Image
23.3.2018 0 Comments

Microsoft skracuje čas prestojov pri veľkých aktualizáciách Windows 10 o 63%

Pri nadchádzajúcej jarnej aktualizácii operačného systému Windows 10, ktorá pravdepodobne dorazí začiatkom apríla, používatelia zistia, že proces aktualizácie bude rýchlejší.

Microsoft uviedol vo svojom blogovom príspevku, že inštalovanie upgradov funkcií bude znamenať výrazne menšie narušenie práce používateľov. Podľa spoločnosti budúce aktualizácie si budú vyžadovať o 63 % menej času offline v porovnaní s tými predchádzajúcimi.

Aktualizácie systému Windows 10 sa uskutočňujú v dvoch režimoch: online a offline. Počas fázy online môže používateľ na počítači pracovať, pretože úlohy sa vykonávajú na pozadí. Rušivá je však fáza offline, keď zariadenie nemožno používať, lebo operačný systém je zaneprázdnený samotnou aktualizáciou. A práve to je zdrojom častých sťažností používateľov.

Napríklad aktualizácia Creators Update (1703) si pred rokom vyžiadala až 83 minút času offline, pri aktualizácii z októbra 2017 (1709) sa tento čas skrátil na 51 minút a pri nadchádzajúcej aprílovej aktualizácii (1803) by to malo byť v priemere okolo 30 minút.

Spoločnosti sa to podarilo tým, že presunula dve úlohy z režimu offline do fázy online, takže počítač bude môcť počas ich realizácie pokračovať v prevádzke.

Celkový čas potrebný na dokončenie inštalovania aktualizácie sa nemôže skrátiť, a tak Microsoft iba presunul úlohy z jednej kategórie do druhej a tvrdí, že používatelia z toho budú mať prospech.

Skutočnosť, že Microsoft sa snaží skrátiť čas prestojov počas aktualizácií systému, nie je prekvapujúca. Chce tak odstrániť ďalší z bolestivých bodov súvisiacich s častejšími aktualizáciami.

V rámci tohto úsilia už prv zaviedol možnosť oddialiť upgrade a v niektorých prípadoch odložiť aktualizáciu špeciálnych funkcií až o jeden rok.

A patrí sem aj postupné zavádzanie aktualizácií, čo teoreticky dáva čas na diagnostikovanie problémov skôr, ako sa aktualizácia dostane k širokým masám používateľov.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Technológie

Mačkopes. Mobilný telefón s rotačným číselníkom

14.02.2020 00:15

Justine Hauptová, ktorá pracuje ako inžinierka v Národnom laboratóriu v Brookhavene v New Yorku, zobrala rotačný mechanizmus zo starého telefónu, spojila ho s mikrokontrolérom a 3G modemom a to všetko ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá