SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

0

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie medzi profesijnými sociálnymi sieťami v Európe. EK o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke. K podmienkam patrí napríklad to, že výrobcovia počítačov a ich distribútori nebudú musieť inštalovať LinkedIn do operačného systému Windows a užívatelia budú mať možnosť LinkedIn z operačného systému odstrániť, ak by ho výrobcovia a distribútori vopred nainštalovali.

Komisia totiž mala obavy z toho, že Microsoft využije svoje silné postavenie na trhu operačných systémov pre osobné počítače, aby podporil pozíciu siete LinkedIn medzi profesijnými sociálnymi sieťami. To by podľa EK sťažilo novým hráčom začať poskytovanie služieb profesijnej sociálnej siete v Európskom hospodárskom priestore.

Spoločnosť Microsoft na svojej internetovej stránke uviedla, že vďaka schváleniu akvizície Európskou komisiou sa transakcia uzavrie v najbližších dňoch. Dohodu o kúpe siete LinkedIn Microsoft oznámil v júni tohto roka s tým, že za akcie zaplatí cenu 196 USD za kus a hodnota transakcie bude 26,2 mld. USD.

SITA

Všetky autorove články
Microsoft LinkedIn

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať