Image
21.8.2019 4 Comments

Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS

Najnovšou aplikáciou, ktorou sa môže Microsoft pýšiť, je SMS Organizer, služba iniciatívy Microsoft Garage. Využíva strojové učenie na automatické triedenie správ podľa kontextu a prichádza s celým radom možností prispôsobenia, vďaka ktorým je hodnotnou alternatívou k súčasnej aplikácii na odosielanie správ.

SMS Organizer debutoval minulý rok, ale bol exkluzívny pre indický trh. Po nahromadení milióna stiahnutí sa teraz aplikácia dostáva do USA, Veľkej Británie a Austrálie. Je navrhnutý tak, aby sa dostal cez rušivé elementy a poskytol zážitok z posielania správ, ktorý zobrazuje užitočné informácie navrchu. Preto je hlavné rozhranie aplikácie rozdelené do štyroch častí: schránka, pripomienky, financie a ponuky.

Funkcia pripomienky je obzvlášť užitočná: analyzuje informácie v textoch a vytvára karty s praktickými údajmi. V prípade letov bude informovať o dátume a čase, ako aj o rezervačnom čísle rezervácie. Pokiaľ ide o účty, napríklad za kreditné karty, zobrazí sa dátum splatnosti a celková splatná suma. Táto funkcia však nie je nová - spoločnosť Xiaomi už niekoľko rokov umožňuje to isté vo svojej aplikácii MIUI, ale pomocou SMS Organizer-u ju môžete využívať na akomkoľvek zariadení.

Karta „SMS“ je rozdelená do štyroch kategórií - osobná, transakčná, propagačná a označené hviezdičkou. automaticky triedi prichádzajúce správy do príslušnej sekcie. Upozornenia týkajúce sa propagačných textov sú v predvolenom nastavení deaktivované. Pre niekoho, kto dostáva veľa spamu, to predstavuje jednu z najlepších funkcií.

Aplikácia prichádza aj s gestami ako posúvanie prstom. Predvolená akcia pre prejdenie prstom doľava je označiť správu ako prečítanú a prejdením prstom doprava sa otvorí dialógové okno „Presunúť do“. Akcie sa dajú pre jednotlivé gesta samozrejme nakonfigurovať v nastaveniach. Taktiež je k dispozícii aj tmavá téma.

V SMS Organizer-i je obrovské množstvo funkcií, ktoré časom pravdepodobne budete môcť preskúmať už sami. No jedna z tých „naj“, je rozhodne možnosť zálohovania. Užívateľ môže správy automaticky zálohovať na Google Drive - možnosti siahajú od manuálnych, denných, týždenných a mesačných záloh - a obnovujú sa pri presune na nové zariadenie. Táto možnosť je však predvolene vypnutá, takže prepájanie účtu Google Drive s SMS Organizer-om nie je nevyhnutné.

Zdroj: androidcentral.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

ESET vytvorí na Patrónke inšpiratívny ekosystém zameraný na výskum a inovácie

18.09.2019 13:03

ESET Campus, nové sídlo a globálne vedecko-výskumné centrum ESETu, vytvorí priestory pre inovatívne technologické firmy, startupy, ako aj pre širokú verejnosť. Jeho biofilické prostredie bude zvyšovať ...

Inovácie

Inovovaný reproduktor Google budete môcť zavesiť na stenu

17.09.2019 00:10

Google by mal čoskoro vydať aktualizovanú verziu svojho inteligentného domáceho reproduktora Home Mini. Podľa údajov Federálnej komunikačnej komisie (Federal Communications Commission - FCC) by mohla ...

Inovácie

Matador investuje do vývoja a výroby autobatérií na Slovensku 100 miliónov eur

16.09.2019 10:00

Spoločnosť Matador dnes ohlásila investíciu do projektu InoBat zaoberajúceho sa výskumom, vývojom a výrobou batérií. Tento krok pomôže revolučným spôsobom posunúť vpred celý európsky sektor elektromob ...

q

4 Comments

 1. :o) reakcia na: Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS
  21.8.2019 17:08
  Never tomu
  Reagovať
 2. to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS
  21.8.2019 13:08
  to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
  Reagovať
  • RE: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
   22.8.2019 21:08
   O nic ine nejde iba o real time analyzu celej komunikacie od socialnych sieti az po sms. Neprekvapilo by ma, keby sa analyzovali aj hlasove hovory. Dnesna umela inteligencia to iste zvladne. Uz chyba len odpocuvanie a sledovanie aj v standby stave...
   Reagovať
  • RE: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
   21.8.2019 18:08
   kecas
   Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019