Image
23.4.2018 0 Comments

Mastercard podporuje nové normy online nákupov, tie rastú tempom 20 % ročne

Spoločnosť Mastercard vyzýva k všestrannej podpore nových noriem online nakupovania a predstavuje víziu zaobchádzania s platobnými údajmi výhradne formou tokenov. Ľudia na internete stále častejšie nakupujú tovar bežnej dennej potreby, ale aj menej tradičné položky. Nárast internetových nákupov o 20 percent v minulom roku a stále častejšie používanie smartfónov, tabletov a ďalších zariadení s malými displejmi vedie k zvyšovaniu tlaku na jednoduchšie dokončenie a zaplatenie online nákupov.

Spoločnosť Mastercard preto dnes oznámila svoju podporu nových noriem obchodov na diaľku EMVCo Standard Remote Commerce (SRC). Zároveň vyzvala svojich partnerov (obchodníkov, spracovateľov platieb, vydavateľov platobných kariet a ďalších zúčastnených), aby zavedenie týchto noriem podporili pre všetky digitálne produkty. Tento krok je v súlade so snahou Mastercard poskytovať jednoduché a pohodlné platby, bez ohľadu na použitý internetový prehliadač a zariadenie.

V kombinácii s existujúcimi normami tokenizácie a overovania bude norma SRC široko dostupná, zabezpečená, pohodlná a transparentná tak, ako to obchodníci a spotrebitelia očakávajú a ako si zaslúžia.

Vzhľadom na to, že sa takmer každé smart elektronické zariadenie stáva prostriedkom na odosielanie a prijímanie platieb, Mastercard realizuje konkrétne kroky na obmedzenie potenciálnych rizík spojených s uchovávaním platobných údajov v online svete. Prvým krokom v tomto smere bolo už pred troma rokmi nahradenie vlastného čísla účtu spojeného s platbou zástupným údajom, tzv. tokenom.

Používanie tokenov v online svete naďalej posilní existujúce zabezpečenie digitálnych peňaženiek aj internetových platforiem, podobne, ako v prípade 3DS overovania podľa normy EMV a ďalších technológií, vrátane nástrojov detekcie podvodných transakcií s využitím umelej inteligencie.

Dnes je to prvý krok. Ďalšie podrobnosti o zavádzaní normy SRC a dokončení nákupu jedným tlačidlom poskytne Mastercard svojim klientom v nasledujúcich týždňoch.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Zhiyun Smooth Q2

14.10.2019 14:08

Malý, ale výkonný - nový motorizovaný stabilizátor Zhiyun Smooth Q2 obsahuje spoustu inteligentních funkcí, které mobilní filmovou tvorbu posunou na zcela novou úroveň. Díky kompaktnímu designu bez nu ...

Tlačové správy

Festival Art & Tech Days ukáže, ako vyzerá spojenie svetov umenia a technológií

11.10.2019 11:22

Jazyk a komunikácia predstavujú základ interakcie medzi ľuďmi. Čo sa však stane, ak do rovnice pridáme roboty, umelú inteligenciu či softvér? Presne to skúma tohtoročná téma „Beyond Words“ festivalu A ...

Tlačové správy

CZ: Veľkoformátový herný monitor ROG Swift PG65UQ ide na trh

10.10.2019 22:01

ASUS uvede během října na český a slovenský trh velkoformátový herní displej Swift PG65UQ (Big Format Gaming Display – BFGD) ze své herní divize Republic of Gamers (ROG). ROG Swift PG65UQ disponuje 65 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019