Image
21.8.2019 4 Comments

Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS

Najnovšou aplikáciou, ktorou sa môže Microsoft pýšiť, je SMS Organizer, služba iniciatívy Microsoft Garage. Využíva strojové učenie na automatické triedenie správ podľa kontextu a prichádza s celým radom možností prispôsobenia, vďaka ktorým je hodnotnou alternatívou k súčasnej aplikácii na odosielanie správ.

SMS Organizer debutoval minulý rok, ale bol exkluzívny pre indický trh. Po nahromadení milióna stiahnutí sa teraz aplikácia dostáva do USA, Veľkej Británie a Austrálie. Je navrhnutý tak, aby sa dostal cez rušivé elementy a poskytol zážitok z posielania správ, ktorý zobrazuje užitočné informácie navrchu. Preto je hlavné rozhranie aplikácie rozdelené do štyroch častí: schránka, pripomienky, financie a ponuky.

Funkcia pripomienky je obzvlášť užitočná: analyzuje informácie v textoch a vytvára karty s praktickými údajmi. V prípade letov bude informovať o dátume a čase, ako aj o rezervačnom čísle rezervácie. Pokiaľ ide o účty, napríklad za kreditné karty, zobrazí sa dátum splatnosti a celková splatná suma. Táto funkcia však nie je nová - spoločnosť Xiaomi už niekoľko rokov umožňuje to isté vo svojej aplikácii MIUI, ale pomocou SMS Organizer-u ju môžete využívať na akomkoľvek zariadení.

Karta „SMS“ je rozdelená do štyroch kategórií - osobná, transakčná, propagačná a označené hviezdičkou. automaticky triedi prichádzajúce správy do príslušnej sekcie. Upozornenia týkajúce sa propagačných textov sú v predvolenom nastavení deaktivované. Pre niekoho, kto dostáva veľa spamu, to predstavuje jednu z najlepších funkcií.

Aplikácia prichádza aj s gestami ako posúvanie prstom. Predvolená akcia pre prejdenie prstom doľava je označiť správu ako prečítanú a prejdením prstom doprava sa otvorí dialógové okno „Presunúť do“. Akcie sa dajú pre jednotlivé gesta samozrejme nakonfigurovať v nastaveniach. Taktiež je k dispozícii aj tmavá téma.

V SMS Organizer-i je obrovské množstvo funkcií, ktoré časom pravdepodobne budete môcť preskúmať už sami. No jedna z tých „naj“, je rozhodne možnosť zálohovania. Užívateľ môže správy automaticky zálohovať na Google Drive - možnosti siahajú od manuálnych, denných, týždenných a mesačných záloh - a obnovujú sa pri presune na nové zariadenie. Táto možnosť je však predvolene vypnutá, takže prepájanie účtu Google Drive s SMS Organizer-om nie je nevyhnutné.

Zdroj: androidcentral.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

TCL pripravuje úplné nový koncept telefónu s výsuvným displejom

19.02.2020 00:10

Zdá sa, že spoločnosť TCL pracuje na telefóne nového štýlu, ktorý sa môže zmeniť na veľkosť tabletu vysunutím druhého displeja. Prototyp mal byť predvedený na Mobile World Congress v Barcelone, ktorý ...

Inovácie

Nový implantát pre nevidiacich sa zapája priamo do mozgu

18.02.2020 00:10

Bernardeta Gómezová mala 42 rokov, keď jej toxická optická neuropatia zničila zväzky nervov spájajúce oči s mozgom, takže úplne oslepla. Nevnímala ani svetlo. Po 16 rokoch temnoty dostala upravené oku ...

Inovácie

Nový únik ukazuje, ako by mohol vyzerať telefón Pixel 5

18.02.2020 00:00

Youtuber Jon Prosser z Front Page Tech ponúkol prvý pohľad na to, ako by mohol vyzerať nový Pixel 5. Nemusí však ísť o konečný návrh, pretože od jeho uvedenia nás delí ešte viac ako pol roka. Navyše P ...

4 Comments

 1. :o) reakcia na: Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS
  21.8.2019 17:08
  Never tomu
  Reagovať
 2. to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: Microsoft prišiel s výbornou appkou na správu SMS
  21.8.2019 13:08
  to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
  Reagovať
  • RE: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
   22.8.2019 21:08
   O nic ine nejde iba o real time analyzu celej komunikacie od socialnych sieti az po sms. Neprekvapilo by ma, keby sa analyzovali aj hlasove hovory. Dnesna umela inteligencia to iste zvladne. Uz chyba len odpocuvanie a sledovanie aj v standby stave...
   Reagovať
  • RE: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov. reakcia na: to je co za vtip? Sms nikto nepouziva, su zastarale 10 rokov.
   21.8.2019 18:08
   kecas
   Reagovať

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá