Image
27.2.2017 1 Comments

MWC 2017: Rozšírená realita a palivové články k smartfónom

V rámci Mobil World Congess v Barcelone sa koná aj viacero sprievodných akcií. Jednou z nich je aj Showstoppers. Táto akcia je zameraná na produkty a projekty ktoré sú v štádiu prototypov alebo zaujímavé komerčné projekty ktoré sú mimo hlavného prúdu.  Nás zaujalo viacero projektov ktoré vám postupne predstavíme. Tentokrát sa pozrieme na zaujímavosti od firiem Vuzix a Jaq.

Vuzix je americká firma ktorá vzbudila pozornosť aj na tohoročnom CES v Las Vegas kde práve okuliare pre rozšírenú realitu vyhrali cenu za inováciu. Okuliare AR3000 sú najnovším konceptom pre rozšírenú realitu. Pracujú s OS Android a hlavnou zaujímavosťou je tu práve zobrazovacia technológia využívajúca optický priehľadný vlnovod ktorý vedie svetlo z rámu do špeciálnej zobrazovacej plôšky. Na prvý pohľad pritom ide o trochu väčšie slnečné okuliare na ktorých je ťažko spozorovať niečo zvláštne.

Obsahujú  dotykovú plôšku, mikrofóny s potlačením šumu a dve HD kamery, jedna pre podporu gest. Používateľ tak bude môcť nasadiť  a manipulovať s virtuálnnymi 3D objektmi v prekryvnej vrstve v reálnom svete.

Okuliare snímajú údaje o pozícii aby sa 3D objekty správali prirodzene a spolupracovali s reálnymi objektmi. AR3000 sa môžu bezdrôtovo pripojiť cez Wi-Fi a Bluetooth rozhranie priamo do cloudu alebo na mobilné zariadenia vrátane inteligentných telefónov, tabletov a PC. Napájanie udrží okuliare v činnosti asi 2 hodiny pri prehrávaní videa alebo až 8 hodín pri bežnom použití. AR3000 nájdu uplatnenie v množstve aplikácií pre rozšírenú realitu s pokročilou podporou obsluhy pre podniky, priemyselné a lekárske účely.

 

Švédska myFC predstavila LAMINA ™ Thin Film, svetovo najtenší palivový článok. Pracuje na myFC patentovanej technológii využívajúcej Jaq-palivá na báze vody a soli.


Vďaka technológii Jaq bolo možné postaviť  nový palivový článok s miniatúrnymi rozmermi  a výrazne vyšším výkonom . LAMINA ™ Thin Film je tak tenký, že že môže byť vo vnútri, čo znamená, že môže byť vstavaný priamo do smartfónu. Na stánku sme mohli vidieť smartfón so vstavaným palivovým článkom, aj externú power banku.

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť HP predstavila letné novinky

11.07.2018 15:10

Spoločnosť HP predstavila celý rad nových notebookov a monitorov. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RVyQMlh8O18?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; enc ...

Produkty 2

S operátorom 4ka si užijete nekonečné dáta počas celých prázdnin

05.07.2018 19:41

Náš najmladší operátor 4ka pripravil pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov niekoľko prázdninových darčekov. Tým hlavným sú nekonečné dáta pre všetkých zákazníkov ktorý si v termíne od 2.7. do ...

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

q

1 Comments

  1. abc reakcia na: MWC 2017: Rozšírená realita a palivové články k smartfónom
    7.3.2017 15:03
    abc
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button