Image
27.2.2017 1 Comments

MWC 2017: Rozšírená realita a palivové články k smartfónom

V rámci Mobil World Congess v Barcelone sa koná aj viacero sprievodných akcií. Jednou z nich je aj Showstoppers. Táto akcia je zameraná na produkty a projekty ktoré sú v štádiu prototypov alebo zaujímavé komerčné projekty ktoré sú mimo hlavného prúdu.  Nás zaujalo viacero projektov ktoré vám postupne predstavíme. Tentokrát sa pozrieme na zaujímavosti od firiem Vuzix a Jaq.

Vuzix je americká firma ktorá vzbudila pozornosť aj na tohoročnom CES v Las Vegas kde práve okuliare pre rozšírenú realitu vyhrali cenu za inováciu. Okuliare AR3000 sú najnovším konceptom pre rozšírenú realitu. Pracujú s OS Android a hlavnou zaujímavosťou je tu práve zobrazovacia technológia využívajúca optický priehľadný vlnovod ktorý vedie svetlo z rámu do špeciálnej zobrazovacej plôšky. Na prvý pohľad pritom ide o trochu väčšie slnečné okuliare na ktorých je ťažko spozorovať niečo zvláštne.

Obsahujú  dotykovú plôšku, mikrofóny s potlačením šumu a dve HD kamery, jedna pre podporu gest. Používateľ tak bude môcť nasadiť  a manipulovať s virtuálnnymi 3D objektmi v prekryvnej vrstve v reálnom svete.

Okuliare snímajú údaje o pozícii aby sa 3D objekty správali prirodzene a spolupracovali s reálnymi objektmi. AR3000 sa môžu bezdrôtovo pripojiť cez Wi-Fi a Bluetooth rozhranie priamo do cloudu alebo na mobilné zariadenia vrátane inteligentných telefónov, tabletov a PC. Napájanie udrží okuliare v činnosti asi 2 hodiny pri prehrávaní videa alebo až 8 hodín pri bežnom použití. AR3000 nájdu uplatnenie v množstve aplikácií pre rozšírenú realitu s pokročilou podporou obsluhy pre podniky, priemyselné a lekárske účely.

 

Švédska myFC predstavila LAMINA ™ Thin Film, svetovo najtenší palivový článok. Pracuje na myFC patentovanej technológii využívajúcej Jaq-palivá na báze vody a soli.


Vďaka technológii Jaq bolo možné postaviť  nový palivový článok s miniatúrnymi rozmermi  a výrazne vyšším výkonom . LAMINA ™ Thin Film je tak tenký, že že môže byť vo vnútri, čo znamená, že môže byť vstavaný priamo do smartfónu. Na stánku sme mohli vidieť smartfón so vstavaným palivovým článkom, aj externú power banku.

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

1 Comments

  1. abc reakcia na: MWC 2017: Rozšírená realita a palivové články k smartfónom
    7.3.2017 15:03
    abc
    Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá