Image
14.7.2019 0 Comments

Made in Slovakia / Predstavujeme zaujímavé produkty, projekty a startupy

Už takmer rok uverejňujeme v tejto rubrike úspešné IT produkty a IT projekty, semifinalistov súťaže z roku 2018, ktorej vyhodnotenie sa uskutočnilo vlani na jeseň na slávnostnom večeri IT GALA 2018. V októbri 2019 sa bude konať ďalší ročník odovzdávania počítačových Oskarov, a tak sa tešíme na nových nominantov. Už ste ich prihlásili? Ak nie, môžete tak urobiť na adrese: redakcia@pcrevue.sk

IT PROJEKT: E-učebnice – e-learningová sociálna sieť

Základným cieľom bolo vytvoriť dobre využiteľnú e-learningovú stránku, na ktorej by sa žiaci a študenti radi učili, učitelia vytvárali zaujímavé e-learningové aktivity a všetci mohli navzájom komunikovať a využívať výhody sociálnej siete. Spojenie e-learningu a sociálnej siete je v tomto prípade dobré riešenie, pretože na jednom mieste vytvára priestor pre učebnice, lekcie, učivá, testy, pomáha učiť sa, testovať sa, vytvárať blogy, skupiny a diskusné fóra a zapájať sa do nich, pridávať vlastný obsah na nástenku, vytvárať priateľstvá či dokumenty a zároveň umožňuje mať aj prehľad o absolvovaní e-learningových aktivít.

Ďalší prínos projektu je v tom, že aj iní učitelia môžu dopĺňať už existujúce e-učebnice. V rámci projektu vznikli napríklad e-učebnice biológie, o ktoré je veľký záujem, no pracuje sa aj na e-učebniciach iných predmetov. Po zaregistrovaní sa na stránke je služba pre učiteľov i žiakov bezplatná. Pre žiakov je to atraktívny spôsob vzdelávania sa a učiteľom to dáva možnosť zatraktívniť vyučovanie a vzbudiť záujem o vyučovací predmet.

E-učebnice – e-learningová sociálna sieť pochádza z dielne občianskeho združenia Zelená pre budúcnosť, ktoré bolo semifinalistom súťaže IT projekt 2018.

IT PRODUKT: Mobilná platforma pre zákazníkov cestovných kancelárií vacatuner

Úplne personalizovaná aplikácia chce pomôcť klientom cestovných kancelárií a ponúka im tieto služby: overenie letenky, konkrétnu objednanú izbu či transfer, zakúpené fakultatívne výlety, komunikáciu s delegátom či cestovnou kanceláriou. Všetko zoradené na prehľadnej časovej osi vo forme itinerára. Aplikácia je navyše dostupná aj offline, takže sa klienti nemusia obávať problémov s pripojením v zahraničí. Súčasne umožňuje cestovnej kancelárii efektívne komunikovať s klientmi počas dovolenky aj mimo nej. Výhoda aplikácie je v tom, že pokrýva všetky digitálne potreby cestovnej kancelárie i klienta na jednom mieste. Po celý čas zbiera a vyhodnocuje dôležité informácie o správaní klienta, a tak mu môže cestovná kancelária ušiť ponuku na mieru a lepšie ho spoznať. Tento originálny business-to-business produkt je pre cestovnú kanceláriu ľahko a rýchlo nastaviteľný a pre zákazníka užitočný aj vďaka príjemnému používateľskému prostrediu.

Mobilná platforma pre zákazníkov cestovných kancelárií vacatuner od spoločnosti vacatuner, s. r. o., bola jedným zo semifinalistov súťaže IT produkt roka 2018. 

STARTUP: SPONSOR – HUNTER

Milovníci adrenalínu a adrenalínových športov, ako je skateboarding, BMX, freestyle scooter, MTB a iné, ocenia aplikáciu Sponsor – Hunter. Primárnym cieľom bolo vytvoriť aplikáciu pre mladých ľudí, kde si budú môcť porovnávať svoje úspechy on-line, ako aj v skutočnom prostredí, keďže športovci plnia úlohy v reálne existujúcich priestoroch určených na kolieskové športy (skate parky). Online hodnotenia si môžu vymeniť za bonusy od sponzorov. Aplikácia obsahuje mnoho funkcií, ktoré umocnia zábavu v športových areáloch a takisto výrazne podporujú turistický ruch na Slovensku. Zámerom bolo aj zvýšiť motiváciu mládeže navštíviť miesta, ktoré doteraz nemali dôvod spoznať. Za celým projektom stojí skupina mladých chalanov, ktorých životným štýlom sú adrenalínové športy a výzvy.

Sponsor – Hunter patrí medzi sedem projektov postupujúcich do predinkubačného pobytu v Startup centre Technickej univerzity v Košiciach (TUKE).

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

ITPro

Praktická kryptológia (26. časť) / Hašovacie nástroje

07.08.2019 06:15

V tejto časti seriálu vám v stručnosti predstavíme dva známe a veľmi často používané kryptografické nástroje, ktoré okrem iného ponúkajú možnosť výpočtu resumé správ, resp. hašov. Prvý z nich je robus ...

ITPro

Linux súkromne i pracovne v2.0 (41. časť) / Git branching a merging

03.08.2019 00:00

V tejto časti seriálu doplníme základné informácie týkajúce sa systému git o časti, ktoré majú súvis s aplikáciou vetvenia a spájania vývojových vetiev (línií). Budeme sa venovať obsahu git repozitáro ...

ITPro

Útočníci kradli obsah notifikácií. Obišli tým sprísnené pravidlá Googlu

15.07.2019 10:38

SMS a e-mail stále patria medzi najpoužívanejšie cesty na získavanie jednorazových kódov, ktoré chránia online účty používateľov dodatočnou autentifikáciou. Táto forma zabezpečenia však nie je stoperc ...

q

Žiadne komentáre

eFocus_2019

Videá