Image
5.10.2019 0 Comments

Mercedes Experience 2019 roadshow

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov.

Návštevníci si mohli vyskúšať celú paletu modelov tejto značky v 4 disciplínach. Prvou bol takzvaný Losí test, teda vyhýbací manéver s intenzívnym brzdením z rýchlosti asi 80 km/h. Mohli sme si vyskúšať schopnosť asistenčných systémov vozidiel udržať plnú ovládateľnosť aj pri intenzívnom brzdení v krízovej situácii. 

Ďalej sme si mohli vyskúšať na vozidlách tuningovej značky Mercedesu AMG jazdu po okruhu. Inštruktor na svojom vozidle určoval správnu stopu a rýchlosť a všetky vozidlá sa v určených rozostupoch pohybovali za ním. Musím priznať že šlo o veľmi pôsobivú ukážku schopností týchto vozidiel, a naviac sme mali možnosť porovnania schopností stability vozidiel v jednotlivých triedach. Pri jazde po okryhu sme dosahovali rýchlosti až 170 km/h.

Z iného súdku bola Off-roadová jazda na celej palete modelov. Tu sme si okrem modelu X350 vyskúšali aj ikonický model G500 ktorý prekvapoval až neuveriteľnými schopnosťami pri prekonávaní terénnych prekážok.

Poslednou disciplínou bola ukážka schopností asistenčných systémov. Toto bola jediná disciplína pri ktorej riadil továrenský jazdec Mercedesu. Počas ukážky sme videli schopnosti sustému čítania značiek, núdzové brzdenie pri detekcii chodcov či konca kolóny vozidiel a tiež ukážku asistovaného vyhýbacieho manévru. Asi najzaujímavejšouu bola ukážka detekcie križujúcej dopravy. Vodič rozbehol vozidlo na 80 km/h k modelovej kružovatke kde sa zľava približovalo ďalšie vozidlo. Pri jeho zaznamenaní systém začal automaticky spomaľovať a upozorňoval vodiča na nebezpečie. Keďže ten nereagoval, systém spustil núdzové brzdenie čím zabránil zrážke. 

Mercedes Experience okrem toho že bol pre náštevníkov zaujímavým zážitkom, mal v prvom rade za úlohu ukázať široký rozsah schopností automobilov a pomôcť im so správnym riešením krízových situácií. 

Na takejto akcii ale samozrejme nesmeli chýbať ani najnovšie prírastky v ponuke elektromobilov. Okreh horúcej novinky, prémiového elektromobilu EQC400 si účastníci mohli vyskúšať aj mestský Smart FourTwo EQ a nové úžitkové e-Vito.

Viac fotografií nájdete v galérii.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty

Reportáž: Nové tlačiarne na tlač štítkov od Epsonu na Labelexpo 2019

27.09.2019 00:10

Veľtrh Labelexpo 2019, to sú stroje na tlač štítkov, nálepiek, etikiet, ale aj tašiek či iných foriem obalov s potlačou na ploche ôsmich hál výstaviska Expo v Bruseli. Keďže PC REVUE nie je primárne z ...

Produkty

Aj vaša chladnička môže byť chytrá

25.09.2019 00:03

Samsung uvádza na Slovenský trh dvojicu zaujímavých produktov, nový rad televízorov The Frame s nápaditým dizajnom napodobujúcim klasický obraz a inteligentnú chladničku Family Hub. Chladnička Family ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019