Marble: Rozbočovač a nabíjačka v jednom. Výborné riešenie pre notebooky s jedným USB-C

0

Niektoré nové notebooky, ako napríklad nový MacBook, Dell XPS13-9350, Huawei Mate Book a ďalšie, sú na konektory dosť skúpe. Hoci nový port USB-C je výkonný a zabezpečí napájanie, prenos dát i výstupy, ak chcete k notebooku pripojiť niektoré periférie, môže to byť problém. Tu príde vhod zariadenie Marble, ktorého kampaň práve finišuje na Kickstarteri.

Ide o ultraprenosnú dokovaciu a nabíjaciu stanicu 2-v-1, určenú pre notebooky vybavené portom USB-C. Obsahuje zabudovaný 60 W AC adaptér, takže sa už nebudete musieť starať o nabíjačky a adaptéry pre smartfón, tablet či smart hodinky. Marble totiž zvládne všetky tieto úlohy. Vďaka nabíjacej technológii MoSmart sa detegujú všetky pripojené zariadenia a automaticky sa nastaví optimálny nabíjací prúd.

Po jeho pripojení do portu USB-C notebooku má používateľ v prípade verzie DCS1 k dispozícii port HDMI, DisplayPort, 4 porty USB (2 vysokorýchlostné USB 3.0 a 2 USB-C), čítačku na karty micro SD a možnosť nabíjať až 4 zariadenia. Dostupná je aj druhá verzia s označením DCS2, ktorá má namiesto konektora HDMI mini DisplayPort a micro HDMI.

Marble: A Portable 2-in-1 USB-C Docking & Charging Station from MOFILY USA on Vimeo.

Maximálne podporované rozlíšenie grafických výstupov je 2560 × 1440 pri frekvencii 60 Hz a pri frekvencii 30 Hz je to až 3840 × 2160 pixelov. K verzii DCS2 možno pripojiť dva full HD monitory.

Rozmery zariadenia sú 84 × 69 × 28 mm a má hmotnosť 225 g. Marble DCS1 stojí 109 dolárov (prví prispievatelia ho mohli získať za 99 dolárov, no táto ponuka je už vypredaná), za verziu DCS2 treba zaplatiť o 20 dolárov viac. Dodávky sú plánované na september (DCS1), resp. október (DCS2) 2016. Cieľová suma kampane bola 50 000 dolárov, no tesne pred jej koncom bolo vyzbieraných už viac ako 136 000 dolárov.

Zdroj: marbledcs.com

kickstarter.com

Redakcia

Všetky autorove články
Marble MacBook USB-C

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať