Microsoft chce spoplatniť niektoré funkcie v aplikácii Fotografie

1

Microsoft hľadá nové spôsoby na získavanie peňazí z Windows, pričom jedna z možných metód je speňaženie aktivít používateľov Windows 10. Konkrétne teraz prichádza s viazaním prémiového obsahu v aplikácii Fotografie na odber služby Office 365.

Spoločnosť na vývojárskej konferencii Build začiatkom roka predstavila funkciu Story Remix, ktorá umožňuje v novej aplikácii Fotografie pracovať s 3D efektmi. Pôvodne mala byť táto funkcia súčasťou aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update, ktorá bude vydaná v priebehu tohto mesiaca. Teraz však prišla správa, že spoločnosť chce 3D efekty, hudbu i špeciálne štýly textu sprístupniť len predplatiteľom Office 365. Tieto efekty si síce bude môcť vyskúšať každý, ale exportovať si ich môžete do videí len v prípade, že máte predplatený balík Office 365. Pritom podľa údajov z júla 2017 si tento kancelársky balík predplatilo len 27 miliónov zákazníkov. To znamená, že viac ako 300 miliónov používateľov systému Windows 10 bude ochudobnených o plnohodnotný zážitok z funkcie Story Remix.

Podľa najnovších správ to vyzerá tak, že Microsoft dá k dispozícii súbor niektorých bezplatných 3D efektov pre všetkých, ale na využívanie všetkých 3D efektov sa bude vyžadovať predplatné Office 365. Žiaľ, spoločnosť o tom nevydala nijakú oficiálnu správu, čo je škoda, mohol to byť rýchly experiment na zistenie reakcií používateľov.

Zdroj: MspoweruserWinsupersite

 

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft

1 komentár

Zážitok reakcia na: Microsoft chce spoplatniť niektoré funkcie v aplikácii Fotografie

18.10.2017 13:10
Potrebujem aby OS mi poskytoval zážitky?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať