Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book

0

Microsoft october event

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovovanú aplikáciu Paint alias Skicár, ktorá dostane podporu práce s 3D objektmi. Naskenovaním reálneho objektu možno jeho model jednoduchým spôsobom použiť v aplikácii Paint 3D.


3D Paint


3D skenovanie.png

Novému konceptu bude prispôsobený aj MS PowerPoint, v ktorom bude možné trojrozmerné objekty zaradiť do prezentácií a v rámci prechodov medzi jednotlivými snímkami bude program schopný animovať pohyb objektu po definovaní jeho východiskovej a koncovej pozície.

V prípade headsetu na rozšírenú realitu HoloLens bude možné 3D objekty vložiť priamo do virtuálneho prostredia. Alebo pred kúpou nábytku vyňať jeho 3D model z webovej stránky a začleniť ho na skúšku do prostredia svojej domácnosti.

Vďaka vzájomnému prepojeniu aplikácií bude možné objekty z Paint 3D a ostatné prvky rozšírenej reality miešať dokopy a vytvárať tak zmiešanú realitu.

Keďže Google sa chystá s headsetom Daydream na VR urobiť dieru do sveta, Microsoft mu bude konkurovať takisto headsetom, ktorého názov sme sa nedozvedeli, no vieme, že na svoju funkčnosť nebude potrebovať smartfón, bude stáť 299 USD a nemal by potrebovať ani vysokovýkonné PC. Na trhu by sa mal objaviť začiatkom roka 2017.

V hernej oblasti Microsoft chystá tri novinky. Streaming hier sa stáva čoraz populárnejšou aktivitou, hlavne vďaka e-športu, a tak bude takáto služba zabudovaná v Xbox Live. Jej názov je Beam a umožňuje jednoducho a rýchlo vysielať svoje herné zážitky, pričom nechýba možnosť četu s priateľmi. Ten by mal mať prakticky nulové oneskorenie zobrazenia správ od divákov k vysielajúcemu hráčovi na rozdiel od konkurenčných služieb, ako je Twitch.  

S príchodom CU budú mať hráči schopnosť vytvárať vlastné súťaže pomocou Xbox Live. Budete si tak môcť zmerať svoje sily s priateľmi bez toho, aby ste sa museli zúčastňovať na verejných či profesionálnych turnajoch. Na tom, či hráte na PC, Xboxe alebo smartfóne, nezáleží, služba tieto platformy zlúči. Tretia novinka bola podpora zvuku s technológiou Dolby Atmos na konzole Xbox One, čo v kombinácii s podporou rozlíšenia 4K bude dobre využiteľné aj pri sledovaní filmov.

Dátum vydania Creators Update zatiaľ nebol presne stanovený, no hovorí sa o začiatku roka 2017.

Notebooky a profesionálny desktop z rodiny Surface

Microsoft Surface Book by mal údajne výkonom knokautovať konkurenciu. Stále bude mať oddeliteľný displej a hliníkové telo. Z konkrétnych parametrov vieme, že by mal mať procesor Intel radu Core i7, displej PixelSense a výdrž na batériu, ktorá vyráža dych. Údajne dvakrát výkonnejšia grafika oproti minuloročnému modelu a trikrát výkonnejšia oproti najvýkonnejšiemu konkurenčnému 13-palcovému MacBook Pro bude podporená výdržou až 16 hodín. Predobjednávky výrobca prijíma už teraz a cena by sa mala začínať na sume 899 USD za Surface Pro 4, pokračovať na 1499 USD za menej výkonný variant s procesorom i5 bez diskrétnej grafickej karty a končiť na 2399 USD za najvýkonnejší Surface Book.


Surface book

Video Microsoft Surface Book: 

Veľa pozornosti zo strany prezentujúcich si vyslúžil model Surface Studio, čo je vlastne all-in-one PC pre profesionálov a kreatívcov. Je vybavený 28" dotykovým displejom s PixelSense a Gorilla Glass, ktorý má hrúbku iba 12,5 mm a pomer strán 3:2.


Surface Studio z boku

Vernosť farieb by mala byť zvýšená vďaka technológii TrueColor. Displej by mal zobrazovať stránky v MS Word v ich „životnej“ veľkosti vďaka rozlíšeniu a hustote zobrazovacích bodov. Hardvér bude tvoriť procesor Intel Core i7, stereoreproduktory 2.1 s technológiou Dolby Audio Premium, 3 TB hybridný úložný priestor, grafika nVidia GTX980M a určite zaujmú aj ramená, ktoré umožňujú displej nakláňať do takmer vodorovnej polohy. Tá by mala vyhovovať hlavne grafikom, ktorí sa môžu nad počítač nakloniť, akoby to bol rysovací výkres.  


Surface Studio

Video Microsoft Surface Studio:

Funkcionalitu tohto PC, ktorého cena by mala byť 2999 USD, rozširuje novinka Surface Dial, čo je ovládač tvaru valca, ktorý sa dá využívať takisto hlavne v oblasti tvorby grafiky. Možno ho použiť samostatne, ale aj priložiť ho k displeju a rozšíriť tak jeho funkcionalitu vďaka viacdotykovému displeju Surface Studia.


Surface ovládač

 

 

Zobrazit Galériu

Peter Vnuk

Všetky autorove články
3D

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať