, že to vyzerá naozaj pôsobivo.

Mobilné zariadenia podporujúce plnohodnotný Windows 10 budú disponovať gigabitovým pripojením LTE a najlepšou triedou Wi-Fi. Pritom však budú mať tenký dizajn bez ventilátora, čo umožní poskytnúť dlhú výdrž batérie.  

Na takomto smartfóne by sa dali spúšťať aplikácie Win32 aj aplikácie UWP. Ak budú procesory ARM od Qualcommu schopné emulovať programy Win32, pripravovaný koncept tzv. Surface Phonu bude mať výhodu, ktorá ho odlíši od všetkých ostatných smartfónov na trhu. Zariadenia s procesorom Snapdragon a systémom Windows 10  by mohli byť dostupné už v budúcom roku.

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows 10

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať