Mercedes-Benz: Januárový nárast odbytu o viac ako 18 percent

Tlačové správy
0

Rok 2017 začala značka Mercedes-Benz s novým rekordným januárovým odbytom 178 467 osobných vozidiel, čo je oproti januáru 2016 nárast o 18,3 percenta. Značka s hviezdou koncernu Daimler tak rastie už 47. mesiac po sebe. Vedúce miesto v prémiovom segmente zaujala nielen na domácom odbytišti v Nemecku ale aj v krajinách ako Švajčiarsko, Portugalsko, Japonsko, Spojené štáty či Kanada. Celkovo dodal koncern Daimler počas prvého mesiaca tohto roka, pri medziročnom zvýšení o 17,5 percenta, celosvetovo 188 116 osobných vozidiel.

"V januári si viac ako 178-tisíc zákazníkov vybralo auto značky Mercedes-Benz. S dvojciferným rastom to bol výborný štart do nového roka a zároveň novo zaznamenaný rekord", vyzdvihuje členka (od 1. januára 2017) predstavenstva Daimler AG Britta Seeger  zodpovedná za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars. "Tento rok prinesieme  na trh novú limuzínu Triedy S, nové kupé a kabriolet Triedy E, rovnako ako nové GLA, aby sme aj naďalej mohli inšpirovať našich zákazníkov s novými produktmi", dodáva.

Počas januára 2017 zvýšila značka Mercedes-Benz odbyt nielen v Európe (+12,3 %) a v regiónoch Ázia-Pacifik (+30,2 %) či NAFTA (+6,4 %) ale aj v Nemecku (+14,2 %), či USA (+3,5 %), pričom najväčší nárast dosiahla na svojom kľúčovom trhu v Číne (+39,3 %).

Nový rekordný nárast dosiahla začiatkom roka (+75,0 %) nová Trieda E (sedan a kombi). Nový rekord v prvom mesiaci roka dosiahli modely SUV (+20,5 %). Významným nárastom (+51,3 %) začali tiež modely vo vyhotovení roadster, kabriolet a kupé. Zvýšenie odbytu (+3,5 %) zaznamenali i modely smart.

Mercedes-Benz Slovakia

Všetky autorove články
Mercedes-Benz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať