Mercedes bude podporovať inteligentné hodinky Pebble, zobrazia napr. tlak v pneumatikách

Technológie
0

mercedes_pebble.jpg Zariadenia súhrnne označované ako nositeľná elektronika sú v trende. Tomu sa prispôsobil aj výrobca automobilov Mercedes-Benz a chce do svojich vozidiel integrovať podporu pre inteligentné hodinky Pebble. Tie doteraz v spojení so smartfónmi s iOS a Androidom slúžili na upozornenia na prichádzajúce textové a e-mailové správy a telefónne volania.

Mercedes vyvíja vlastný súbor upozornení a funkcií, ktoré sa pomocou aplikácie Digital Drivestyle dostanú do smartfónu vodiča. Hodinky Pebble mu potom ukážu napríklad hladinu pohonných hmôt, polohu vozidla. Takisto si vodič môže na diaľku skontrolovať, či sú dvere auta zamknuté.

No zamykanie ani štartovanie na diaľku zatiaľ nie sú podporované. Namiesto toho sa Mercedes zameriava na nerušivé výstrahy a alternatívne kontrolné funkcie pre vodičov. Ak je napríklad na trase dopravná nehoda alebo rozkopávka, Pebble o tom bude informovať vibráciami.

Navyše tri tlačidlá na pravej strane hodiniek možno prispôsobiť na spúšťanie obľúbených funkcií vodiča (napr. informovanie o nebezpečenstve, zmenu prehrávanej skladby, aktiváciu Siri na iPhone, pomocou ktorej možno zvládnuť aj zložitejšie úlohy, napr. odoslanie textovej správy či vytvorenie playlistu pomocou hlasových príkazov).

Mercedes má záujem aj o ďalšiu nositeľnú elektroniku, vyvíja prototyp s integrovaním okuliarov Googlu, ktorý umožní navigáciu door-to-door. Vodič by zadal destináciu do Google Glass prepojeného s elektronikou v aute a po vystúpení z vozidla by cez okuliare dostával navigačné inštrukcie aj pri pešej chôdzi.

No Google Glass i hodinky Pebble sú len v začiatkoch a ponúkajú vývojárom šancu novými aplikáciami rozširovať ich funkcie. Pre Mercedes to znamená potrebu skĺbiť svoje vlastné riešenia s novým aplikáciami pre Pebble.

Aplikácia pre Mercedes ponúka aj ďalšie údaje, napr. aktuálny počet najazdených kilometrov, tlak v pneumatikách a pod.

Zdroj: wired.com
wired.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať