Medicínska aplikácia používa fotoaparát smartfónu na domáce testy tehotenstva a choroby obličiek

1

Každý rok sa vykonajú milióny laboratórnych testov moču pre tehotné ženy, pacientov s rizikom zlyhania obličiek a ľudí, u ktorých je predpoklad infekcie močových ciest. Takéto testy sú drahé a časovo náročné, na ich výsledky treba čakať niekedy až tri dni.  Izraelská spoločnosť Healthy.io teraz umožňuje vykonať testy moču s použitím fotoaparátu smartfónu. Systém je z používateľského hľadiska veľmi jednoduchý.

Stačí zhotoviť snímku testovacieho prúžka a o ostatné sa už postará aplikácia Dip.io. Tá využíva strojové učenie na farebné korekcie obrazu s prihliadnutím na fotoaparát, svetelné podmienky a rôzne ďalšie premenné. Potom vykoná okamžitú analýzu. 

V klinických štúdiách, ktoré sa uskutočnili v procese schvaľovania úradom FDA, bol Dip.io schopný vyrovnať sa v presnosti laboratórnym testom. Takýto test je lacnejší a pre pacienta pohodlnejší, pretože nemusí navštíviť zdravotnícke zariadenie a čakať na výsledky. 

Tvorcovia systému hovoria, že by to mohlo podnietiť ľudí na pravidelný skríning, čo by umožnilo včas odhaliť príznaky problémov s obličkami. Podľa analýzy organizácie York Health Economics Consortium iba v Spojenom kráľovstve by nová technológia mohla viesť k včasnej diagnostike viac ako 33 000 prípadov a priniesť úspory v odhadovanej výške viac ako 670 miliónov libier.

V súčasnosti prebieha pilotný program v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou Boots UK, ktorého výsledkybudú oznámené v máji.

Zdroj: dpreview.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
aplikácia app kamera foto video smartfon smart telefon zdravie test veda vyskum clovek

1 komentár

už máme sajborgov reakcia na: Medicínska aplikácia používa fotoaparát smartfónu na domáce testy tehotenstva a choroby obličiek

26.4.2019 08:04
tipujem, že nám to dali na to aby sme zdochli, ale aj tak medicína už má ľudí schopných dorozumievať sa myšlienkami pomocou nanitov v mozgu. Normálne počujete cudzie myšlienky ako svoje z počítača. Pentagon? Otázka je len prečo nás mučia/mučili... a popierajú celý systém premyslenou hypnózou, aby sme vyzerali ako blázni

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať