Image
28.8.2014 0 Comments

Microsoft priznal, že kvalita aplikácií vo Windows Store sa musí zlepšiť

microsoft_windows_store.jpg Obchody Microsoftu pre mobilné telefóny s Windows Phone a Windows Store majú dlhodobo problém s prilákaním vývojárov na tvorbu aplikácií. Redmondská spoločnosť pred istým časom síce urobila pokus motivovať vývojárov, keď ponúkala 100 dolárov za aplikáciu, pričom si vývojár mohol zarobiť dovedna až 2000 dolárov, no v konečnom dôsledku si tak sama spôsobila problémy.

Vo Windows Store totiž výrazne vzrástol počet falošných a nekvalitných aplikácií. Ako príklad možno spomenúť populárnu aplikáciu VLC pre Windows 8, ktorá má vo Windows Store niekoľko falošných náprotivkov. Na túto záležitosť sa pozrel web How-to-Geek a zistil, že VLC zďaleka nie je jediný prípad a existuje oveľa viac takých aplikácií znečisťujúcich ekosystém. Objavil napríklad falošné verzie aplikácií WhatsApp, uTorrent, IMDB, Adobe Flash Player, Spotify, Pandora, Firefox a ďalších.

Samozrejme, pre Microsoft to je hra s číslami, aby mohol povedať, že má vo svojich obchodoch X aplikácií, a tak môže konkurovať Googlu či Applu. No kvantita na úkor kvality nič nerieši.

Microsoft o probléme dlhšie mlčal, no v týchto dňoch konečne uznal za vhodné vyjadriť sa k nemu. V jeho vyhlásení sa uvádza, že na základe spätnej väzby od používateľov i vývojárov v poslednom čase vykonal niekoľko opatrení na zlepšenie používateľskej skúsenosti s Windows Store.

Jeho cieľom je zlepšiť schopnosť identifikovať a odstrániť problematické aplikácie. Takisto chce prehodnotiť svoje zásady, aby sa dosiahla rovnováha medzi príťažlivosťou pre vývojárov a kvalitou aplikácií.

Ďalej odporúča používateľom i vývojárom, aby sa intenzívnejšie zapájali do nahlasovania falošných a podvodných aplikácií. Jeho vlastné opatrenia totiž zďaleka nie sú stopercentne účinné.

Zdroj: winbeta.org


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Internet

Basecamp má už aj bezplatnú verziu pre osobné projekty

18.11.2019 00:20

Spoločnosť Basecamp uviedla na trh novú bezplatnú verziu svojho softvéru na riadenie projektov, nazvanú Basecamp Personal. Basecamp bol pôvodne navrhnutý pre malé podniky a ponúka praktické funkcie, a ...

Internet

Facebook Pay umožní zaplatiť už aj cez WhatsApp, Instagram a samozrejme Facebook

15.11.2019 00:10

Facebook uviedol na trh nový platobný systém s názvom Facebook Pay, ktorý bude k dispozícii  pre Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp a má uľahčiť platby v obľúbených sociálnych sieťach a aplikác ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá