Image
25.1.2019 1 Comments

Meizu predstavilo smartfón Zero bez portov a bez tlačidiel

Na smartfónoch už nejaký čas ubúdajú porty a tlačidlá. Na mnohých telefónoch nie je slúchadlový konektor, tlačidlá na krok späť a návrat na domovskú stránku boli nahradené softvérovým používateľským rozhraním. No teraz je tu nový Meizu Zero, ktorý je naozaj dôsledný – nemá žiadne porty, tlačidlá ani otvory na reproduktory, ktoré by mohli narušiť vonkajšiu časť zariadenia. Prevažnú väčšinu zovňajška tvorí bezšvíková keramická doska (dojem narúša len výčnelok s fotoaparátom na zadnej strane a mikrofónové otvory naspodku).

Zero sa hrdí tým, že je „prvým bezotvorovým telefónom na svete“, Meizu preto musel nájsť niekoľko alternatívnych riešení na bežné funkcie. Smartfón s 5,99-palcovým displejom AMOLED má „bradu“ ako Galaxy S9 a horný rám, a nie výrez. Je vybavený snímačom odtlačkov prstov integrovaným pod sklom, ako aj technológiou Meizu mSound 2.0, ktorá mu umožňuje pracovať ako reproduktor.

Nabíjanie je úplne bezdrôtové a Meizu sľubuje výkon až 18 W prostredníctvom vlastnej technológie Super mCharge Wireless, ktorá výrazne prekonáva rýchlosti ponúkané Applom (7,5 W) a Samsungom (9 W).

Ako už bolo uvedené, telefón nemá žiadne tlačidlá, Meizu používa systém hmatovej spätnej väzby, aby ponúkol virtuálne tlačidlá na boku na zapnutie a vypnutie telefónu a úpravu hlasitosti. Slot na SIM kartu je nahradený technológiou eSIM. Vzhľadom na to, že na vonkajšej strane zariadenia nie sú v podstate žiadne otvory, má aj vysoký stupeň ochrany proti prachu a vode na úrovni IP68.

Meizu však ešte neoznámil parametre modelu Zero okrem skutočnosti, že bude používať minuloročný procesor Snapdragon 845. Nie je známa ani cena, ani dátum uvedenia na trh. No keďže sa blíži veľtrh Mobile World Congress, možno predpokladať, že čoskoro získame ďalšie informácie.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Prídavná obrazovka CastAway zdvojnásobí plochu displeja vášho smartfónu

15.11.2019 00:20

Páči sa vám Microsoft Surface Duo, ale nemáte peniaze, aby ste vymenili svoj súčasný telefón? Možno vás zaujme kampaň na portáli Indiegogo. CastAway je druhá obrazovka pre smartfón, o ktorej tvorcovia ...

Inovácie 2

Algoritmus dokáže odstrániť vodu zo snímok zhotovených pod vodou. Výsledky sú výborné

15.11.2019 00:15

Postdoktorandka Derya Akkaynak z Haifskej univerzity vyvinula algoritmus Sea-thru, ktorý môže urobiť fotografie nasnímané pod vodou jasnejšími. Aj keď „odstránenie vody“ nie je vedecké vysvetlenie toh ...

Inovácie

Motorola vzkriesila Razr ako skladací smartfón s velkým displejom

15.11.2019 00:05

Motorola Razr je späť, ale teraz ako smartfón s Androidom. Spoločnosť oficiálne ohlásila svoj dlho očakávaný sklápací telefón. Tohtoročný model si vo všeobecnosti zachoval tvar predchodcu, ale klávesn ...

1 Comments

  1. splneny sen vyrobcov reakcia na: Meizu predstavilo smartfón Zero bez portov a bez tlačidiel
    25.1.2019 09:01
    splneny sen vyrobcov - neservisovatelny telefon. hocico sa tam pokazi, kupis si novy kus. alebo nie?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá