Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Microsoft chystá úplne novú webovú aplikáciu Outlook pre Windows a Mac

1

Microsoft vytvára univerzálneho klienta programu Outlook pre Windows a Mac, ktorý po dokončení nahradí aj aplikácie Mail a Kalendár vo Windows 10. Nový klient na správu e-mailov a času má kódové označenie Monarch a je založený na už dostupnej aplikácii Outlook Web, ktorá je dnes k dispozícii v prehliadači. Monarch je zavŕšením iniciatívy One Outlook, ktorej cieľom je vybudovať jediného klienta Outlook, ktorý bude fungovať na počítačoch PC, Mac aj na webe.

Mal by poskytnúť identickú používateľskú skúsenosť bez ohľadu na používaný operačný systém. Momentálne je k dispozícii množstvo rôznych klientov Outlooku pre stolové počítače vrátane Outlook Web, Outlook (Win32) pre Windows, Outlook pre Mac a Mail & Calendar vo Windows 10. Microsoft ich chce nahradiť jednou aplikáciou postavenou na webových technológiách. Tá bude prístupná všetkým používateľom, či už ide o bezplatných zákazníkov aplikácie Outlook, alebo komerčných zákazníkov.

Testovací náhľad nového klienta Monarch má byť dostupný na konci tohto roka, pričom Microsoft plánuje nahradiť aplikácie Mail a Kalendár v systéme Windows 10 v priebehu roka 2022. Aplikácie Mail a Kalendár v systéme Windows 10 sú už odsunuté na vedľajšiu koľaj a v nasledujúcom období sa budú pre ne vydávať len malé udržiavacie aktualizácie. Významnejší update bude len zlepšenie používateľského rozhrania v rámci aktualizácie Sun Valley.

Zdroj: windowscentral.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

perfektné, dobre že to navrhli ako webku pre linux reakcia na: Microsoft chystá úplne novú webovú aplikáciu Outlook pre Windows a Mac

12.1.2021 15:01
konečne niečo aj pre linuxákov, máme webku outlook a fičí aj na linuxe, ďakujeme microsoft, keďže aj Edge prehliadač sa dá stiahnuť pre linux bude to kompatibilné, ešte raz ďakujeme my linuxáci
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať