Microsoft stiahol chybnú aktualizáciu

Bezpečnosť
0

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Spoločnosť zareagovala na problémy s posledným súborom aktualizácií predovšetkým v systéme Windows 7 jej stiahnutím. Windows Update vám teda teraz už túto opravu neponúkne.

Hoci aktualizáciu, ktorá poškodila niekoľko počítačov, už na Windows Update nenájdete, stále si môžete stiahnuť inú chybnú opravu. Chybný update bol identifikovaný ako MS14-045 (KB 2982791) a išlo o jednu z deviatich opráv uvoľnených v rámci augustových utorkových opráv.

Krátko po vydaní patchu sa však začali množiť sťažnosti používateľov. Problémy sa objavili predovšetkým u majiteľov 64-bitových Windows 7, ktorí nemohli spustiť svoje zariadenia a nepomohli im ani bežné opravné metódy ako spustenie v núdzovom režime.

Microsoft v reakcii na používateľské sťažnosti aktualizáciu rýchlo stiahol z obehu. Časť z MS14-045 si však môžu aj naďalej stiahnuť. Pôvodne bola totiž chybná oprava tvorená dvoma balíčkami. Microsoft však odstránil len jeden z nich.

Spoločnosť používateľov upokojuje, že druhá časť aktualizácie, ktorá je určená pre Windows 7, 8/8.1 i serverové edície, nie je nijako nebezpečná.

Microsoft zatiaľ neinformoval, kedy bude k dispozícii bezchybná oprava. Jediným riešením je tak zatiaľ odinštalovanie tej chybnej.

Zdroj: ComputerWorld

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať