Májová aktualizácia Windows 10 bude mať vyššie hardvérové požiadavky

2

Microsoft v prípade májovej aktualizácie Windows 10 zmenil minimálne hardvérové požiadavky na úspešnú inštaláciu. V dokumente uverejnenom na webovej stránke Hardware Dev Center spoločnosť uvádza, že aktualizácia bude v prípade 32-bitovej aj 64-bitovej verzie systému Windows 10 vyžadovať pevný disk s kapacitou 32 GB alebo viac.

Aktualizácia z októbra 2018 vyžadovala 16 GB úložiska alebo viac pre 32-bitovú verziu a 20 GB alebo viac pre 64-bitovú verziu. V prípade 32-bitovej verzie je to teda zdvojnásobenie požadovanej kapacity a pri 64-bitovej je to o 20 GB viac. Dokument neposkytuje vysvetlenie k vyšším minimálnym požiadavkám pre aktualizáciu z mája 2019. Mohlo by ísť o dôsledok novej funkcie vyhradeného ukladacieho priestoru.

Inštalácia vyžaduje približne 7 GB vyhradeného priestoru na disku, aby v prípade neočakávaných problémov bolo možné vrátiť sa k plnofunkčnej inštalácii. Dnes sú už počítače s 32 GB úložiskom veľmi zriedkavé, takže táto zmena v požiadavkách na hardvér by nemala mať vplyv na mnohých používateľov. No napriek tomu zabratie ďalších 12 – 16 GB úložného priestoru sa nemusí mnohým páčiť. 

Zdroj: tomshardware.comonmsft.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Windows Microsoft aplikácia pocitac notebook softver hardver Update Digital dáta pamat

2 komentáre

Nechápem reakcia na: Májová aktualizácia Windows 10 bude mať vyššie hardvérové požiadavky

2.5.2019 11:05
Veď operačný system je na to aby umožnil využivanie hardware čo najefektívnejšie a nie aby si ho postupne uzurpoval čoraz viac pre seba

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať