Image
13.9.2017 0 Comments

Medzinárodná súťaž autonómnych robotov v Žiline!

Robotika.cz v spolupráci so Žilinskou univerzitou v Žiline (UNIZA) a AMAVET klubom 549 Martin pripravili 12. ročník súťaže outdoorových autonómnych robotov Robotour 2017, s podtitulom „outdoor delivery challenge". Cieľom je, aby robot dokázal v parku prepraviť užitočný náklad z bodu A do bodu B bez ľudskej pomoci. Tento raz si roboty zmerajú sily už túto sobotu a nedeľu, 16. a 17.septembra 2017 v Žiline, v Parku Ľudovíta Štúra.

V roku 2006 pri príležitosti piateho výročia existencie svojho webu sa server robotika.cz, ktorý sa venuje amatérskej i profesionálnej robotike v Českej republike ako aj v zahraničí, rozhodol usporiadať novú súťaž nazývanú Robotour. V hlavnej úlohe sa predstavili autonómne roboty, ktoré vytvorili študenti vysokých škôl z viacerých európskych štátov. Dôraz sa kládol na robustnosť a spoľahlivosť robotov realizovaných s minimálnymi nákladmi. Ich cieľom bolo prejsť danú trasu, ktorá povedie po parkových cestičkách.

Tento ročník však prinesie významné zmeny pravidiel. Už nebude spoločný štart všetkých robotov a zavedú sa dve povinné zastávky (v nakladacej a vo vykladacej zóne – súdok ako náklad zostáva). Ďalej bude zavedená autonómna oblasť, kde si roboty musia poradiť sami, a servisnú oblasť, kde je možné vykonávať „servisné úpravy“. Súčasne musí robot automaticky odštartovať v daný čas, viesť náklad, autonómne sa navigovať po ceste aspoň 10 metrov, zastaviť ak je detekovaná prekážka a pokračovať keď prekážka zmizne a zastaviť na stlačenie tlačidlo STOP.

Na Robotour 2017 sa registrovalo 15 tímov, ktoré sú zložené z palety starých ale i nových tímov. Opäť sú účastníci z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Nemecka a Švajčiarska. Minulý rok sa podarilo zvíťaziť tímu Istrobotics zo Slovenska.

Súbežne so súťažou sa v nedeľu 17.9.2017 bude v priestoroch UNIZA konať aj študentská konferencia na tému využitia umelej inteligencie v riadení mobilných dopravných prostriedkov s názvom „PAIR´17“.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Nové BMW radu 8 Coupé: Športové vozidlo s vášňou a charakterom

22.06.2018 16:42

Predstavenie nového modelu BMW radu 8 Coupé píše novú kapitolu v dlhej histórii bavorského výrobcu zmyselných športových automobilov. A pridáva k modelovej ofenzíve v luxusnom segmente dynamický nádyc ...

Tlačové správy

GAMO je historicky prvou slovenskou firmou, ktorá získala renomovaný medzinárodný certifikát CSA Star

22.06.2018 16:34

GAMO je prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá od neziskovej spoločnosti Cloud Security Alliance získala prestížny certifikát CSA Star. Certifikát je potvrdením, že spoločnosť GAMO spĺňa prísne kritéria ...

Tlačové správy

ASUS získal 17 ocenení na veľtrhu Computex 2018

22.06.2018 16:27

ASUS oznámil, že jeho produkty získali šesť ocenení Best Choice a jedenásť cien d&i (design and innovation) na veľtrhu Computex 2018. ZenBook S vyhral ceny Best Choice of the Year, Best Choice Gol ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Smart Industry

Najnovšie videáPC forum button