MWC 2019: Nové pamäťové karty microSD Express s presovou rýchlosťou takmer 1 GB/s

0

Organizácia SD Association predstavila na MWC v Barcelone nový formát pamäťových kariet microSD Express. Má umožniť budúcim mobilným zariadeniam pracovať s obsahom ešte vyššími rýchlosťami.

Nová platforma kariet microSD ponúkne vysoké prenosové rýchlosti, pričom bude spotrebúvať menej energie ako predchádzajúce formáty. Nové karty budú spätne kompatibilné so staršími kartami - budete môcť čítať a používať staršie karty microSD v slotoch microSD Express a karty microSD Express budú fungovať v starších čítačkách (samozrejme s nižšou rýchlosťou).

Dostupné budú verzie microSDHC Express, microSDXC Express a microSDUC Express. Karta bude pracovať s dvoma hodnotami napätia – 3,3 V a 1,8 V.

Rovnako ako SD Express aj microSD Express sa pripája na rozhranie PCIe a ponúka maximálnu rýchlosť prenosu dát 985 megabajtov za sekundu. (Na porovnanie, súčasné špičkové karty microSD podporujú rýchlosti zhruba 140 až 160 MB/s.) Umožní to podpora štandardov PCIe 3.1 a NVMe v1.3, čo sú technológie známe z diskov SSD. Vývojári ocenia funkcie ako Bus Mastering, Multi Queue a Host Memory Buffer.

Nejaký čas si však budeme musieť počkať, kým výrobcovia kariet začnú vyrábať pamäťové karty používajúce novú špecifikáciu. A aj výrobcovia notebookov, fotoaparátov, telefónov a konzol musia vytvoriť hardvér, ktorý môže využiť vyššie rýchlosti.  

Zdroj: techcrunch.comtheverge.com.

Redakcia

Všetky autorove články
MWC 2019 pamat karta smartfon 5G internet pocitac notebook foto hardware

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať