Microsoft sa stane virtuálnym operátorom. Dáta si kúpite vo Windows Store

0

Microsoft chce čoskoro uľahčiť prístup k LTE svojou vlastnou SIM kartou. V súčasnosti testuje mobilnú aplikáciu Cellular Data, ktorá je dostupná vo Windows Store a umožňuje pripojiť zariadenie s Windows 10 k rôznym operátorom mobilných sietí bez zmluvy. Používateľ teda bude platiť za to, čo reálne využije.

Aplikácia funguje v systéme Windows 10 a v jej charakteristike sa uvádza, že „vyžaduje SIM kartu Microsoftu". Zatiaľ nie je jasné, kedy bude takáto karta k dispozícii, a nie sú známe ani ceny prenosu mobilných dát.

Microsoft zrejme plánuje vytvoriť vlastnú virtuálnu mobilnú sieť, aby umožnil používateľom Windows 10 pripojiť sa k sieti partnerských mobilných operátorov. Z tlačovej správy uverejnenej spoločnosťou Transatel vyplýva, že konektivitu pre Microsoft bude zabezpečovať táto firma. Notebooky a tablety s operačným systémom Windows 10, širokopásmovým modemom a SIM kartou Microsoftu budú využívať technológiu Transatel 901 a umožnia používateľom jednoducho a pohodlne zakúpiť predplatené dátové služby 3G/4G-LTE.

Transatel je najväčší európsky poskytovateľ konektivity pre virtuálnych operátorov. V súčasnosti pokrýva 38 krajín, v januári k nim má pribudnúť ďalších dvanásť.

Zdroj:theverge.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať