Image
27.2.2019 0 Comments

MWC 2019: Nové pamäťové karty microSD Express s presovou rýchlosťou takmer 1 GB/s

Organizácia SD Association predstavila na MWC v Barcelone nový formát pamäťových kariet microSD Express. Má umožniť budúcim mobilným zariadeniam pracovať s obsahom ešte vyššími rýchlosťami.

Nová platforma kariet microSD ponúkne vysoké prenosové rýchlosti, pričom bude spotrebúvať menej energie ako predchádzajúce formáty. Nové karty budú spätne kompatibilné so staršími kartami - budete môcť čítať a používať staršie karty microSD v slotoch microSD Express a karty microSD Express budú fungovať v starších čítačkách (samozrejme s nižšou rýchlosťou).

Dostupné budú verzie microSDHC Express, microSDXC Express a microSDUC Express. Karta bude pracovať s dvoma hodnotami napätia – 3,3 V a 1,8 V.

Rovnako ako SD Express aj microSD Express sa pripája na rozhranie PCIe a ponúka maximálnu rýchlosť prenosu dát 985 megabajtov za sekundu. (Na porovnanie, súčasné špičkové karty microSD podporujú rýchlosti zhruba 140 až 160 MB/s.) Umožní to podpora štandardov PCIe 3.1 a NVMe v1.3, čo sú technológie známe z diskov SSD. Vývojári ocenia funkcie ako Bus Mastering, Multi Queue a Host Memory Buffer.

Nejaký čas si však budeme musieť počkať, kým výrobcovia kariet začnú vyrábať pamäťové karty používajúce novú špecifikáciu. A aj výrobcovia notebookov, fotoaparátov, telefónov a konzol musia vytvoriť hardvér, ktorý môže využiť vyššie rýchlosti.  

Zdroj: techcrunch.comtheverge.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

14.06.2019 00:20

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch ...

Inovácie

Asseco ukázalo, ako budeme v blízkej budúcnosti s bankami komunikovať hlasom

14.06.2019 00:09

Popularita hlasových služieb bude aj naďalej rásť predovšetkým u mladších ľudí, ktorí sa práve dostávajú, alebo onedlho dostanú do ekonomicky aktívneho veku. Podľa výsledkov prieskumov v súčasnosti sa ...

Inovácie

Radar, ktorý vás bude namiesto kamery sledovať vo vašom aute

14.06.2019 00:10

Izraelská spoločnosť Vayyar Imaging tvrdí, že má radarový čip, ktorý môže vytvoriť trojrozmerný pohľad na to, čo sa deje v aute, ale aj mimo neho. V súčasnosti sa však sústreďuje na zobrazenie kabíny ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button