Microsoft bude naďalej podporovať antivírusy pre Windows XP

0

Windows-XP.png Microsoft 8. apríla 2014 prestane podporovať svoj operačný systém Windows XP. Podľa pôvodných informácií sa mali týmto dňom skončiť aj aktualizácie antivírusu. No teraz spoločnosť na svojom bezpečnostnom blogu oznámila, že bude naďalej vydávať antivírusové databázy pre svoje produkty na Windows XP, a to do 14. júla 2015.

Týka sa to spotrebiteľského riešenia Security Essentials, ako aj podnikových produktov System Center Endpoint Protection, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection a Windows Intune v systéme Windows XP.

Microsoft však varuje, že účinnosť antimalvérových riešení na nepodporovanom operačnom systéme je obmedzená. Môžu síce odhaliť škodlivý kód, ale napríklad kritickú chybu v knižnici, ktorá môže otvoriť zadné vrátka do operačného systému, už neopravia. Staré a nepodporované operačné systémy síce prestávajú byť atraktívne pre tvorcov malvéru, pretože majú malú používateľskú základňu, v prípade Windows XP to však neplatí. Ten využíva ešte stále veľké množstvo používateľov, a tak bude pre autorov malvéru aj naďalej dostatočne lákavý.

Súvisiace články:

Koniec podpory Windows XP: Časté otázky a odpovede
Microsoft opäť vyzýva používateľov na opustenie Windows XP

Zdroj: blogs.technet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať