Image
1.4.2019 1 Comments

Menu v McDonald’s bude pripravovať umelá inteligencia aj podľa ŠPZ vášho auta

Je známe, že veľa spoločností denne sleduje naše osobné údaje. Teraz sa k nim chce pridať aj McDonald’s. Spoločnosť oznámila, že získala technologickú spoločnosť Dynamic Yield, ktorá sa špecializuje na odporúčania založené na strojovom učení. Jej algoritmy môžu zhromažďovať údaje o zákazníkoch pre spoločnosti, aby mohli okrem iného generovať rôzne odporúčania.

McDonald's zaplatil za technologickú firmu okolo 300 miliónov dolárov. Technológiu chce použiť na tvorbu Drive-Thru menu. Ponuka sa upraví so zohľadnením viacerých faktorov, napr. počasia, denného času, množstva ľudí v reštaurácii, ale aj podľa histórie objednávok zákazníka. Systém by mohol napríklad propagovať ľadovú kávu v horúcich dňoch či navrhnúť jednoduchšie položky, ktoré zamestnanci rýchlejšie pripravia, ak sú dlhé rady.

Algoritmus bude menu upravovať automaticky. Ako sa uvádza v tlačovej správe spoločnosti, nová technológia „okamžite navrhne a zobrazí“ nové položky na základe toho, čo ste si už objednali. V ideálnom prípade by si tak zákazníci mohli kúpiť veci, o ktorých ani nevedeli, že ich chcú.

Je to podobné, ako keď vám stránka Amazonu odporučí ďalšie nákupy na základe toho, čo ste si už kúpili. Nie je ťažké predstaviť si, že takéto odporúčania založené na údajoch by zvýšili predaj. Očakáva sa, že v priebehu nasledujúcich troch mesiacov sa technológia bude používať vo viac ako 1000 prevádzkach a postupne by sa mala dostať do všetkých 14 000 reštaurácií v USA a rozšíri sa aj na iné trhy.

Dynamic Yield bude naďalej fungovať ako nezávislá spoločnosť. Medzi jeho súčasných klientov patrí napr. aj IKEA. Zaujímavé sú potenciálne aplikácie technológie v novej materskej spoločnosti. Výkonný viceprezident McDonald's Daniel Henry povedal, že ako súčasť systému by sa mohlo použiť rozpoznávanie poznávacích značiek, aby umelá inteligencia mohla identifikovať vaše vozidlo a prispôsobiť ponuku špecificky podľa vašej histórie nákupov. 

Zdroj: mashable.comengadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Nová virálna aplikácia dokáže vložiť vašu tvár do filmov a televíznych relácií

04.09.2019 00:15

V Číne žne úspechy bezplatná aplikácia Zao, ktorá s využitím jedinej fotografie dokáže vložiť vašu tvár do scén zo stoviek filmov a televíznych relácií. Aplikácia sa po svojom uvedení rýchlo dostala ...

Technológie

Umelá inteligencia píše lepšie reklamné slogany ako copywriteri

26.08.2019 00:10

V duchu blížiacej sa robotizácie povolaní, JPMorgan Chase podpísal päťročnú dohodu so softvérovým startupom, ktorý využíva umelú inteligenciu na písanie marketingových textov. V pilotných testoch JPM ...

Technológie 1

Takto uľahčuje umelá inteligencia v Huawei P30 lite každodenný život

01.08.2019 13:44

Najmladší člen série smartfónov Huawei P30 kráča v šľapajach podstatne drahších súrodencov. Do strednej triedy prináša nielen prémiový dizajn s efektnými farebnými prevedeniami, ale aj schopnosti podk ...

q

1 Comments

  1. v com reakcia na: Menu v McDonald’s bude pripravovať umelá inteligencia aj podľa ŠPZ vášho auta
    1.4.2019 19:04
    je umela inteligencia? Vsak to je uplne normalna predprogramovana analyza v zavislosti od vstupnych dat. V com to samostatne rozmysla aby to mohli nazvat umelou inteligenciou? V dnesnej dobe uz aj tento formular by nazvali umelou inteligenciu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn