Mapy Googlu vás sledujú, môžete tomu však zabrániť

Bezpečnosť
0

google_maps.jpg Google pomocou svojich máp zaznamenáva vašu polohu, ako sa pohybujete. Ak používate Google Mapy na smartfóne, notebooku či inom mobilnom zariadení, história lokalizácie vám umožní pozrieť si cestu, ktorú ste so svojím zariadením počas dňa prešli.

Stránka s históriou lokalizácie bola k dispozícii už niekoľko rokov, pretože Google ju uviedol ako súčasť dnes už zaniknutej aplikácie Latitude na zdieľanie lokalizácie.

Ak sa chcete vyhnúť sledovaniu vášho pohybu, môžete túto funkciu jednoducho vypnúť a históriu vymazať v niekoľkých krokoch. Najprv sa musíte prihlásiť do svojho účtu Google, ktorý používate na danom zariadení.

Nastavíte si časový interval na zobrazenie lokalizačnej histórie (až do 30 dní). Po zvolení obdobia, ktoré chcete odstrániť, treba kliknúť na tlačidlo Odstrániť históriu od tejto doby (Delete history from this time period). Ak máte viac účtov Google, pozrite si históriu pre každý z nich. Sledovanie môžete vypnúť v nastaveniach aplikácie. Väčšina používateľov však ani netuší, že voľba na sledovanie ich pohybu je v základe zapnutá.

Zdroj: venturebeat.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať