Microsoft chystá klávesnicu Word Flow pre iPhone. Umožňuje písať jednou rukou

0

Súkromné betatestovanie klávesnice Microsoftu Word Flow pre iPhone sa začalo. Web WindowsCentral priniesol niekoľko obrázkov znázorňujúcich, ako klávesnica vyzerá.

Pokiaľ ide o fungovanie Word Flow, testeri pochválili najmä rýchlosť klávesnice, ako aj inteligentné navrhovanie ďalšieho slova. Ak má prístup k vášmu adresáru s kontaktmi, dopĺňa aj ich mená, čím urýchľuje písanie. Možno ju prepnúť do režimu oblúka, aby ste ľahšie dosiahli na písmená na väčších displejoch. Lepšie sa tak dá písať jednou rukou.

Jeden z testerov vytvoril video o tom, ako klávesnica funguje. V predvolenom režime Word Flow vyzerá ako štandardná klávesnica iOS, ale od iných produktov ju odlišuje práve režim Arc, určený na písanie jednou rukou. Pri jeho zapnutí klávesnica nadobudne tvar polmesiaca s písmenami zoradenými na jednej strane zariadenia, aby používateľ na ne ľahko dosiahol palcom. Word Flow podporuje štandardné písanie, ale aj písanie gestami swipe, ako umožňujú klávesnice Swype a SwiftKey. Video ukazuje režim Arc umožňujúci písanie jednou rukou.

Pozadie Word Flow si môžete prispôsobiť pomocou obrázkov zahrnutých v aplikácii, ku ktorým bude Microsoft pridávať ďalšie. No použiť môžete aj vlastné obľúbené obrázky.

Aktuálna verzia 1.0 má 80 MB, vyžaduje iOS 9.0 a zatiaľ podporuje iba angličtinu. Beta verzia má platnosť do 7. júna 2016, čo približne naznačuje, kedy Microsoft vydá oficiálnu verziu. No zatiaľ niet zmienky o tom, či bude tento softvér dostupný aj pre Android.

Zdroj: windowscentral.com

macrumors.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať