Image
23.3.2018 0 Comments

Microsoft skracuje čas prestojov pri veľkých aktualizáciách Windows 10 o 63%

Pri nadchádzajúcej jarnej aktualizácii operačného systému Windows 10, ktorá pravdepodobne dorazí začiatkom apríla, používatelia zistia, že proces aktualizácie bude rýchlejší.

Microsoft uviedol vo svojom blogovom príspevku, že inštalovanie upgradov funkcií bude znamenať výrazne menšie narušenie práce používateľov. Podľa spoločnosti budúce aktualizácie si budú vyžadovať o 63 % menej času offline v porovnaní s tými predchádzajúcimi.

Aktualizácie systému Windows 10 sa uskutočňujú v dvoch režimoch: online a offline. Počas fázy online môže používateľ na počítači pracovať, pretože úlohy sa vykonávajú na pozadí. Rušivá je však fáza offline, keď zariadenie nemožno používať, lebo operačný systém je zaneprázdnený samotnou aktualizáciou. A práve to je zdrojom častých sťažností používateľov.

Napríklad aktualizácia Creators Update (1703) si pred rokom vyžiadala až 83 minút času offline, pri aktualizácii z októbra 2017 (1709) sa tento čas skrátil na 51 minút a pri nadchádzajúcej aprílovej aktualizácii (1803) by to malo byť v priemere okolo 30 minút.

Spoločnosti sa to podarilo tým, že presunula dve úlohy z režimu offline do fázy online, takže počítač bude môcť počas ich realizácie pokračovať v prevádzke.

Celkový čas potrebný na dokončenie inštalovania aktualizácie sa nemôže skrátiť, a tak Microsoft iba presunul úlohy z jednej kategórie do druhej a tvrdí, že používatelia z toho budú mať prospech.

Skutočnosť, že Microsoft sa snaží skrátiť čas prestojov počas aktualizácií systému, nie je prekvapujúca. Chce tak odstrániť ďalší z bolestivých bodov súvisiacich s častejšími aktualizáciami.

V rámci tohto úsilia už prv zaviedol možnosť oddialiť upgrade a v niektorých prípadoch odložiť aktualizáciu špeciálnych funkcií až o jeden rok.

A patrí sem aj postupné zavádzanie aktualizácií, čo teoreticky dáva čas na diagnostikovanie problémov skôr, ako sa aktualizácia dostane k širokým masám používateľov.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Bude takto vyzerať smartfón budúcnosti? Spolutvorca Androidu predstavil Project Gem

10.10.2019 14:15

Zatiaľ sú o novom zariadení k dispozícii len obrázky od Andyho Rubina, výkonného manažéra spoločnosti Essential a spolutvorcu Androidu, na ktorých vidíme podlhovastý telefón s veľmi vysokým používateľ ...

Technológie

Robotika: musia byť roboty humanoidné?

09.10.2019 00:10

Rovnaký názov, ako nadpis článku mala aj prednáška profesora Dennisa Honga, riaditeľa RoMeLa (Robotics and Mechanism Laboratory) UCLA na konferencii Slovak TechForum. Dennis predstavil niekoľko veľmi ...

Technológie

Blockwalks: Ako funguje sledovanie a hodnotenie obyvateľov v Číne?

08.10.2019 00:09

Predstavte si, že ako chodec prejdete na červenú, zachytí to jedna z miliónov pouličných kamier a systém vás potrestá tým, že vám nabudúce nedovolí kúpiť si lístok na vlak. Zdanlivé scény zo sci-fi č ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019