Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Microsoft prekvapil publikum fotorealistickým hologramom (video)

0

Demonštrácie HoloLens od spoločnosti Microsoft nebývajú veľmi pôsobivé, ale tá na podujatí Inspire bola výnimočná. Použitím kombinácie technológií na zachytávanie tela a hlasu, Azure AI a HoloLens Microsoft vytvoril takmer fotorealistický hologram vedúcej pracovníčky Julie Whiteovej. Potom mal hologram ponúknuť časť Whiteovej prednášky v japončine – v jazyku, ktorý reálna osoba neovláda.

Whiteová si nasadila náhlavnú súpravu HoloLens, chodila a pozorovala v 3D priestore svoj klon. Po trblietavých zelených špeciálnych efektoch sa jej kópia podobná bábike („Mini Me“) zmenila na klon, ktorý začal hovoriť v cudzom jazyku a používal hlasové vzorky Whiteovej, no vyslovoval jej vety preložené do japončiny. Nie je ťažké pochopiť obrovský potenciál novej technológie za predpokladu, že bude v praxi fungovať tak hladko ako počas demonštrácie.

Ak bude moderátor vybavený správnym hardvérom na 3D hĺbkové skenovanie a prekladateľskými nástrojmi podporovanými umelou inteligenciou, môže vytvoriť príhovor v ľubovoľnom jazyku – prednáška by mohla byť vopred nahratá a predvedená simultánne v 30 jazykoch. Samozrejme, rovnaká technológia by sa dala použiť aj na menej pozitívne ciele – vytvorenie falošného prejavu alebo činnosti, ktoré by nepochádzali od osoby, ktorej telo bolo naskenované.

V súčasnosti by si to ešte vyžadovalo prístup k hardvéru profesionálnej triedy – od špecializovaných high-end kamier až po drahý headset HoloLens. No očakáva sa, že podobné technológie budú v priebehu budúceho roka integrované do smartfónov novej generácie, čo by mohlo umožniť prezeranie fotorealistických avatarov na ich displejoch alebo na spotrebiteľských AR headsetoch.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft technika video pocitac hardver

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať