Image
23.1.2013 0 Comments

Mega je len začiatok, nasledovať budú Megabox, Megamovie a Megakey. Prinesú revolúciu v distribúcii hudby a filmov?

Spolu s Megauploadom vlani skončili aj ďalšie súvisiace služby - Megapix, Megavideo, Megalive. Okrem toho podľa vyjadrenia Kima Dotcoma prebiehali v tom čase práce aj na ďalších projektoch, ktoré mali zmeniť predaj a distribúciu hudby a videa. Na tlačovej konferencii v súvislosti so spustením novej služby Mega preto Dotcom hovoril aj o ďalších plánoch - Megamovie, Megabox a Megakey.

dotcom_tlacovka.jpg

Obchod s hudbou Megabox má byť podľa slov Kima Dotcoma dokončený v priebehu pol roka a má vraj priniesť revolúciu v distribúcii hudby. Hudobníci už nebudú potrebovať vydavateľstvá, o reklamu a distribúciu ich hudby sa postará Megabox. Autorom tak zostane z predaja 90 %, Megabox si ponechá len 10-percentnú províziu.

Ďalšia zaujímavá novinka bude aplikácia Megakey na blokovanie reklám. Tá na rozdiel od ostatných aplikácií typu AdBlock reklamu neodstráni, ale nahradí vlastnou. Bude sa to vraj týkať len reklám veľkých spoločností, ako je Google a Yahoo. Reklamným spoločnostiam a inzerentom sa to zrejme nebude páčiť, ale ako povedal právnik Mega Ira Rothken, nikoho nebudú nútiť na inštaláciu softvéru, každý sa rozhodne dobrovoľne. Tak ako môžu ľudia reklamu blokovať AdBlockom, môžu ju aj nahradiť. Podľa Rothkena je to právne čisté riešenie.

V deň spustenia služby Mega zverejnil Dotcom na Twitteri screenshot služby Megamovie. Ukazuje plnofunkčnú verziu služby, ktorá existovala niekoľko dní pred minuloročným záťahom v jeho sídle. Takisto aplikácia Megakey vraj v tom čase fungovala v uzavretej skúšobnej prevádzke s obmedzeným počtom účastníkov.

megamovie_screenshot.jpg

Dotcom neuviedol nijaké termíny ani informácie o spustení Megakey a s ním súvisiacich služieb, ale vyzerá to, že sa tak stane čoskoro. Mega je teda len prvý krok. Uvidíme, ako na to zareaguje zábavný priemysel.


Zdroj: thenextweb.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Wi-Fi 6 sotva prišlo a už je na ceste Wi-Fi 7

09.09.2019 19:10

Wi-Fi 6 práve prichádza do telefónov, notebookov a sieťových zariadení, no inžinieri už upriamujú svoju pozornosť na nasledujúcu verziu Wi-Fi 7. Pri rýchlostiach až 30 gigabitov za sekundu nová gener ...

Internet

Synology Drive - riešenie tímovej spolupráce pre startupy, malé firmy, pobočky, alebo freelancerov

27.08.2019 00:10

Špecialny projekt Bez IT podpory sa v súčasnosti nezaobíde prakticky žiadny biznis a už aj malé firmy si uvedomujú výhody cloudových riešení na ukladanie údajov a tímovú spoluprácu. Pokiaľ sa jedná ...

Internet

Ubráňte sa hackerom aj vďaka tejto konferencii

28.08.2019 00:00

Po úspešne vypredanom 1. ročníku sa spoločnosť GOPAS SR pustila do príprav konferencie HackerFest Slovakia 2019, ktorá sa považuje za najväčšiu IT Security a Hacking udalosť na Slovensku. Konferencia ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019