Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Megaupload sa vraj vráti – väčší, lepší, rýchlejší

0

Megaupload.jpg Zakladateľ Megauploadu Kim „Dotcom" Schmitz, ktorý bol prepustený na kauciu, vyhlásil na svojom twitterovom účte, že chystá veľký návrat. Vraj už čoskoro, údajne ešte v tomto roku, spustí novú on-line službu na zdieľanie hudby na spôsob Megauploadu. Megaupload sa vráti - väčší, lepší a rýchlejší. A bude chránený pred útokmi," oznámil nadšene Kim Dotcom.

Nedávno sa Dotcom vrátil aj k myšlienke projektu Megabox, ktorý by mal úplne zmeniť hudobný biznis. Umožnil by totiž umelcom obísť veľké nahrávacie spoločnosti a priamo ponúknuť svoju hudbu na sťahovanie používateľom, pričom by im zostalo 90 % zárobku.

Okrem toho služba bude obsahovať aj systém Megakeys, riešenie umožňujúce umelcom zarábať aj na používateľoch, ktorí si hudbu sťahujú zadarmo. „Obchodný model Megakey bol otestovaný s viac ako miliónom používateľov a funguje," vyjadril sa Dotcom.

No kauza Megauploadu ešte zďaleka nedospela ku koncu, Kima čaká ešte množstvo súdnych ťahaníc. Prevádzkovatelia servera totiž svojím počínaním vraj spôsobili majiteľom autorských práv škodu vo výške pol miliardy dolárov. Kim Schmitz teraz čaká na rozhodnutie novozélandského súdu o jeho vydaní do USA.

Zdroj: theregister.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať