MWC 2017: Samsung predstavil nové Gear VR s ovládačom

0

Samsung dnes predstavil úplne nové okuliare Gear VR s ovládačom, ktorý je možné ovládať jednou rukou a zlepšuje interakciu s minimálnym pohybom paží a hlavy. Ovládač má ergonomicky zaoblený tvar a je zároveň diaľkovým ovládačom aj gamepadom v jednom.Ovládač sa skladá z týchto prvkov:

  • Touchpad a potvrdzovacie tlačidlo – potvrdzovacie tlačidlo umožňuje ľahšiu aktiváciu v hre, zatiaľ čo touchpad slúži pre rýchlejší výber a interakciu vo VR aplikáciách. Zároveň umožňuje rôzne formy pohybu, vrátane schopnosti ukazovať, chytať a prenášať, nakláňať sa alebo strieľať.
  • Tlačidlá domov, hlasitosť a späť – so základnými ovládacími tlačidlami budú mať užívatelia všetky potrebné funkcie na dosah a môžu sa tak sústrediť na samotný obsah.
  • Pútko na zápästie – pre prípad prudkých pohybov je ovládač vybavený pútkom na zápästie, ktoré umožňuje jeho bezpečné uchytenie.

Gear VR s ovládačom disponujú 42 mm šošovkami so zorným poľom 101 stupňov a pokročilou technológiou, ktorá opravuje prípadné skreslenie obrazu a zabraňuje vzniku závratov pri pohybe. Samsung Gear VR s ovládačom podporuje ako micro USB tak aj USB port typu C s redukciou. Dostupný bude v lesklej farbe Orchid Grey.
Navyše sú okuliare Gear VR vybavené praktickým pútkom, za ktoré bude možné ovládač zavesiť vo chvíli, kedy nebudú využívané. Samsung taktiež v priebehu marca na internetových stránkach Oculus Developer zverejní kompletný balík pre vývojárov systému (SDK) pre Gear VR s ovládačom. Posledná edícia Samsung Gear VR je kompatibilná s Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+, S6 a S6 edge a Galaxy S7 aj S7 edge.

Samsung Gear VR - produktové špecifikácie

  Samsung Gear VR s ovládačom   Ovládač
Optické šošovky Φ42, zorné pole (FOV) 101º x 6,25 Ovládanie a funkcie Touchpad (klikací), spúšť, Tlačidlá domov, späť a hlasitosť 
PUI / Tlačidlá Touchpad, Tlačidlá späť, domov a hlasitosť  Senzory Gyroskop, Rýchlomer, Magnetický senzor (Vzorkovacia frekvencia: 200 Hz)
Senzory Gyroskop, Rýchlomer (Vzorkovacia frekvencia: 1 KHz), Proximity Indikátor Trojfarebná LED * 1ea
  USB 3.1 (Typ C) a microUSB Bluetooth Bluetooth 4.2 BLE + HID Gamepad profil
Konektivita
Váha, rozmery, farba 345 g; 207,8 x 122,5 x 98,6 mm; Orchid Grey Batéria AAA Battery * 2ea (1000 mAh, pri priemernom používaní 2 hodiny denne vydrží 34 dní
    Kompatibilný OS Android Lollipop 5.0 alebo novší
    Rozmery / farba 107,5 x 48 x 30,5 mm / Black
Samsung mwc

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať