Image
1.4.2019 1 Comments

Menu v McDonald’s bude pripravovať umelá inteligencia aj podľa ŠPZ vášho auta

Je známe, že veľa spoločností denne sleduje naše osobné údaje. Teraz sa k nim chce pridať aj McDonald’s. Spoločnosť oznámila, že získala technologickú spoločnosť Dynamic Yield, ktorá sa špecializuje na odporúčania založené na strojovom učení. Jej algoritmy môžu zhromažďovať údaje o zákazníkoch pre spoločnosti, aby mohli okrem iného generovať rôzne odporúčania.

McDonald's zaplatil za technologickú firmu okolo 300 miliónov dolárov. Technológiu chce použiť na tvorbu Drive-Thru menu. Ponuka sa upraví so zohľadnením viacerých faktorov, napr. počasia, denného času, množstva ľudí v reštaurácii, ale aj podľa histórie objednávok zákazníka. Systém by mohol napríklad propagovať ľadovú kávu v horúcich dňoch či navrhnúť jednoduchšie položky, ktoré zamestnanci rýchlejšie pripravia, ak sú dlhé rady.

Algoritmus bude menu upravovať automaticky. Ako sa uvádza v tlačovej správe spoločnosti, nová technológia „okamžite navrhne a zobrazí“ nové položky na základe toho, čo ste si už objednali. V ideálnom prípade by si tak zákazníci mohli kúpiť veci, o ktorých ani nevedeli, že ich chcú.

Je to podobné, ako keď vám stránka Amazonu odporučí ďalšie nákupy na základe toho, čo ste si už kúpili. Nie je ťažké predstaviť si, že takéto odporúčania založené na údajoch by zvýšili predaj. Očakáva sa, že v priebehu nasledujúcich troch mesiacov sa technológia bude používať vo viac ako 1000 prevádzkach a postupne by sa mala dostať do všetkých 14 000 reštaurácií v USA a rozšíri sa aj na iné trhy.

Dynamic Yield bude naďalej fungovať ako nezávislá spoločnosť. Medzi jeho súčasných klientov patrí napr. aj IKEA. Zaujímavé sú potenciálne aplikácie technológie v novej materskej spoločnosti. Výkonný viceprezident McDonald's Daniel Henry povedal, že ako súčasť systému by sa mohlo použiť rozpoznávanie poznávacích značiek, aby umelá inteligencia mohla identifikovať vaše vozidlo a prispôsobiť ponuku špecificky podľa vašej histórie nákupov. 

Zdroj: mashable.comengadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Pentagon pracuje na umelej inteligencii schopnej identifikovať ešte neznáme kybernetické útoky

18.04.2019 00:10

Agentúra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) pracuje na prelomovej technológii – novej kyberbezpečnostnej metóde, ktorej cieľom je zmariť viacero súbežných útokov a zastaviť nové druhy ú ...

Technológie

Umelá inteligencia vymyslela úplne nový šport. Volá sa Speedgate

16.04.2019 00:25

Mnohé existujúce športy majú korene v stovkách (ak nie tisícoch) rokov ľudskej tradície. No čo ak požiadate počítač, aby vytvoril úplne nový šport? Vďaka dizajnérskej agentúre AKQA teraz vieme, ako to ...

Technológie

Trh s robotmi sa má do roku 2025 strojnásobiť. Ich prepojenie s umelou inteligenciou tempo rastu ešte zrýchli

16.04.2019 00:15

Analytická spoločnosť GlobalData hovorí, že v priebehu nasledujúcich šiestich rokov sa celosvetový trh robotiky takmer strojnásobí z úrovne z 98 miliárd dolárov v roku 2018 a jeho hodnota do roku 2025 ...

q

1 Comments

  1. v com reakcia na: Menu v McDonald’s bude pripravovať umelá inteligencia aj podľa ŠPZ vášho auta
    1.4.2019 19:04
    je umela inteligencia? Vsak to je uplne normalna predprogramovana analyza v zavislosti od vstupnych dat. V com to samostatne rozmysla aby to mohli nazvat umelou inteligenciou? V dnesnej dobe uz aj tento formular by nazvali umelou inteligenciu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

TREND Digital Healthcare 2019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button