Image
23.3.2018 0 Comments

Microsoft skracuje čas prestojov pri veľkých aktualizáciách Windows 10 o 63%

Pri nadchádzajúcej jarnej aktualizácii operačného systému Windows 10, ktorá pravdepodobne dorazí začiatkom apríla, používatelia zistia, že proces aktualizácie bude rýchlejší.

Microsoft uviedol vo svojom blogovom príspevku, že inštalovanie upgradov funkcií bude znamenať výrazne menšie narušenie práce používateľov. Podľa spoločnosti budúce aktualizácie si budú vyžadovať o 63 % menej času offline v porovnaní s tými predchádzajúcimi.

Aktualizácie systému Windows 10 sa uskutočňujú v dvoch režimoch: online a offline. Počas fázy online môže používateľ na počítači pracovať, pretože úlohy sa vykonávajú na pozadí. Rušivá je však fáza offline, keď zariadenie nemožno používať, lebo operačný systém je zaneprázdnený samotnou aktualizáciou. A práve to je zdrojom častých sťažností používateľov.

Napríklad aktualizácia Creators Update (1703) si pred rokom vyžiadala až 83 minút času offline, pri aktualizácii z októbra 2017 (1709) sa tento čas skrátil na 51 minút a pri nadchádzajúcej aprílovej aktualizácii (1803) by to malo byť v priemere okolo 30 minút.

Spoločnosti sa to podarilo tým, že presunula dve úlohy z režimu offline do fázy online, takže počítač bude môcť počas ich realizácie pokračovať v prevádzke.

Celkový čas potrebný na dokončenie inštalovania aktualizácie sa nemôže skrátiť, a tak Microsoft iba presunul úlohy z jednej kategórie do druhej a tvrdí, že používatelia z toho budú mať prospech.

Skutočnosť, že Microsoft sa snaží skrátiť čas prestojov počas aktualizácií systému, nie je prekvapujúca. Chce tak odstrániť ďalší z bolestivých bodov súvisiacich s častejšími aktualizáciami.

V rámci tohto úsilia už prv zaviedol možnosť oddialiť upgrade a v niektorých prípadoch odložiť aktualizáciu špeciálnych funkcií až o jeden rok.

A patrí sem aj postupné zavádzanie aktualizácií, čo teoreticky dáva čas na diagnostikovanie problémov skôr, ako sa aktualizácia dostane k širokým masám používateľov.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

Windows 10 bude mať možnosť prihlásenia sa bez hesla

15.07.2019 11:00

Microsoft v týchto dňoch pridal do testovacej verzie 20H1 zostavenia 18936 Windows 10 pre testujúcich vo Fast Ringu nové funkcie. Ide o možnosť Make your device passwordless, ktorá umožní prihlásiť sa ...

Technológie

Dizajn Samsung Galaxy Note 10 potvrdený snímkami uniknutými od FCC

15.07.2019 12:00

O smartfóne Samsung Galaxy Note 10 sa objavilo už množstvo významných únikov vrátane fotografií, pričom niektoré z nich vyzerali veľmi presvedčivo. Ukazovali telefón spolu so stylusom v plnej kráse. ...

Technológie

Google Translate môže pomocou fotoaparátu smartfónu okamžite zistiť jazyk textu

12.07.2019 00:25

Služba Google Translate už dokáže po nasmerovaní fotoaparátu smartfónu rozpoznať jazyk textu, aj keď vy sami neviete, aký jazyk čítate. Google Translate vďaka schopnosti počítačového videnia zvládne ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá