Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Mercedes Hyperscreen: 56-palcovú palubná doska a haptickou spätnou väzbou

Technológie
4

Ešte pred výstavou CES ukázal Mercedes-Benz svoju obrovskú obrazovku Hyperscreen. Ide o 56-palcový zakrivený dotykový displej, ktorý zaberá takmer celú šírku palubnej dosky automobilu. Uvedený bude čoskoro v elektrickom sedane EQS spoločnosti, ktorý sa objaví v priebehu tohto roka. Hyperscreen je vybavený panelom OLED a softvérom MBUX, ovládaným hlasom, ktorý sa učí a prispôsobuje správaniu vodiča. Bude to voliteľný doplnok pripravovaných elektrických vozidiel automobilky. 

Je podobný digitálnemu asistentovi, ktorý pomocou umelej inteligencie dáva návrhy na funkcie vozidla a možnosti zábavy.

Do systému možno pridať až sedem profilov, každý s vlastným prispôsobeným nastavením. Z veľkej obrazovky však profituje nielen vodič; aj spolujazdec bude disponovať vlastným displejom na ovládanie hudby, teploty auta atď. Ak je sedadlo spolujazdca prázdne, stane sa z neho ozdobný displej s animovanými hviezdami. MBUX sa neustále zdokonaľuje v spoznávaní používateľa a ponúka mu prispôsobené možnosti zábavy a prevádzky na mieru skôr, než by ten kamkoľvek klikol alebo sa posunul. 

Celá obrazovka je vyrobená z kremičitanu hlinitého odolného proti poškriabaniu a pod ňou je k dispozícii 12 ovládacích prvkov na haptickú spätnú väzbu (dotyková technológia prostredníctvom vibrácií). Displej je potiahnutý vrstvou na ľahšie čistenie a zníženie odrazov. Obsahuje osem jadier CPU a 24 GB RAM, ako aj multifunkčnú kameru a svetelný senzor na analýzu prvkov, ako je jas obrazovky.

Zdroj: mashable.com.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

. reakcia na: Mercedes Hyperscreen: 56-palcovú palubná doska a haptickou spätnou väzbou

12.1.2021 15:01
Ak ma ten display vibrovat po kliknuti, tak mozu zabudnut, ze si to auto niekto kupi, ak bude o tom vediet. Vibrujuci display je nezmysel na n-tu. Ten, co vymyslel to vybrovanie by mal byt zbaveny svojpravnosti a aj kazdy, kto si mysli, ze tu funkciu potrebuje.
Reagovať

RE: . reakcia na: .

13.1.2021 07:01
no da sa to aj vypnut
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

14.1.2021 11:01
v iphone sa to vypnut neda, aj ked klamu a je tam funkcia na vypnutie. ale nikdy to nevypne uplne. Btw. ze sa to da vypnut nie je obhajoba.
Reagovať

RE: . reakcia na: .

12.1.2021 17:01
zasa ty? notorický zadierač? ty bi si mal byť zbavený svojprávnosti za tieto tvoje drísty :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať