Image
21.8.2019 4 Comments

Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS

Najnovšou aplikáciou, ktorou sa môže Microsoft pýšiť, je SMS Organizer, služba iniciatívy Microsoft Garage. Využíva strojové učenie na automatické triedenie správ podľa kontextu a prichádza s celým radom možností prispôsobenia, vďaka ktorým je hodnotnou alternatívou k súčasnej aplikácii na odosielanie správ.

SMS Organizer debutoval minulý rok, ale bol exkluzívny pre indický trh. Po nahromadení milióna stiahnutí sa teraz aplikácia dostáva do USA, Veľkej Británie a Austrálie. Je navrhnutý tak, aby sa dostal cez rušivé elementy a poskytol zážitok z posielania správ, ktorý zobrazuje užitočné informácie navrchu. Preto je hlavné rozhranie aplikácie rozdelené do štyroch častí: schránka, pripomienky, financie a ponuky.

Funkcia pripomienky je obzvlášť užitočná: analyzuje informácie v textoch a vytvára karty s praktickými údajmi. V prípade letov bude informovať o dátume a čase, ako aj o rezervačnom čísle rezervácie. Pokiaľ ide o účty, napríklad za kreditné karty, zobrazí sa dátum splatnosti a celková splatná suma. Táto funkcia však nie je nová - spoločnosť Xiaomi už niekoľko rokov umožňuje to isté vo svojej aplikácii MIUI, ale pomocou SMS Organizer-u ju môžete využívať na akomkoľvek zariadení.

Karta „SMS“ je rozdelená do štyroch kategórií - osobná, transakčná, propagačná a označené hviezdičkou. automaticky triedi prichádzajúce správy do príslušnej sekcie. Upozornenia týkajúce sa propagačných textov sú v predvolenom nastavení deaktivované. Pre niekoho, kto dostáva veľa spamu, to predstavuje jednu z najlepších funkcií.

Aplikácia prichádza aj s gestami ako posúvanie prstom. Predvolená akcia pre prejdenie prstom doľava je označiť správu ako prečítanú a prejdením prstom doprava sa otvorí dialógové okno „Presunúť do“. Akcie sa dajú pre jednotlivé gesta samozrejme nakonfigurovať v nastaveniach. Taktiež je k dispozícii aj tmavá téma.

V SMS Organizer-i je obrovské množstvo funkcií, ktoré časom pravdepodobne budete môcť preskúmať už sami. No jedna z tých „naj“, je rozhodne možnosť zálohovania. Užívateľ môže správy automaticky zálohovať na Google Drive - možnosti siahajú od manuálnych, denných, týždenných a mesačných záloh - a obnovujú sa pri presune na nové zariadenie. Táto možnosť je však predvolene vypnutá, takže prepájanie účtu Google Drive s SMS Organizer-om nie je nevyhnutné.

Zdroj: androidcentral.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Doručovacie drony donesú tovar pár minút od objednávky cez e-shop

22.10.2019 00:10

Firma Wing, patriaca materskej spoločnosti Googlu Alphabet, spustila prvé komerčné lety doručovacích dronov v Christiansburgu vo Virgínii. Wing niekoľko rokov zdokonaľoval svoj dron, ktorý je schopný ...

Inovácie

Atari sa vracia. Herná konzola VCS ide do výroby

21.10.2019 00:05

Legendárna herná konzola Atari sa čoskoro vráti v novej podobe s názvom Atari VCS (Video Computer System). Spoločnosť Atari nedávno ponúkla pohľad na aktuálny stav dlho pripravovaného projektu Atari V ...

Inovácie

VIDEO: Robot LEMUR dokáže loziť aj po strmých skalách a ladovcoch

18.10.2019 00:20

Lezúci robot vyvíjaný v Jet Propulsion Laboratory patriacom NASA sa volá LEMUR (Limbed Excursion Mechanical Utility Robot) a má štyri končatiny, 16 prstov a stovky drobných háčikov. Je navrhnutý tak, ...

4 Comments

 1. :o) reakcia na: Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS
  21.8.2019 17:08
  Never tomu
  Reagovať
 2. to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS
  21.8.2019 13:08
  to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
  Reagovať
  • RE: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
   22.8.2019 21:08
   O nic ine nejde iba o real time analyzu celej komunikacie od socialnych sieti az po sms. Neprekvapilo by ma, keby sa analyzovali aj hlasove hovory. Dnesna umela inteligencia to iste zvladne. Uz chyba len odpocuvanie a sledovanie aj v standby stave...
   Reagovať
  • RE: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
   21.8.2019 18:08
   kecas
   Reagovať

Brother_300x600

Videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019