Image
28.8.2014 0 Comments

Microsoft priznal, že kvalita aplikácií vo Windows Store sa musí zlepšiť

microsoft_windows_store.jpg Obchody Microsoftu pre mobilné telefóny s Windows Phone a Windows Store majú dlhodobo problém s prilákaním vývojárov na tvorbu aplikácií. Redmondská spoločnosť pred istým časom síce urobila pokus motivovať vývojárov, keď ponúkala 100 dolárov za aplikáciu, pričom si vývojár mohol zarobiť dovedna až 2000 dolárov, no v konečnom dôsledku si tak sama spôsobila problémy.

Vo Windows Store totiž výrazne vzrástol počet falošných a nekvalitných aplikácií. Ako príklad možno spomenúť populárnu aplikáciu VLC pre Windows 8, ktorá má vo Windows Store niekoľko falošných náprotivkov. Na túto záležitosť sa pozrel web How-to-Geek a zistil, že VLC zďaleka nie je jediný prípad a existuje oveľa viac takých aplikácií znečisťujúcich ekosystém. Objavil napríklad falošné verzie aplikácií WhatsApp, uTorrent, IMDB, Adobe Flash Player, Spotify, Pandora, Firefox a ďalších.

Samozrejme, pre Microsoft to je hra s číslami, aby mohol povedať, že má vo svojich obchodoch X aplikácií, a tak môže konkurovať Googlu či Applu. No kvantita na úkor kvality nič nerieši.

Microsoft o probléme dlhšie mlčal, no v týchto dňoch konečne uznal za vhodné vyjadriť sa k nemu. V jeho vyhlásení sa uvádza, že na základe spätnej väzby od používateľov i vývojárov v poslednom čase vykonal niekoľko opatrení na zlepšenie používateľskej skúsenosti s Windows Store.

Jeho cieľom je zlepšiť schopnosť identifikovať a odstrániť problematické aplikácie. Takisto chce prehodnotiť svoje zásady, aby sa dosiahla rovnováha medzi príťažlivosťou pre vývojárov a kvalitou aplikácií.

Ďalej odporúča používateľom i vývojárom, aby sa intenzívnejšie zapájali do nahlasovania falošných a podvodných aplikácií. Jeho vlastné opatrenia totiž zďaleka nie sú stopercentne účinné.

Zdroj: winbeta.org


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Ultrabezpečný internet na dosah. Číňania dosiahli kvantové prepojenie na vzdialenosť 50 km

14.02.2020 00:05

Pomocou kvantového prepojenia (entanglement) môže byť objekt v kvantovej superpozícii viacerých stavov naraz a túto superpozíciu možno zdieľať s iným objektom. Teoreticky objekty budú udržiavať toto p ...

Internet

Google už dokáže doplniť interpunkciu pri diktovaní textu hlasom. Robí však chyby

12.02.2020 00:10

Google doplnil konverziu hlasového vstupu na text v telefóne funkciou automatického pridávania interpunkcie, ktorá však trpí chybami. No treba dodať, že tieto chyby neovplyvňujú hlasové zadávanie cez ...

Internet

Google vydal nástroj na rozpoznávanie falošných a retušovaných obrázkov

07.02.2020 00:05

Jigsaw, technologický inkubátor Googlu, uviedol experimentálnu platformu s názvom Assembler, ktorá kombinuje niekoľko existujúcich technológií na zisťovanie bežných manipulačných postupov vrátane zmen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá