Image
29.12.2017 1 Comments

Magic Leap konečne ukázal okuliare s rozšírenou realitou. Predávať sa začnú budúci rok

Po viac ako troch rokoch vývoja Magic Leap predstavil verziu svojho systému rozšírenej reality, ktorú nazýva „tvorcovské vydanie“ (creator edition).

Magic Leap One sa skladá z okuliarov v štýle cyberpunk, vonkajšieho počítača v tvare puku, nazývaného Lightpack, a ručného ovládača. 

Ten akceptuje „viac vstupných režimov vrátane hlasu, gest, pozície hlavy a sledovania očí“ a dokáže trvalo namapovať objekty do prostredia.

„Ak umiestnite virtuálny televízor na stenu vedľa kozuba, keď sa neskôr vrátite, bude televízor tam, kde bol, keď ste odišli,“ tvrdí sa na webovej stránke produktu. SDK pre vývojárov príde údajne na začiatku roka 2018 a hardvér sa začne dodávať v priebehu budúceho roka.

Firma pozvala magazín Rolling Stone na vyskúšanie niektorých ukážok. Išlo napríklad o virtuálne postavy, ktoré môžu reagovať na očný kontakt, vznášajúcu sa virtuálnu komiksovú knihu a virtuálne živé vystúpenie s použitím volumetrického snímania fotoaparátu.

Zdá sa, že demonštrácia vyvrátila fámy o tom, že Magic Leap má ťažkosti so zmenšovaním svojej technológie na rozmer okuliarov.

Magic Leap vraj ponúkne dve veľkosti okuliarov s možnosťou prispôsobenia čelnej a nosnej časti a chráničov. Pracuje sa aj na tom, aby sa do modelov dali zabudovať dioptrické sklá.

Lightpack sa bude dať pripnúť na opasok alebo podložku na plece a bude mať podobný výkon ako počítače MacBook Pro alebo Alienware s dedikovanou grafickou kartou.

Ďalší počítač s nižším výkonom by mal byť zabudovaný v okuliaroch, ten by mal slúžiť na detekciu okolitého sveta a mal by obsahovať funkciu strojového učenia. Headset disponuje štyrmi vstavanými mikrofónmi, najmenej šiestimi externými kamerami a zabudovanými reproduktormi ako Microsoft HoloLens.

Zariadenie pripomína HoloLens, ale bude mať väčšie – hoci stále obmedzené – zorné pole a bude veľmi pohodlné. Cena stále nie je známa, rovnako ani presný dátum, keď sa Magic Leap One dostane na trh.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

Video: Prvé skúšobné lety pasažierskeho dronu Ehang 184. Zvládne hmlu aj tajfún

16.02.2018 00:20

Na CES 2016 pútal veľkú pozornosť návštevníkov dron Ehang 184, ktorý dokáže niesť pasažiera. V týchto dňoch čínsky výrobca dronov Ehang prezentoval videá, ktoré dokazujú, že to s pasažierskym dronom m ...

Technológie

Video: Ako funguje nakupovanie za kryptomeny a bankomat na kryptomeny v Alze

15.02.2018 00:07

Kryptomeny sú jednou z najaktuálnejších a najkontroverznejších tém. Popísalo sa o tom veľa článkov, odznelo veľa diskusných príspevkov a čoraz viac ľudí má s investovaním do kryptomien a nakupovaním z ...

Technológie

Nová elektronická koža vybavená snímačmi je úplne recyklovateľná a pri poškodení sa sama scelí

15.02.2018 00:25

V snahe robiť elektronické zariadenia šetrnejšie k životnému prostrediu vedci vyvinuli nový druh elektronickej kože, ktorú možno úplne recyklovať. E-koža (e-skin) má takisto schopnosť sceliť sa, ak je ...

1 Comments

  1. hmmm reakcia na: Magic Leap konečne ukázal okuliare s rozšírenou realitou. Predávať sa začnú budúci rok
    1.1.2018 16:01
    Dobre ked ta napr. prestane bavit farba gauca. Je ale mozne cakat ze s tymi vsetkymi senzormi to nebude mat problem "vyzliest" ludi zo siat alebo ich nahradit. Co vsak ti co ich nemaju.... :) Nieco ako cisarove nove saty?
    Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá