Microsoft predstavil Xbox One S s podporou pre 4K. O rok príde výkonnejšia 6 TFLOPS verzia Scorpio

0

Microsoft chce v jeseni roku 2017 uviesť nový, výkonnejší Xbox so 4K hernou grafikou, podporou VR a úplnou spätnou kompatibilitou. Project Scorpio bol ohlásený na tlačovom brífingu v rámci podujatia E3 v Los Angeles. Spoločnosť však nešpecifikovala, ktorý headset na VR bude zapojený do projektu Scorpio, vraj zatiaľ nemá v tejto oblasti partnera. Môže to byť Rift, Vive, ale do úvahy by pripadal aj vlastný návrh náhlavnej súpravy od Microsoftu.
Nebude to taký skok ako z Xbox 360 na Xbox One. Hry pre aktuálny Xbox One budú kompatibilné s výkonnejším modelom, budú však vykreslené s vyššou grafickou vernosťou vďaka 6 TFLOPS GPU a osemjadrovému procesoru. Aj existujúce príslušenstvo by malo fungovať s Xboxom Scorpio.

Scorpio však nebol jediný nový hardvérový produkt, ktorý Microsoft oznámil na tlačovej konferencii. Už v auguste tohto roka by sme sa mali dočkať menšej verzie súčasného Xboxu One. Xbox One S prinesie niekoľko zlepšení, napr. podporu pre prehrávanie videa s rozlíšením 4K (ale nie 4K hry).
Xbox One S bude mať nový biely dizajn, štíhlejší a uhladenejší. Bude o 40 percent menší ako pôvodný Xbox One. Umožní sledovať Blu-ray filmy a streamovať videá v 4K Ultra HD. Takisto ponúkne podporu High Dynamic Range (HDR)  pre videá a hranie hier. Na zlepšenie dostupnosti sa presunuli niektoré porty a tlačidlá, pribudol infraport, zdvojnásobený je bezdrôtový dosah, na ľahšie bezdrôtové pripojenie k zariadeniu so systémom Windows 10 sa pridala podpora pre bluetooth. Dostupná bude verzia s 500 GB diskom za 299 USD a s 1 TB diskom za 349 USD a na vybraných trhoch aj špeciálna 2 TB edícia s cenou 399 USD.

Zdokonalenú verziu svojej hernej konzoly PlayStation 4 s kódovým názvom Neo pripravuje aj Sony (http://pcrevue.sk/Sony)

Zdroj: news.xbox, wired

 

Zobrazit Galériu
Xbox Microsoft PlayStation 4K

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať