Mi VR Play: Xiaomi predstavil vlastné okuliare na virtuálnu realitu. Cena je pozoruhodná

0

Čínsky výrobca Xiaomi sa snaží čo najviac diverzifikovať svoju produkciu. Po notebooku zaradil do svojej ponuky aj okuliare na virtuálnu realitu.

Mi VR Play je „entry-level“ náhlavná súprava, ktorou chce Xiaomi sprístupniť toto nové médium širšiemu publiku. Nie každý totiž má tisícky dolárov na kúpu zariadenia Oculus Rift alebo HTC Vive a hardvéru kompatibilného s nimi.

Okuliare Xiaomi majú konštrukciu z ľahkej a odolnej lykry, čo zabezpečí pohodlie používateľa aj pri dlhodobom nosení zariadenia. Dostupné budú v niekoľkých farbách a dizajnoch, a to aj vcelku odvážnych. Unikátne je upínanie – telefón sa pripevní pomocou klasického dvojsmerového zipsu, čo umožní kompatibilitu so širokou škálou smartfónov od 4,7-palcových modelov až po 5,7-palcové. Zároveň otvory na prednej strane umožnia drobné úpravy polohy a vetranie. Rozmery zariadenia sú 201 × 107 × 91 mm. Nechýba na ňom tlačidlo na ovládanie aplikácie s názvom VR App. Xiaomi ponúkne panoramatické videá, 3D filmy, aplikácie na VR aj hry.

Zatiaľ budú okuliare dostupné len na čínskom trhu, no spoločnosť plánuje aj širšiu dostupnosť, časový harmonogram však nie je známy. V súčasnosti je Mi VR Play k dispozícii len pre betatesterov, a to za pozoruhodnú cenu 0,15 (!) dolára.

Zdroj: techcrunch, en.miui.com

 

Zobrazit Galériu
Xiaomi Mi VR Play

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať