Image
27.2.2019 0 Comments

MWC 2019: Nové pamäťové karty microSD Express s presovou rýchlosťou takmer 1 GB/s

Organizácia SD Association predstavila na MWC v Barcelone nový formát pamäťových kariet microSD Express. Má umožniť budúcim mobilným zariadeniam pracovať s obsahom ešte vyššími rýchlosťami.

Nová platforma kariet microSD ponúkne vysoké prenosové rýchlosti, pričom bude spotrebúvať menej energie ako predchádzajúce formáty. Nové karty budú spätne kompatibilné so staršími kartami - budete môcť čítať a používať staršie karty microSD v slotoch microSD Express a karty microSD Express budú fungovať v starších čítačkách (samozrejme s nižšou rýchlosťou).

Dostupné budú verzie microSDHC Express, microSDXC Express a microSDUC Express. Karta bude pracovať s dvoma hodnotami napätia – 3,3 V a 1,8 V.

Rovnako ako SD Express aj microSD Express sa pripája na rozhranie PCIe a ponúka maximálnu rýchlosť prenosu dát 985 megabajtov za sekundu. (Na porovnanie, súčasné špičkové karty microSD podporujú rýchlosti zhruba 140 až 160 MB/s.) Umožní to podpora štandardov PCIe 3.1 a NVMe v1.3, čo sú technológie známe z diskov SSD. Vývojári ocenia funkcie ako Bus Mastering, Multi Queue a Host Memory Buffer.

Nejaký čas si však budeme musieť počkať, kým výrobcovia kariet začnú vyrábať pamäťové karty používajúce novú špecifikáciu. A aj výrobcovia notebookov, fotoaparátov, telefónov a konzol musia vytvoriť hardvér, ktorý môže využiť vyššie rýchlosti.  

Zdroj: techcrunch.comtheverge.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Samsung pracuje na smartfóne s obrovským displejom, ktorý sa bude dať zložiť na tretinu

16.08.2019 00:15

Samsung skúma ďalšie spôsoby, ako priniesť zákazníkom skladací telefón. Požiadal preto o nový dizajnový patent, ktorý naznačuje, kam by sa mohol skladací telefón posunúť ďalej. Zariadenie by malo v p ...

Inovácie

Môžu byť záchranou planéty dehydrované výrobky?

15.08.2019 00:05

Podľa organizácie Ellen MacArthur Foundation viac ako 90 percent typického čistiaceho prostriedku tvorí voda. Dehydratáciou čistiacich a kozmetických prípravkov by sme mohli pomôcť životnému prostred ...

Inovácie

Samsung vraj bude mať grafénové batérie do telefónov už v roku 2020

14.08.2019 00:10

Známy “odhalovač” Evan Blass v nedávnom tweete zverejnil, že Samsung aktívne pracuje na vývoji grafénových batérií a do výroby sa dostanú v roku 2020 alebo 2021. Grafénové batérie sa nielen rýchlejši ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá