S_042020 S_042020 S_042020

Microsoft prvýkrát oficiálne spomenul projekt Blue

Prieskumy trhu
0
windowsblue.jpg Microsoft sa na svojom blogu po prvýkrát oficiálne vyjadril o svojom „súbore plánov interne nazývaných ako Blue". Pôjde vraj o vlnu aktualizovaných produktov spoločnosti, ktoré sa majú uviesť na trh. No šanca, že niektorý finálny produkt ponesie toto označenie, je takmer nulová. Zákazníci už v posledných šiestich mesiacoch okúsili zrýchlený rytmus aktualizácií a inovácií.

Takýto cyklus bude pre Microsoft v budúcnosti štandardný. Blogový príspevok upozorňuje aj na vývojársku konferenciu Build, ktorá sa uskutoční 26. až 28. júna v San Franciscu a bude sa na nej hovoriť o tom, čo nové sa chystá pre Windows, Windows Server, Windows Azure, Visual Studio a pod. Blog uvádza aj niekoľko zaujímavých štatistických čísel.

Windows Phone v mnohých krajinách dosiahol trhový podiel 10 % a podľa poslednej správy IDC sa na 26 trhoch predalo viac zariadení s týmto operačným systémom ako smartfónov BlackBerry a na siedmich trhoch dokonca prevýšili počet predaných iPhonov. Windows Azure zdvojnásobil svoju zákaznícku základňu a príjmy z neho narástli trojnásobne. V poslednom štvrťroku sa strojnásobil aj počet predplatiteľov Office 365 oproti minulému roku.

Zdroj: blogs.technet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať