Image
29.12.2017 1 Comments

Magic Leap konečne ukázal okuliare s rozšírenou realitou. Predávať sa začnú budúci rok

Po viac ako troch rokoch vývoja Magic Leap predstavil verziu svojho systému rozšírenej reality, ktorú nazýva „tvorcovské vydanie“ (creator edition).

Magic Leap One sa skladá z okuliarov v štýle cyberpunk, vonkajšieho počítača v tvare puku, nazývaného Lightpack, a ručného ovládača. 

Ten akceptuje „viac vstupných režimov vrátane hlasu, gest, pozície hlavy a sledovania očí“ a dokáže trvalo namapovať objekty do prostredia.

„Ak umiestnite virtuálny televízor na stenu vedľa kozuba, keď sa neskôr vrátite, bude televízor tam, kde bol, keď ste odišli,“ tvrdí sa na webovej stránke produktu. SDK pre vývojárov príde údajne na začiatku roka 2018 a hardvér sa začne dodávať v priebehu budúceho roka.

Firma pozvala magazín Rolling Stone na vyskúšanie niektorých ukážok. Išlo napríklad o virtuálne postavy, ktoré môžu reagovať na očný kontakt, vznášajúcu sa virtuálnu komiksovú knihu a virtuálne živé vystúpenie s použitím volumetrického snímania fotoaparátu.

Zdá sa, že demonštrácia vyvrátila fámy o tom, že Magic Leap má ťažkosti so zmenšovaním svojej technológie na rozmer okuliarov.

Magic Leap vraj ponúkne dve veľkosti okuliarov s možnosťou prispôsobenia čelnej a nosnej časti a chráničov. Pracuje sa aj na tom, aby sa do modelov dali zabudovať dioptrické sklá.

Lightpack sa bude dať pripnúť na opasok alebo podložku na plece a bude mať podobný výkon ako počítače MacBook Pro alebo Alienware s dedikovanou grafickou kartou.

Ďalší počítač s nižším výkonom by mal byť zabudovaný v okuliaroch, ten by mal slúžiť na detekciu okolitého sveta a mal by obsahovať funkciu strojového učenia. Headset disponuje štyrmi vstavanými mikrofónmi, najmenej šiestimi externými kamerami a zabudovanými reproduktormi ako Microsoft HoloLens.

Zariadenie pripomína HoloLens, ale bude mať väčšie – hoci stále obmedzené – zorné pole a bude veľmi pohodlné. Cena stále nie je známa, rovnako ani presný dátum, keď sa Magic Leap One dostane na trh.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Porovnanie fotoaparátov: Samsung Galaxy Note 9 vs. Huawei P20 Pro

15.08.2018 00:25

Kvalita fotografií je do značnej miery subjektívna záležitosť a jednoduchšie sa porovnáva ako posudzuje samostatne. Navyše v redakcii máme takú prax, že fotoaparáty nových vlajkových smartfónov porovn ...

Technológie 2

Google sleduje váš pohyb, či sa vám to páči, alebo nie. Pozrite si, ako sa tomu dá čiastočne zabrániť

15.08.2018 00:20

Google chce tak veľmi vedieť, kadiaľ chodíte, že zaznamenáva váš pohyb aj vtedy, keď mu výslovne poviete, aby to nerobil. S týmto poznatkom prišiel výskum agentúry Associated Press. Ukázal, že mnohé s ...

Technológie 2

11-ročný žiak zmenil výsledky volieb na replike webovej stránky za necelých 10 minút

15.08.2018 00:15

Na najväčšej svetovej hekerskej konferencii DEFCON 26 sa 11-ročný chlapec nabúral do repliky volebnej webovej stránky štátu Florida a za menej ako 10 minút zmenil výsledky hlasovania. Na podujatí sa k ...

q

1 Comments

  1. hmmm reakcia na: Magic Leap konečne ukázal okuliare s rozšírenou realitou. Predávať sa začnú budúci rok
    1.1.2018 16:01
    Dobre ked ta napr. prestane bavit farba gauca. Je ale mozne cakat ze s tymi vsetkymi senzormi to nebude mat problem "vyzliest" ludi zo siat alebo ich nahradit. Co vsak ti co ich nemaju.... :) Nieco ako cisarove nove saty?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button