Image
4.7.2018 1 Comments

Microsoft pracuje na vreckovom zariadení Surface s dvoma displejmi. Očakáva, že to bude nový predajný hit

O projekte Microsoft Andromeda sa hovorí najmenej dva roky. Jeho výsledkom by malo byť vreckové zariadenie Surface. Predstavovalo by „novú a prelomovú“ kategóriu zariadení s dvoma displejmi, a ako nedávno oznámil vedúci divízie Surface Panos Panay, práve taký prístroj bude zhotovený v spolupráci so spoločnosťou LG Display.

Ako inšpirácia poslúžilo zariadenie Courier, navrhnuté ako digitálny zápisník s dvoma displejmi a vyvíjané v rovnakom čase ako Apple iPad. Malo preklenúť rozdiely medzi analógovým a digitálnym svetom. Uniknuté videá a obrázky konceptu Courier zobrazovali zariadenie s dvojitým farebným displejom podporujúcim dotykové ovládanie.

Ďalšie koncepčné videá odhalili budúce produkty Surface presnejšie: Surface Hub 2 s veľkým dotykovým displejom, ako aj zariadenia Surface Studio a Surface Dial. Musíme si však ešte pár rokov počkať, kým sa ohýbateľné displeje a skladateľné smartfóny stanú hlavným prúdom.  

Touto myšlienkou sa dlhšie zaoberá aj Samsung. Už na CES 2013 prezentoval video s konceptom takéhoto telefónu a odvtedy neustále investuje do ohybných a skladacích displejov. Nedávno začal propagovať skladacie displeje ako zdroj nových príjmov.

To naznačuje, že uvedenie takýchto produktov by mohlo byť už blízko. Aj LG už dlhšie pracuje na displejoch, ktoré sa dajú zrolovať ako noviny.

Najnovší experiment spoločnosti Andromeda, zjavne inšpirovaný projektom Courier, má byť predobrazom „budúcej produktivity“. Video spred 3 rokov ukazovalo viacero zariadení s dvoma displejmi, ktoré sa dali skladať a preklopiť, aby sa telefón mohol premeniť na tablet.

Žiaľ, budeme si musieť ešte zrejme pár rokov počkať, kým bude technológia ohybných displejov k dispozícii. No menej ambiciózny dizajn spájajúci dva samostatné displeje v jednom zariadení s dvojitou obrazovkou by sa mohol objaviť už v blízkej budúcnosti. Bol by to dôležitý krok smerom k zariadeniu s duálnym displejom, ktorý by po rozvinutí vyzeral ako jeden displej tabletu.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Sony v tichosti vydalo nový model PS4

17.07.2018 00:18

Herné konzoly pravidelne dostávajú hardvérové aktualizácie, aby sa zlepšil ich výkon či znížili výrobné náklady. Aj spoločnosť Sony teraz uviedla PlayStation 4 s modelovým označením CUH-2200 (predchád ...

Technológie 3

Najnovší čínsky kvantový radar vraj dokáže odhaliť aj „neviditeľné“ lietadlá a rakety typu stealth

17.07.2018 00:20

Najvýznamnejšia čínska spoločnosť zameraná na vojenskú elektrotechniku China Electronics Technology Group Corporation (CETC) oznámila, že jej kvantový radar dosiahol ďalšie pokroky, ktoré by mu umožni ...

Technológie

Video: Študenti nám predviedli robota, s ktorým budú súťažiť na robotickej olympiáde v Mexiku

17.07.2018 00:05

Tím nadaných stredoškolákov - Martin, Adam, Viliam, Tomáš a Oliver, nás už čoskoro bude reprezentovať na ďalšom ročníku prestížnej medzinárodnej robotickej olympiády FIRST Global v Mexiko City. Počas ...

q

1 Comments

  1. Očakávať môžu :D reakcia na: Microsoft pracuje na vreckovom zariadení Surface s dvoma displejmi. Očakáva, že to bude nový predajný hit
    9.7.2018 15:07
    Jedine tak na začiatku si to ľudia kúpia na YT recenzie a potom to zanikne ako všetko čo spraví Microsoft :D
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button