Image
26.2.2018 0 Comments

MWC 2018: Huawei predstavil konkurenta MacBook Pro a dva nové tablety

Huawei tento rok predstaví svoju vlajkovú loď Smartfón P20 až 27. marca, na tlačovej konferencii v predvečer veľtrhu MWC predstavil ultrabook Huawei MateBook X Pro s FullView 3K displejom a novú produktovú rodinu tabletov Huawei MediaPad M5. Tieto tablety majú prvenstvo v použití krycieho skla displeja s 2,5D zakrivením.

Obidva produkty a ako prídavok čipy a technológie pre 5G siete predstavil Richard Yu, šéf Huawei Consumer Business Group. V rozhovore po tlačovej konferencii Richard vysvetlil dôvody „meškania“ P20. Sú jednak technické, pretože táto novinka bude používať vylepšené kamery a vtesnať zložité opticko mechanické zariadenie do tenkého smartfónu je pre inžinierov veľká výzva a taktiež v hre sú trochu aj politické dôvody. Získať bezpečnostné certifikáty v USA pre zariadenie komplet vyvinuté a vyrábané v Číne nie je jednoduchá záležitosť.

Huawei MateBook X Pro
Je to prvý notebook na svete s FullView displejom. 3K obrazovka s uhlopriečkou 13,9 palca a desaťbodovou dotykovou vrstvou má rozlíšenie 3000 x 2000 pixelov a pomer strán 3:2.

Štýlový kovový dizajn je v procese výroby dosiahnutý pomocou diamantového brúsenia a špeciálnej povrchovej úpravy - pieskovania. Ultra tenké telo má hrúbku iba 14,6 mm a váhu 1,33 kg.

Ultrabook je vybavený ôsmou generáciou procesoru Intel Core i7/i5 a grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150 s 2GB GDDR5. Je to jeden z najvýkonnejších produktov na trhu medzi ľahkými notebookmi.

Zariadenie disponuje systémom Dolby Atmos Sound System a na mieru vyrobenými reproduktormi. Vysokokapacitná 57,4Wh batéria a energeticky úsporné spracovanie notebooku zabezpečí až 12 hodín nepretržitého prehrávania videa, 14 hodín bežnej práce alebo 15 hodín surfovania po internete.

Aby bol MateBook X Pro čo najintuitívnejší, zapracoval do neho Huawei niekoľko inovatívnych technológií z vlastných špičkových smartfónov. Napríklad super rýchly snímač odtlačkov prstov integrovaný v tlačidle napájania, ktorý umožní prístup na plochu Windows za necelých osem sekúnd z vypnutého stavu či sedem sekúnd z hibernácie.

Displej pokrývajúci takmer celú plochu panelu novinárov zaujal, no aplauz nastal až pri predstavovaní kamery. Keďže displej nemá rámik a Huawei sa nechcel uchýliť k výrezu na displeji aký poznáme z iPhone X, preto umiestnil displej do klávesnice. Je ukrytá pod stredným tlačidlom v hornej rade. Požívateľ ju musí pred používaním stlačením otvoriť. Huawei tým zároveň dosiahol, že používatelia nebudú z dôvodov ochrany súkromia prelepovať kameru rôznymi neestetickými nálepkami  ako to bežne robia u iných notebookov. Keď je kamera zatlačená do vnútra klávesnice, používateľ má istotu že nič nesníma.

Viacúčelový adaptér podporuje rýchle nabíjanie prostredníctvom USB-C, takže jediným adaptérom je možné nabiť viacero zariadení. Huawei Share vďaka vysokorýchlostnému protokolu umožňuje presúvať fotografie a súbory medzi PC a smartfónom bez problémov spojených s USB kompatibilitou. Rýchlosť prenosu cez Wi-Fi dosahuje až 20 Mbps, čo je zhruba stokrát rýchlejšie než v prípade Bluetooth.

Huawei MateBook X Pro bude dostupný v dvoch farebných variantoch: šedej (Space Gray) a striebornej (Mystic Silver). Dostupnosť jednotlivých modelov a farebných verzií na slovenskom trhu zatiaľ nie je stanovená.

Huawei MediaPad M5
Je to prvý tablet na svete s 2,5D zakriveným displejom. Ako 8,4-palcová tak aj 10,8- palcová verzia majú elegantné celokovové telo s dizajnom antény v tvare U. ktoré je ergonomické a esteticky zaujímavé. Vylepšená 2K obrazovka s technológiou ClariVu 5.0 zobrazuje aj najjemnejšie detaily, zatiaľ čo sa inteligentné algoritmy starajú o ostrosť a jasnosť videí.

Tablet prichádza s dvoma reproduktormi pri 8,4-palcovej verzii a so štyrmi v prípade verzie 10,8-palcovej. V oboch prípadoch sú vyladené značkou Harman Kardon, kým Huawei Histen prispieva k dokonalosti 3D zvuku.. Súčasťou je aj podpora Hi-Res audia pri počúvaní cez slúchadlá.

Huawei MediaPad M5 je vybavený procesorom Kirin 960. Nadstavba užívateľského prostredia EMUI 8.0 zabezpečuje najlepší používateľský zážitok. Vysokokapacitnú batériu 5 100 mAh pri 8,4-palcovom type a 7 500 mAh v prípade 10,8-palcového tabletu dopĺňa technológia Huawei QuickCharge.

Na 10,8-palcovej verzii bol Android optimalizovaný pre produktivitu s „Desktop View“ režimom. Ten vylepšuje možnosti navigácie pre aktivity, ktoré vyžadujú čo najvyššiu produktivitu. Ide napríklad o hlavný panel 9TaskBar0 a s ním spojený jednoduchý prístup k súborom pre zdieľanie alebo úpravu. Huawei MediaPad M5 tiež disponuje možnosťou pripojenia externej klávesnice pomocou tzv. „Pogo Pins“.

Pre 10,8- palcovú verziu tabletu je exkluzívne k dispozícii Huawei M-Pen, dotykové pero s citlivosťou 4096 úrovní, ktoré umožňuje zachytenie všetkých užívateľom pozorovateľných detailov. Pre lepšie ovládanie tabletu disponuje pero tlačidlami, ktoré umožňujú napríklad zachytiť snímku obrazovky, mazať obrázky a mnoho ďalších činností.

Huawei MediaPad M5 bude dostupný na Slovensku v šedej farbe (Space Gray). Na našom trhu môžete očakávať nový tablet vo formáte 8,4-palca v prvej polovici apríla 2018 v odporúčanej cene 339 Eur (WiFi verzia) alebo 389 Eur (LTE verzia). Väčšia verzia s 10,8-palcovým displejom bude v predaji koncom apríla 2018 v uvádzacej cene 449 Eur.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Mobilná aplikácia Tatrabanka 3.0 s inovovaným dizajnom a chatbotom Adamom

01.12.2019 14:49

Mobilná aplikácia Tatrabanka 3.0 s inovovaným dizajnom a chatbotom Adamom Jedným z kľúčových pilierov koncepcie modernej digitálnej banky je mobilná aplikácia, ktorá ponúka klientom maximum možností ...

Technológie 1

Nový čínsky múr bol vytlačený na 3D tlačiarni

06.12.2019 00:20

V čínskom meste Su-čou majú múr, ktorý sa líši od všetkých ostatných na svete. Podľa článku publikovaného na 3D Printing Media Network čínska stavebná spoločnosť Winsun tu dokončila výstavbu 3D tlačen ...

Technológie

Ďalší skladací smartfón Samsungu bude údajne stáť menej ako 1000 dolárov

05.12.2019 00:15

Skladacie telefóny sú dosť drahá novinka, ktorú si môže dovoliť zatiaľ len málokto. Model, ktorý Samsung uvedie v budúcom roku, by to mohol zmeniť. Jeho cena by nemala dosiahnuť 1000 dolárov. Informov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá