Image
28.8.2014 0 Comments

Microsoft priznal, že kvalita aplikácií vo Windows Store sa musí zlepšiť

microsoft_windows_store.jpg Obchody Microsoftu pre mobilné telefóny s Windows Phone a Windows Store majú dlhodobo problém s prilákaním vývojárov na tvorbu aplikácií. Redmondská spoločnosť pred istým časom síce urobila pokus motivovať vývojárov, keď ponúkala 100 dolárov za aplikáciu, pričom si vývojár mohol zarobiť dovedna až 2000 dolárov, no v konečnom dôsledku si tak sama spôsobila problémy.

Vo Windows Store totiž výrazne vzrástol počet falošných a nekvalitných aplikácií. Ako príklad možno spomenúť populárnu aplikáciu VLC pre Windows 8, ktorá má vo Windows Store niekoľko falošných náprotivkov. Na túto záležitosť sa pozrel web How-to-Geek a zistil, že VLC zďaleka nie je jediný prípad a existuje oveľa viac takých aplikácií znečisťujúcich ekosystém. Objavil napríklad falošné verzie aplikácií WhatsApp, uTorrent, IMDB, Adobe Flash Player, Spotify, Pandora, Firefox a ďalších.

Samozrejme, pre Microsoft to je hra s číslami, aby mohol povedať, že má vo svojich obchodoch X aplikácií, a tak môže konkurovať Googlu či Applu. No kvantita na úkor kvality nič nerieši.

Microsoft o probléme dlhšie mlčal, no v týchto dňoch konečne uznal za vhodné vyjadriť sa k nemu. V jeho vyhlásení sa uvádza, že na základe spätnej väzby od používateľov i vývojárov v poslednom čase vykonal niekoľko opatrení na zlepšenie používateľskej skúsenosti s Windows Store.

Jeho cieľom je zlepšiť schopnosť identifikovať a odstrániť problematické aplikácie. Takisto chce prehodnotiť svoje zásady, aby sa dosiahla rovnováha medzi príťažlivosťou pre vývojárov a kvalitou aplikácií.

Ďalej odporúča používateľom i vývojárom, aby sa intenzívnejšie zapájali do nahlasovania falošných a podvodných aplikácií. Jeho vlastné opatrenia totiž zďaleka nie sú stopercentne účinné.

Zdroj: winbeta.org


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019