Image
13.9.2017 0 Comments

Medzinárodná súťaž autonómnych robotov v Žiline!

Robotika.cz v spolupráci so Žilinskou univerzitou v Žiline (UNIZA) a AMAVET klubom 549 Martin pripravili 12. ročník súťaže outdoorových autonómnych robotov Robotour 2017, s podtitulom „outdoor delivery challenge". Cieľom je, aby robot dokázal v parku prepraviť užitočný náklad z bodu A do bodu B bez ľudskej pomoci. Tento raz si roboty zmerajú sily už túto sobotu a nedeľu, 16. a 17.septembra 2017 v Žiline, v Parku Ľudovíta Štúra.

V roku 2006 pri príležitosti piateho výročia existencie svojho webu sa server robotika.cz, ktorý sa venuje amatérskej i profesionálnej robotike v Českej republike ako aj v zahraničí, rozhodol usporiadať novú súťaž nazývanú Robotour. V hlavnej úlohe sa predstavili autonómne roboty, ktoré vytvorili študenti vysokých škôl z viacerých európskych štátov. Dôraz sa kládol na robustnosť a spoľahlivosť robotov realizovaných s minimálnymi nákladmi. Ich cieľom bolo prejsť danú trasu, ktorá povedie po parkových cestičkách.

Tento ročník však prinesie významné zmeny pravidiel. Už nebude spoločný štart všetkých robotov a zavedú sa dve povinné zastávky (v nakladacej a vo vykladacej zóne – súdok ako náklad zostáva). Ďalej bude zavedená autonómna oblasť, kde si roboty musia poradiť sami, a servisnú oblasť, kde je možné vykonávať „servisné úpravy“. Súčasne musí robot automaticky odštartovať v daný čas, viesť náklad, autonómne sa navigovať po ceste aspoň 10 metrov, zastaviť ak je detekovaná prekážka a pokračovať keď prekážka zmizne a zastaviť na stlačenie tlačidlo STOP.

Na Robotour 2017 sa registrovalo 15 tímov, ktoré sú zložené z palety starých ale i nových tímov. Opäť sú účastníci z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Nemecka a Švajčiarska. Minulý rok sa podarilo zvíťaziť tímu Istrobotics zo Slovenska.

Súbežne so súťažou sa v nedeľu 17.9.2017 bude v priestoroch UNIZA konať aj študentská konferencia na tému využitia umelej inteligencie v riadení mobilných dopravných prostriedkov s názvom „PAIR´17“.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kvalitné osvetlenie predstavuje podobný stimul ako šálka dobrej kávy

21.02.2018 15:10

V Prahe vznikli inovatívne a výnimočné kancelárie,  pozoruhodné v celej Európe. Prostredie transformoval Philips Lighting. Philips Lighting (Euronext: LIGHT), svetový líder v osvetlení, pomohol s tra ...

Tlačové správy

Ženevské novinky: Mercedes-Maybach Triedy S

20.02.2018 15:55

Trieda S značky Mercedes-Maybach (dĺžka/rázvor kolies: 5 462/3 365 milimetrov) s novým vzhľadom sa v svetovej premiére predstaví na ženevskom autosalóne (6. až 18. marca). Predaj novinky, ktorá o 200 ...

Tlačové správy

CZ: Sygic Travel spustil White Label, cestovateľský plánovač pre B2B zákazníkov

20.02.2018 15:48

Sygic Travel spustil White Label, B2B řešení pro společnosti v cestovním ruchu. Je dostupný ve 14 jazycích, obsahuje informace o 20 milionech turistických míst a lidé si v něm jednoduše naplánují ces ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá