Image
27.2.2019 0 Comments

MWC 2019: Nové pamäťové karty microSD Express s presovou rýchlosťou takmer 1 GB/s

Organizácia SD Association predstavila na MWC v Barcelone nový formát pamäťových kariet microSD Express. Má umožniť budúcim mobilným zariadeniam pracovať s obsahom ešte vyššími rýchlosťami.

Nová platforma kariet microSD ponúkne vysoké prenosové rýchlosti, pričom bude spotrebúvať menej energie ako predchádzajúce formáty. Nové karty budú spätne kompatibilné so staršími kartami - budete môcť čítať a používať staršie karty microSD v slotoch microSD Express a karty microSD Express budú fungovať v starších čítačkách (samozrejme s nižšou rýchlosťou).

Dostupné budú verzie microSDHC Express, microSDXC Express a microSDUC Express. Karta bude pracovať s dvoma hodnotami napätia – 3,3 V a 1,8 V.

Rovnako ako SD Express aj microSD Express sa pripája na rozhranie PCIe a ponúka maximálnu rýchlosť prenosu dát 985 megabajtov za sekundu. (Na porovnanie, súčasné špičkové karty microSD podporujú rýchlosti zhruba 140 až 160 MB/s.) Umožní to podpora štandardov PCIe 3.1 a NVMe v1.3, čo sú technológie známe z diskov SSD. Vývojári ocenia funkcie ako Bus Mastering, Multi Queue a Host Memory Buffer.

Nejaký čas si však budeme musieť počkať, kým výrobcovia kariet začnú vyrábať pamäťové karty používajúce novú špecifikáciu. A aj výrobcovia notebookov, fotoaparátov, telefónov a konzol musia vytvoriť hardvér, ktorý môže využiť vyššie rýchlosti.  

Zdroj: techcrunch.comtheverge.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Doručovacie drony donesú tovar pár minút od objednávky cez e-shop

22.10.2019 00:10

Firma Wing, patriaca materskej spoločnosti Googlu Alphabet, spustila prvé komerčné lety doručovacích dronov v Christiansburgu vo Virgínii. Wing niekoľko rokov zdokonaľoval svoj dron, ktorý je schopný ...

Inovácie

Atari sa vracia. Herná konzola VCS ide do výroby

21.10.2019 00:05

Legendárna herná konzola Atari sa čoskoro vráti v novej podobe s názvom Atari VCS (Video Computer System). Spoločnosť Atari nedávno ponúkla pohľad na aktuálny stav dlho pripravovaného projektu Atari V ...

Inovácie

VIDEO: Robot LEMUR dokáže loziť aj po strmých skalách a ladovcoch

18.10.2019 00:20

Lezúci robot vyvíjaný v Jet Propulsion Laboratory patriacom NASA sa volá LEMUR (Limbed Excursion Mechanical Utility Robot) a má štyri končatiny, 16 prstov a stovky drobných háčikov. Je navrhnutý tak, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019