Image
14.4.2017 1 Comments

Medzinárodný študentský seminár o počítačovej grafike CESCG 17 EXPO

V dňoch 10 – 12.apríla 2017 sa na zámku v Smoleniciach uskutočnil už 21. ročník medzinárodného študentského semináru CESCG (Central European Seminar on Computer Graphics). Bol zameraný na počítačovú grafiku, videnie, virtuálnu a rozšírenú realitu, tvorbu hier, vedeckú vizualizáciu a výpočtovú geometriu.

Program seminára otvorila interaktívna výstava CESCG’17 EXPO v rámci ktorej sa konalo aj viacero zaujímavých workshopov. Inovatívne technologické a IT firmy z Čiech, Rakúska a Slovenska sa podelili o svoje skúsenosti a predstavili zaujímavé produkty a riešenia.

V rámci výstavy EXPO mali študenti možnosť stretnúť sa a diskutovať s najlepšími profesionálmi v odbore a naučiť sa veľa nového. Medzi vystavovateľmi sme mohli vidieť spoločnosti :Black Cell, Bohemia Interactive, Capturing Reality, CellView, Escape Motions, Figurama, Lost in the Garden, Photoneo, Studio727, Stylit, Vectary, VRVis. S hlavným organizátorom a predstaviteľmi niektorých z vystavovateľov sme sa porozprávali a ich príspevky si môžete pozrieť vo videu.

V ďalších dvoch dňoch vyplnil program vedecký seminár. Šesťdesiati najlepší študenti počítačovej grafiky z univerzít z rozličných kútov Európy ukázali predmet a výsledky svojho výskumu. Príspevky boli orientované najmä na počítačové videnie, plánovanie osvetlenia v interiéroch, simuláciu kvapalín a mnoho ďalších. Seminár CESCG predstavuje pre účastníkov prvý krok na medzinárodnom vedeckom poli.

Zároveň sa snaží motivovať ich pre vedeckú kariéru a prispieť tak k rozvoju výskumu a výuky počítačovej grafiky v strednej Európe. Vedecký program zastrešujú: Univerzita Komenského, Slovenská akadémia vied a Viedenská technická univerzita v spolupráci s Budapeštianskou univerzitou techniky a ekonómie, Českým vysokým učením technickým v Prahe a Západo-pomoranskou technickou univerzitou v Štetíne. Seminár sa konal pod záštitou Medzinárodného vyšehradského fondu (MVF).

 

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Slováci sa dostali na mapu TOP európskych startupov

30.09.2019 00:00

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim úmrtnosť v prípade infarktu, zástavy srdca a mozgovej príhody je doba medzi nástupom príznakov a liečbou. Cieľom slovenského tímu zo startupu STEMI Global je urýchlenie ...

Startupy

Startup chce 3D tlačou vyrábať pilulky „na mieru“. Pacient by užil len jednu denne

29.07.2019 00:15

Plastové organizéry na lieky sa môžu stať čoskoro minulosťou. Farmaceutický startup Multiply Labs, ktorý založil Fred Parietti, totiž pracuje na technológii umožňujúcej 3D tlač jedinej tabletky denne ...

1 Comments

  1. "študentský seminár" reakcia na: Medzinárodný študentský seminár o počítačovej grafike CESCG 17 EXPO
    26.4.2017 12:04
    "študentský seminár" a to je už čo???
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019