Image
31.3.2014 0 Comments

Microsoft konečne predstavil Office dostupný aj pre iPad. Freemium verzia bude zadarmo

office_ipad.png Microsoft oficiálne ohlasuje Office pre iPad. Kancelársku súpravu však bude možné naplno používať len s predplatným služby Office 365.

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella už jasne vyhlásil, že pripájanie používateľov ku cloudovým službách Microsoftu bez ohľadu na platformu klienta je pre neho absolútna priorita. Ním vytýčený smer, prezentovaný heslom „predovšetkým mobilita a cloud", by mal byť podporený práve dostupnosťou najpopulárnejšieho kancelárskeho balíka pre platformu iPadov.

Microsoft Word pre iPad, Excel pre iPad a PowerPoint pre iPad budú k dispozícii na bezplatné stiahnutie v oficiálnom obchode s aplikáciami App Store. Tieto bezplatné verzie však budú dokumenty iba zobrazovať. Na vytváranie alebo upravovanie dokumentov si budú musieť používatelia objednať predplatné služby Office 365, čo znamená platiť mesačne 9,99 dolára za Office 365 Home Premium, prípadne v dohľadnom čase 6,99 dolára za Office 365 Personal, ktorý bol oznámený 13. marca a zatiaľ ešte nie je k dispozícii.

Office pre iPad bude prepojený s používateľovým účtom SkyDrive, vďaka čomu bude môcť vytvoriť v práci prezentáciu a neskôr ju editovať a revidovať napríklad počas cesty domov. Dokument bude neustále konzistentne formátovaný, aj keď konkrétna implementácia Office (ako je Office mobile) nebude podporovať nejakú použitú funkciu. Hlavné aplikácie balíka Office sú v skutočnosti posledné, ktoré boli prenesené na platformu iOS. Lync, Skype, Yammer aj OneNote sú na iPadoch k dispozícii už od roku 2011.

Dôvody na nové odhodlanie plne podporovať platformu firmy Apple nie sú nijako záhadné. Microsoft distribuoval svoj ​​Office s tabletmi už skôr, ale išlo o jeho produkty, konkrétne tablety Surface a Surface 2. Tých sa však za prvý rok predalo len okolo jedného milióna kusov, zatiaľ čo Apple predal 26 miliónov iPadov za jediný kvartál.
Samozrejme, platí, že firma Apple k svojim zariadeniam pridáva vlastné kancelárske nástroje, nazvané iWork, a to zadarmo. Nasledujúce mesiace však ukážu, ako sa používatelia iPadov, charakteristickí svojou vernosťou produktom Apple, zachovajú.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

IBC 2019: Panasonic predviedol prvú 8K kameru s Organic senzorom na svete aj systém 8K ROI

14.09.2019 00:25

Spoločnosť Panasonic na práve prebiehajúcej výstave IBC 2019 (International Broadcast Conference) v Amsterdame predstavila revolučnú 8K kameru AK-SHB800 s novou technológiou organického senzora a syst ...

Produkty

Nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro/Max a ďalšie novinky od Apple

10.09.2019 21:10

Apple na svojej prezentačnej akcii spravidla začína štatistikami predajnosti a ďalších úspechov. Tentokrát však Tim Cook začal rovno prezentáciou noviniek, ktorá ako je u Apple zvykom graduje k najdôl ...

Produkty 1

IFA 2019: Motorola one zoom - do tretice všetko priblížené

08.09.2019 21:00

Parafráza úslovia „do tretice všetko dobré“ sa netýka produktov, ktoré Lenovo predstavilo na veľtrhu IFA ale smarfónov rodiny Motorola one x. Dosiaľ sme mali možnosť zoznámiť sa so šampiónom nočného v ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn