Image
7.3.2018 0 Comments

MWC 2018: Lenovo predstavilo nové moduly MotoMods, kameru aj okuliare pre virtuálnu realitu (video)

Návštevníkov stánku Lenova najviac zaujali nové modely ultrabookov a konvertibilných zariadení, nové rozširujúce moduly MotoMods pre najvyššiu modelovú radu smartfónov Moto Z a priaznivci Chromebookov si mohli prehliadnuť tri nové modely.

Novinky sú podrobne predstavené v našom videu:

Každý si chcel vyskúšať možnosti rozširujúceho modulu Health Mod, ktorý umožňuje merať päť vitálnych funkcií vrátane tepu a krvného tlaku – systolického a diastolického, tepu a telesnej teploty. Niektoré parametre sa merajú tak, že používateľ do prípravku vsunie prst, iné tak, že sa prípravok priloží na hruď.

Ponuka Moto Mod reproduktorov sa neustále rozširuje

Lenovo vystavovalo konvertibilné ultrabooky YOGA 730 s veľkosťou uhlopriečky displeja 13" a 15" a taktiež 14" model YOGA 530. Pomocou špeciálnych pántov je možné displej preklopiť o 360° a používať zariadenie v režimoch notebook, stan, stojan a tablet. Štandardné modely budú mať FullHD rozlíšenie, prémiové 730-tky aj 4K. Samozrejme sa to adekvátne prejaví na ich cene. Nové modely majú procesory Intel Core 8. generácie a niektoré modely aj grafiku Nvidia GeForce MX130

Parametre zariadení Yoga

Zatiaľ si netrúfame predikovať budúcnosť chromebookov, ktoré sú oveľa viac závislé na internetovom pripojení, než platformy Windows a MacOS. Lenovo na MWC priniesol hneď tri modely 500e, 300e a 100e. Model Chrombook 300e disponuje technológiou Lenovo Enhaced Touch, ktorá umožňuje písať na displej čímkoľvek, napríklad bežnou ceruzou. Najvyšší model 500e má elektronické pero na báze technológie EMR PEN umožňujúce jednoduché presné a intuitívne písanie a kreslenie.

Trojica chromebookov poteší priaznivcov týchto zariadení

Lenovo sa intenzívne venuje aj téme virtuálnej a rozšírenej reality a implementáciou umelej inteligencie do svojich zariadení. Ako výrobca smartfónov Lenovo prezentovalo na sprievodnej konferencii aj výsledky štúdie Phone-Life Balance Study, ktorá sa zaoberá tým, ako smartfóny ovplyvňujú sociálne chovanie predovšetkým mladých ľudí.

Mnohí z nich uprednostňujú trávenie času s telefónom pred priamou komunikáciou s rovesníkmi, či členmi rodiny. Smartfón sa pre nich stáva faktorom, ktorý významne ovplyvňuje ich životy a nie vždy pozitívnym smerom. Čiastočným riešením má byť aplikácia SPACE, ktorá pre používateľa analyzuje jeho interakcie so smartfónom.

Kamera pre virtuálnu realitu

VR/AR okuliare Lenovo New Glass C220

Okuliare Lenovo New Glass C220 s spolupráci s modulom, ktorý sa nosí vo vrecku, alebo na opasku umožňujú rozpoznávanie objektov v priestore na báze umelej inteligencie.

Pre koncepciu inteligentnej domácnosti je určená zobrazovacia jednotka Lenovo Smart Display s dotykovým ovládaním, ktorá má zjednodušiť interakciu so subsystémami inteligentného dmu a bytu a taktiež s inteligentnými spotrebičmi. Zariadenie podporuje technológiu Google Assistant.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Logiscool učí deti všetkých vekových kategórií programovať hravou formou

21.03.2018 00:00

Projekt, alebo presnejšie iniciatíva Logiscool učí programovať viac ako 12 000 žiakov na 50 školách v 9 krajinách. Vyučuje sa jednak v kurzoch a taktiež počas letných táborov.  Informácia o projekte n ...

Technológie

National Geographic vyvinul pre svoju novú šou kozmickú projekčnú prilbu

20.03.2018 00:25

Keď National Geographic pripravoval imerzívne virtuálne zážitky pre svoju novú šou One Strange Rock, nechcel použiť riešenie inej spoločnosti na virtuálnu realitu. Preto v spolupráci so spoločnosťou M ...

Technológie

Telekom prezradil plány v oblasti dátovej konektivity. Pripojenie cez optiku s rýchlosťou 1 Gbps už čoskoro

20.03.2018 00:20

Zástupcovia Telekomu na neformálnej besede s novinármi zosumarizovali aktuálny stav a predstavili svoje plány a zámery ohľadne internetového pripojenie pre domácnosti aj mobilnej dátovej konektivity. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá