Image
4.7.2018 1 Comments

Microsoft pracuje na vreckovom zariadení Surface s dvoma displejmi. Očakáva, že to bude nový predajný hit

O projekte Microsoft Andromeda sa hovorí najmenej dva roky. Jeho výsledkom by malo byť vreckové zariadenie Surface. Predstavovalo by „novú a prelomovú“ kategóriu zariadení s dvoma displejmi, a ako nedávno oznámil vedúci divízie Surface Panos Panay, práve taký prístroj bude zhotovený v spolupráci so spoločnosťou LG Display.

Ako inšpirácia poslúžilo zariadenie Courier, navrhnuté ako digitálny zápisník s dvoma displejmi a vyvíjané v rovnakom čase ako Apple iPad. Malo preklenúť rozdiely medzi analógovým a digitálnym svetom. Uniknuté videá a obrázky konceptu Courier zobrazovali zariadenie s dvojitým farebným displejom podporujúcim dotykové ovládanie.

Ďalšie koncepčné videá odhalili budúce produkty Surface presnejšie: Surface Hub 2 s veľkým dotykovým displejom, ako aj zariadenia Surface Studio a Surface Dial. Musíme si však ešte pár rokov počkať, kým sa ohýbateľné displeje a skladateľné smartfóny stanú hlavným prúdom.  

Touto myšlienkou sa dlhšie zaoberá aj Samsung. Už na CES 2013 prezentoval video s konceptom takéhoto telefónu a odvtedy neustále investuje do ohybných a skladacích displejov. Nedávno začal propagovať skladacie displeje ako zdroj nových príjmov.

To naznačuje, že uvedenie takýchto produktov by mohlo byť už blízko. Aj LG už dlhšie pracuje na displejoch, ktoré sa dajú zrolovať ako noviny.

Najnovší experiment spoločnosti Andromeda, zjavne inšpirovaný projektom Courier, má byť predobrazom „budúcej produktivity“. Video spred 3 rokov ukazovalo viacero zariadení s dvoma displejmi, ktoré sa dali skladať a preklopiť, aby sa telefón mohol premeniť na tablet.

Žiaľ, budeme si musieť ešte zrejme pár rokov počkať, kým bude technológia ohybných displejov k dispozícii. No menej ambiciózny dizajn spájajúci dva samostatné displeje v jednom zariadení s dvojitou obrazovkou by sa mohol objaviť už v blízkej budúcnosti. Bol by to dôležitý krok smerom k zariadeniu s duálnym displejom, ktorý by po rozvinutí vyzeral ako jeden displej tabletu.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

1 Comments

  1. Očakávať môžu :D reakcia na: Microsoft pracuje na vreckovom zariadení Surface s dvoma displejmi. Očakáva, že to bude nový predajný hit
    9.7.2018 15:07
    Jedine tak na začiatku si to ľudia kúpia na YT recenzie a potom to zanikne ako všetko čo spraví Microsoft :D
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IT medzi paragrafmi


PC forum button