Image
1.4.2019 1 Comments

Menu v McDonald’s bude pripravovať umelá inteligencia aj podľa ŠPZ vášho auta

Je známe, že veľa spoločností denne sleduje naše osobné údaje. Teraz sa k nim chce pridať aj McDonald’s. Spoločnosť oznámila, že získala technologickú spoločnosť Dynamic Yield, ktorá sa špecializuje na odporúčania založené na strojovom učení. Jej algoritmy môžu zhromažďovať údaje o zákazníkoch pre spoločnosti, aby mohli okrem iného generovať rôzne odporúčania.

McDonald's zaplatil za technologickú firmu okolo 300 miliónov dolárov. Technológiu chce použiť na tvorbu Drive-Thru menu. Ponuka sa upraví so zohľadnením viacerých faktorov, napr. počasia, denného času, množstva ľudí v reštaurácii, ale aj podľa histórie objednávok zákazníka. Systém by mohol napríklad propagovať ľadovú kávu v horúcich dňoch či navrhnúť jednoduchšie položky, ktoré zamestnanci rýchlejšie pripravia, ak sú dlhé rady.

Algoritmus bude menu upravovať automaticky. Ako sa uvádza v tlačovej správe spoločnosti, nová technológia „okamžite navrhne a zobrazí“ nové položky na základe toho, čo ste si už objednali. V ideálnom prípade by si tak zákazníci mohli kúpiť veci, o ktorých ani nevedeli, že ich chcú.

Je to podobné, ako keď vám stránka Amazonu odporučí ďalšie nákupy na základe toho, čo ste si už kúpili. Nie je ťažké predstaviť si, že takéto odporúčania založené na údajoch by zvýšili predaj. Očakáva sa, že v priebehu nasledujúcich troch mesiacov sa technológia bude používať vo viac ako 1000 prevádzkach a postupne by sa mala dostať do všetkých 14 000 reštaurácií v USA a rozšíri sa aj na iné trhy.

Dynamic Yield bude naďalej fungovať ako nezávislá spoločnosť. Medzi jeho súčasných klientov patrí napr. aj IKEA. Zaujímavé sú potenciálne aplikácie technológie v novej materskej spoločnosti. Výkonný viceprezident McDonald's Daniel Henry povedal, že ako súčasť systému by sa mohlo použiť rozpoznávanie poznávacích značiek, aby umelá inteligencia mohla identifikovať vaše vozidlo a prispôsobiť ponuku špecificky podľa vašej histórie nákupov. 

Zdroj: mashable.comengadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Skoro ako transformer: Autonómna Scania NXT môže cez deň voziť ľudí, večer tovar a v noci smeti

19.06.2019 00:20

Švédska Scania, ktorú vlastní skupina VW, predstavila zaujímavú víziu budúcnosti mestskej mobility. Jej koncept sa nazýva NXT a ide o nové mestské autonómne vozidlo na elektrický pohon s vysokou flexi ...

Technológie 1

Autonómny elektrický ťahač Volvo Vera vyzerá bez kabíny ako zo sci-fi

18.06.2019 00:25

Autonómne vozidlo bez kabíny Volvo Vera začne v spolupráci s trajektovou a logistickou spoločnosťou DFDS vo švédskom Göteborgu prepravovať tovar medzi logistickým centrom a prístavným terminálom, kde ...

Technológie

Deepfake v talkshow: Transformácia na Schwarzeneggera za šesť sekúnd

17.06.2019 00:05

Video sa začína ako desiatky ďalších na YouTube. Bývalá hviezda show Saturday Night Live Bill Hader ponúka svoje dojmy týkajúce sa celebrít, tentoraz Arnolda Schwarzeneggera. Asi po desiatich sekundác ...

q

1 Comments

  1. v com reakcia na: Menu v McDonald’s bude pripravovať umelá inteligencia aj podľa ŠPZ vášho auta
    1.4.2019 19:04
    je umela inteligencia? Vsak to je uplne normalna predprogramovana analyza v zavislosti od vstupnych dat. V com to samostatne rozmysla aby to mohli nazvat umelou inteligenciou? V dnesnej dobe uz aj tento formular by nazvali umelou inteligenciu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá