Microsoft predstavil lacnejší Xbox One S All-Digital Edition bez optickej mechaniky

0

Microsoft v týchto dňoch oficiálne prezentoval svoje zariadenie Xbox One S All-Digital Edition, ktorého cena je 249 USD (229 EUR) a bude k dispozícii od 7. mája. Ide o nový model, ktorý sa bude predávať popri pôvodnom modeli Xbox One S a výkonnejšom variante Xbox One X. Keďže sa bude dodávať bez mechaniky Blu-ray, jeho odporúčaná maloobchodná cena bude o 50 dolárov nižšia.

Nový model prichádza s 1 TB HDD a s digitálnymi verziami hier Forza Horizon 3, Sea of ​​Thieves a Minecraft (keby ste si tieto hry chceli kúpiť digitálne, stálo by vás to 120 dolárov). S výnimkou optickej mechaniky je hardvér úplne rovnaký ako v prípade konzoly Xbox One S.

Microsoft zjavne testuje myšlienku čisto digitálnych konzol, ktorá bola súčasťou jeho pôvodnej vízie Xbox One. Spoločnosť spočiatku chcela umožniť používateľom Xbox One zdieľať všetky hry digitálne, ale odpor proti tejto politike a online kontrole ju prinútil odstúpiť od svojho plánu.

Donedávna firma dosť agresívne presadzovala svoj Xbox Game Pass, službu predplatného, ​​ktorá poskytuje prístup k viac ako stovke hier pre Xbox. Tituly Xbox Game Studios ako Sea of Thieves a Crackdown 3 boli dostupné najprv v tejto službe. Konzola bez optickej mechaniky a s predplatným Xbox Game Pass je teraz realitou. Microsoft pracuje aj na službe streamovania hier xCloud, ktorá bude prenášať digitálne hry do počítačov, konzol a mobilných zariadení.

Zdroj: theverge.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows Xbox zabava hry Gaming Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať