Mercedes predstavil bizarné dodávkové auto vybavené doručovacím dronom

0

Nemecká automobilka Mercedes Benz sa púšťa do doručovania balíkov. V priebehu nasledujúcich piatich rokov chce investovať 562 miliónov dolárov do siete elektrických dodávkových automobilov a dronov na rýchle doručovanie tovaru. Dojazd elektrickej dodávky by mal byť na úrovni 270 km.

Vnútro vozidla tvorí plnoautomatizovaný nákladový priestor obsahujúci policový systém, ktorý načíta každý balíček a vie, kde sa každý kus nachádza a kam smeruje. Vodič potom dostane upozornenie, keď sa bude blížiť k miestu určenia niektorého balíčka.

Na streche dodávky bude pristávacia báza, kde bude umiestnený sprievodný dron.

Keď sa vozidlo bude blížiť k miestu doručenia balíka, ten bude policovým systémom vytlačený hore do dronu a potom letecky prepravený do cieľa.

Mercedes bude používať drony Matternet M2 s doletom asi 20 km na jedno nabitie.

Automobilka vyvíja telematickú jednotku pre dodávku, ktorá bude o stave balíka informovať distribučného manažéra, takže ten môže operatívne vykonať zmeny týkajúce sa jeho doručenia.

Zatiaľ neexistuje presný časový harmonogram, takže nevedno, kedy uvidíme dodávku s dronom v akcii. Testy vraj môžu trvať niekoľko mesiacov až celý rok.

Zdroj: businessinsider.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Mercedes dodavka auto

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať