Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Majiteľ rodinného domu: Alarm je dnes bežnou a nevyhnutnou súčasťou domu

Bezpečnosť
1

Špeciálny projekt

Slováci začali svoju bezpečnosť brať vážnejšie. Vedia, že pocit istoty a bezpečnosti im dokáže zabezpečiť alarm, na ktorý sa môžu kedykoľvek spoľahnúť. Svoje o tom vie aj čerstvý majiteľ rodinného domu Zdenko Toma.

Väčšina z nás túži bývať vo svojom. Dokazujú to aj zverejnené štatistiky, ktoré hovoria, že na Slovensku máme približne milión rodinných domov. „Mať vlastný dom bolo pre nás splneným snom,“ konštatuje Zdenko Toma. Spolu s manželkou a malým dieťaťom sa pred časom do neho presťahovali. Pri stavbe rodinného domu nezabudli ani na alarm. „So zabezpečovacím systémom sme rátali od počiatku,“ konštatuje Zdenko Toma. Správnosť ich rozhodnutia zvýraznilo niekoľko lúpeží v okolí.

Dôveruj, ale preveruj

Výber montéra a zabezpečovacieho systému nebol jednoduchý. Manželia nakoniec vsadili na referencie a dobré skúsenosti svojich známych. „Vybrať si montéra alarmu je veľmi ťažké. Detailne pozná váš domov a preto mu musíte dôverovať na 100 %,“ konštatuje Zdenko Toma.  Potvrdzuje to aj Ladislav Šuba, certifikovaný montér alarmov Jablotron. „Na začiatku každej spolupráce sa pýtam majiteľov, prečo sa rozhodli pre alarm a čo od neho očakávajú. Bez férovosti a vzájomnej dôvery by ste nemohli byť v tejto oblasti úspešný.“ Manželia nemali predstavu o značke alarmu. Pri výbere u nich zavážila predĺžená 7 ročná servisná podpora k výrobkom. Súčasne si chceli vybrať značku, ktorá má už dostatok skúsenosti a dobré referencie. Manželia oceňujú, že im certifikovaný montér vedel poradiť a vysvetliť všetky ich nejasnosti. Pôvodne boli totiž presvedčení, že Jablotron je len „hobby“ alarm. Rýchlo však zistili, že sa mýlili. „Montér nám ukázal všetky jeho možnosti a boli sme milo prekvapení čo všetko dokáže,“ hodnotia manželia.

 Rýchla inštalácia

 Mnoho ľudí je presvedčených, že okolo alarmu je zbytočne veľa starostí. O opaku sa mohol presvedčiť aj tento mladý manželský pár. „Od   obhliadky domu, poslanie cenovej ponuky a inštalácie ubehol iba týždeň,“ hodnotí Ladislav Šuba. Rýchlosť inštalácie a solídny prístup prekvapil   aj samotných manželov. „Inštalácia prebehla počas jedného dňa. Nemuseli sme si brať viac dovolenky. Boli sme prekvapení ako jednoduché   a bez starostí je dnes obstarať si kvalitný alarm,“ konštatuje Zdenko Toma. Manželia sa rozhodli ochrániť rodinný dom komplexne. V rámci   ochrany plášťa nechýbajú detektory na oknách. Tie dokážu monitorovať stav aj pri pootvorenom okne. Súčasťou ochrany je aj monitorovanie   CO, alebo detegovanie požiaru požiarnym hlásičom. Po zabývaní v novom rodinnom dome by manželia chceli alarm využívať aj na ovládanie   prístupovej brány.

 Nenahraditeľný pocit istoty

 Za najväčšiu devízu elektronického zabezpečovacieho systému Jablotron považujú manželia mobilnú aplikáciu. Tú má Zdenko Toma   nainštalovanú vo svojom mobilnom telefóne a má kedykoľvek prístup k manažovaniu ochrany svojho rodinného domu. „Mobilnou aplikáciou mám   bezpečnosť svojho domova kedykoľvek po ruke,“ konštatuje Zdenko Toma. Oceňuje aj to, že po prihlásení si mobilná aplikácia vyžaduje   autorizáciu. Je to dobré riešenie v prípadoch, ak by došlo k ukradnutiu mobilného telefónu. Moderné trendy v alarmoch potvrdzuje aj montér   Ladislav Šuba: „Vďaka mobilnej aplikácií dnes môžete ovládať svoj alarm kedykoľvek a nech ste kdekoľvek.“  

Zobrazit Galériu

JABLOTRON

Všetky autorove články
Jablotron doma alarm bezpečnosť

1 komentár

Podla toho ... reakcia na: Majiteľ rodinného domu: Alarm je dnes bežnou a nevyhnutnou súčasťou domu

2.12.2019 12:12
.... kde clovek zije. Nemam alarm. Neplanujem alarm. Mam absolutny pocit bezpecia a bezne ani nezamykam ...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať