SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

MWC 2019: Huawei predstavil nové ultrabooky a skladateľný smartfón

0

Richard Yu, CEO Consumer Group, po nevyhnutnom zhrnutí úspechov za posledný rok ako prvú z noviniek predstavil ultrabook s označením Huawei MateBook X Pro. Displej zaberá 91 % plochy prednej steny a má pomer strán 3:2, čo je výhodné hlavne pri práci s dokumentmi či surfovaní webom. To naznačuje smerovanie ultrabooku do biznisu, pretože na sledovanie filmov by sa trochu viac hodil pomer strán 16:9. 

Z hardvérovej výbavy boli ako prvá vychytávka spomenuté porty Thunderbolt 3, ktoré v tomto zariadení podporujú maximálnu prenosovú rýchlosť 49 Gb/s. Technológia Huawei Share One Hop umožňuje prenos súborov rýchlosťou až 30 GB/s. Cez OneHop môžete nadviazať spojenie priložením smartfónu vpravo od touchpadu, kde je senzor NFC, a jednoducho prenášať fotky z mobilu, snímky obrazovky a podobne. Pomocou gesta možno intuitívne zosnímať snímku celej obrazovky alebo jej časti.  

V ďalšej časti prezentácie bolo predstavené zariadenie Huawei 5G CPE Pro na pokrytie komunikačných potrieb ľudí a zariadení v inteligentnom dome v ére IoT. Na vysvetlenie: skratka CPE sa interpretuje ako customer-premises equipment alebo customer-provided equipment.

Huawei Mate X

Najväčšiu pozornosť na podujatí oprávnene vzbudil smartfón Huawei Mate X, ktorý sa dá zložiť tak, že ohnutý displej zostane na vonkajšom povrchu. V zloženom stave možno využívať displej spredu aj zozadu. Predná časť displeja má v zloženom stave uhlopriečku 6,6 palca a rozlíšenie 2480 × 1148 pixelov.

V zadnej užšej časti (na výšku) je 6,4-palcová plocha s rozlíšením 2480 × 892 px. Po roztvorení sa zariadenie prepne do tabletového módu, kde má displej uhlopriečku 8 palcov a jeho rozlíšenie je 2480 × 2200 pixelov. Konštrukcia pántu, v ktorom sa Mate X ohýba, je veľmi zložitá a je tam viac než 100 súčiastok. Po rozložení je obrazovka dokonale rovná. Naopak, po zložení priliehajú obe polovice displeja tesne k rámu. Dva režimy zobrazenia - režim smartfón a režim tablet - na seba nadväzujú a plynulo prechádzajú jeden do druhého.

Srdcom zariadenia je SoC Kirin 980, ten má k dispozícii 8 GB RAM. Úložná kapacita je 512 GB. Zariadenie má dve batérie s celkovou kapacitou 4500 mAh. Tá sa z dodávanej 55 W nabíjačky nabije za pol hodiny na 85 %. Cena za takúto konfiguráciu je 2299 eur.

Žiaľ, účastníci tlačovej konferencie, na ktorej bol predstavený prvý skladateľný smartfón od Huawei, nemohli „vlastnoručne“ vyskúšať pocit z ohnutia displeja smartfónu. Pravdepodobne by to bol najvýznamnejší pocitový zážitok od oboznámenia sa s prvým dotykovým displejom. 

 

Prototypy boli pred zákazníkmi dôkladne skryté za sklom.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei MWC 2019 Huawei Mate X foldable smartfón

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať